Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online boş reklam

vSRO Çözüldü Alex(North,South) Armor NPC Kaybolması

S3XPER

.
Alınan Beğeni
93
Ödül Puanları
28
Merhaba arkadaşlar,
Alex (North ve South) haritalarında 2 adet NPC sorunum var. Clean db üzerinden işlem yapıyorum, herhangi bir oyunun db'si değil. Genel oyunlara baktığımda da bu NPC'lerin orada olmadığını gördüm.

Öncelikle, NPC'lerin textdata_object'ten isimlerine baktım.
NPC_SD_T_AREA_ARMOR - Armor Trader Viviana
NPC_SD_M_AREA_ARMOR - Armor Trader Sharon

Sonra, SQL üzerinden ObjCommon'da ID'lerini aradım.
SQL:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.
SQL:

Sonra, SQL üzerinden RefTactics'de ID'lerini aradım.
SQL:
SQL:

Sonra, SQL üzerinden RefNest'de ID'lerini aradım.
SQL:
SQL:

Bu işlemleri yaparken Sieger'in bir yorumundan yararlandım. Yorumun sonunda "RefNest'te arayın. Service 0 ise açın" yazıyordu. Fakat ben RefNest prosedüründe servis kısmını bulamadım ya da yanlış anlayıp yapamadım. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Elimden geldiğince konuyu detaylandırıp atmak istedim. Artı olarak, NPC'lerin tam olarak nerede olması gerektiği hakkında resim paylaştım.

Alex(North)
1708261293375.png

Alex(South)
1708261341008.png

movetonpc denedim fakat herhangi bir ışınlanma olmuyor.
1708261796118.png

Çözüm
NPC_SD_T_AREA_ARMOR / _RefObjCommon Prosedüründe sonlara doğru AssocFileObj128 " npc\sd\sd_guild_agent3.bsr " bu şekilde olacak
NPC_SD_M_AREA_ARMOR / _RefObjCommon Prosedüründe sonlara doğru AssocFileObj128 " npc\sd\sd_m_area_warehouse.bsr " bu şekilde olacak

Bu ayarları yapmazsanız NPC görünümleri orijinal olmayacak. İki NPC de aynı 'clean database'de ve aynı BSR yollarına sahipti, bu ayarları yapınca orijinal görünümlerine geri dönüyorlar.

Tab_RefNest

SQL:

Tab_RefHive...

Frenory

SQL,Vsro Editor
.
Alınan Beğeni
605
Ödül Puanları
93
Objcommonda servicesi = 1 görünüyor HiveID kontrol edin. Oda ekli ise Hivenin WorldID sini kontrol edin. RefNEstteki TacticsIDler ile paylaştığınız Tactics idler farklı gibi görünüyor

Oyla 0

S3XPER

.
Alınan Beğeni
93
Ödül Puanları
28
Objcommonda servicesi = 1 görünüyor HiveID kontrol edin. Oda ekli ise Hivenin WorldID sini kontrol edin. RefNEstteki TacticsIDler ile paylaştığınız Tactics idler farklı gibi görünüyor
Evet, bir şeyleri karıştırmışım. NPC'lerin Tab_RefNest ve Tab_RefHive prosedürleri eksikmiş. Onları hallettim ve ekleyebildim. Geriye kalan birkaç BSR farklılığı da tamamlanınca çözümü ile beraber paylaşıp konuyu "çözüldü" olarak düzenleyeceğim. Teşekkür ederim yorum için.

Oyla 0

Mico

.
Alınan Beğeni
2,486
Ödül Puanları
113
ben eklemıstım onları bı databaseye servıcesı acık fakat spawnı yok npc bulacak daha sonra charı gotur oraya pozısyonunu refnese gırcen gelcek
hıc eklı degıl npc xyz si sen kendın ayarlıcan charını goturup o noktaya

Oyla 0

S3XPER

.
Alınan Beğeni
93
Ödül Puanları
28
NPC_SD_T_AREA_ARMOR / _RefObjCommon Prosedüründe sonlara doğru AssocFileObj128 " npc\sd\sd_guild_agent3.bsr " bu şekilde olacak
NPC_SD_M_AREA_ARMOR / _RefObjCommon Prosedüründe sonlara doğru AssocFileObj128 " npc\sd\sd_m_area_warehouse.bsr " bu şekilde olacak

Bu ayarları yapmazsanız NPC görünümleri orijinal olmayacak. İki NPC de aynı 'clean database'de ve aynı BSR yollarına sahipti, bu ayarları yapınca orijinal görünümlerine geri dönüyorlar.

Tab_RefNest

SQL:

Tab_RefHive
SQL:

Satırdaki ID'leri kendinize göre düzenlemeyi unutmayın. dbtomedia'dan patch alıp, servert atın. Patch dosyası 'characterdata_xxx' hangi dosya içinde olduğuna notepad++ üzerinden bakarsınız.

1708299975610.png
1708300010517.png

Oyla 0
Çözüm
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.