Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

vSRO Çözüldü Bilgisayar Önerisi

S3XPER

.
Alınan Beğeni
95
Ödül Puanları
28
Selamun Aleykum Günaydın vSRO Ailesi

Konuyu nereye açacağımı bilmediğimden buraya yazıyım dedim , bütçe olarak 6 - 7 arası laptop alıcam hep oyun editleyebileceğim[ Silkroad ] hemde genel oyunlarda kasmayacak bi beni baya götürebilecek bi bilgisayar arıyorum tavsiyesi olan varsa yorum olarak belirtirse çok mutlu olurum iyi günler ☺

ServerEdit

Php Coder
.
Developer
Alınan Beğeni
619
Ödül Puanları
93
Laptop şart değilse masaüstünü tavsiye ederim bende şuan (i7 500gb ssd 16ram ddr4 gtx1060ekran kartı Laptop var) masaüstü bilgisayarımda i5 var 256ssd 4tb hdd 32gb ddr4 ram gtx1080 ekran kartı mevcut fakat masaüstü daha performanslı bana göre öyle masaüstü favorim :)

Promaker

C#,SQL,PHP Geliştirici
.
.
Alınan Beğeni
1,134
Ödül Puanları
93
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
Laptop şart değilse masaüstünü tavsiye ederim bende şuan (i7 500gb ssd 16ram ddr4 gtx1060ekran kartı Laptop var) masaüstü bilgisayarımda i5 var 256ssd 4tb hdd 32gb ddr4 ram gtx1080 ekran kartı mevcut fakat masaüstü daha performanslı bana göre öyle masaüstü favorim :)
Bi zahmet olsun D: 1080 var diyosun 32 gb ram var diyosun.

Açık konuşmak gerekirse hiçbir laptoptan masaüstü performans beklemeyin. Çünkü mobil platform oldugu için cpuda daha verimsiz gpu'da.

ServerEdit

Php Coder
.
Developer
Alınan Beğeni
619
Ödül Puanları
93
Bi zahmet olsun D: 1080 var diyosun 32 gb ram var diyosun.

Açık konuşmak gerekirse hiçbir laptoptan masaüstü performans beklemeyin. Çünkü mobil platform oldugu için cpuda daha verimsiz gpu'da.
Aynen program'cının yazılımcının genelde tercihi masaüstü :)

Alınan Beğeni
746
Ödül Puanları
93
Bilgisayar bileşenleri ve fiyatlandırması devamlı güncellendiği için net bir tavsiyede bulunamiyacağım.

Bana göre Laptop-Masaüstü arasında 2 fark önem arz ediyor.
1-Laptop'un bataryası sayesinde elektrik kesintilerinden etkilenmemesi,
2-Laptop'un taşınabilirliği.

Masaüstü'nde elektrik kesintisinin önüne geçebilmen adına ufak çaplı bir jenerator alabilirsin.
Masaüstü taşınabilirliği açısındansa tüm donanımı değil depolama olarak sata3-4 SSD takabilirsin.

Marka olarak laptoplarda "Monster(özel tasarım)" masaüstünde "toplama" tavsiyemdir.
"Özel tasarımdan kastım, kendi seçtiğin bilgisayar bileşenlerinden oluşturdukları laptop"

Alınan Beğeni
101
Ödül Puanları
43
leptopla masaüstü performansını alamazsın alırsın diyenler bunu bilmeyenlerdir
bende 3 pc var leptop 1 adet masaüstü 2 adet
leptop özelliklerine bakabılırsın netten (ASUS UX362FA CORE İ7 8565U 1.8GHZ-16GB RAM-512GB)
normal işlerimi yaptığım pc CORE İ5 32 gb bilgisayarım emin ol yukardakine toz yutturuyor
diğer pc sunucu DELL PRECISION T7920 (SILVER-4114) bunun türkiye satışları yüksek ben çinden getirtmiştim ve 9 bin tl karım olmustu
yani işi özü şudur leptop pc zorlamaya yada yüklenmeye gelmiyorlar hani nazlı insanlar olurya biraz zorlayınce seni terk eder işte leptopta seni terk edip gidiyor
ama masaüstü öyle deyil kapasitesinin 1,5 katını şıkıştır hala çalışır
çalışma nedeni leptop pc göre fazla ısınmaması
yani para dökeceksen bunu masaüstüne dök derim

ServerEdit

Php Coder
.
Developer
Alınan Beğeni
619
Ödül Puanları
93
leptop özelliklerine bakabılırsın netten (ASUS UX362FA CORE İ7 8565U 1.8GHZ-16GB RAM-512GB)
normal işlerimi yaptığım pc CORE İ5 32 gb bilgisayarım emin ol yukardakine toz yutturuyor
diğer pc sunucu DELL PRECISION T7920 (SILVER-4114) bunun türkiye satışları yüksek ben çinden getirtmiştim ve 9 bin tl karım olmustu
yani işi özü şudur leptop pc zorlamaya yada yüklenmeye gelmiyorlar hani nazlı insanlar olurya biraz zorlayınce seni terk eder işte leptopta seni terk edip gidiyor
Bilmeyenler diye damgayı vurdun helal valla bilgine hayranım

Promaker

C#,SQL,PHP Geliştirici
.
.
Alınan Beğeni
1,134
Ödül Puanları
93
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
Bu cevap bana istinaden geldi sanırım :D Sen hala aradaki farkı anlamamışsın sanırım. Notebooklar, taşınabilir platform oldukları için notebooktaki işlemci, masaüstünde ki işlemcinin 3de1 gücündedir. Aynı ad aynı markadır ama mimarisi farklıdır onun için masaüstünden alacağın performansın 3/1'ini alırsın.
Ekran kartı ve ram, disk hepsinde aynı mantık devam eder. Mesela takılan satalar masaüstünde 7.2 rpm ken notebookta 5.2 rpm civarlarında olur.

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.