Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

vSRO Paylaşım Database Security Trigger [GAUSS]

Ü

Üye silindi 3096

Valla bana bilmeden attack yapanda muhtemelen hakan kardeşim zaten @EfsaneSro :D

@Promaker evimde statik ip kullanmıyorum modem reslediğim zamanlarda tekrardan kural oluşturmak yerine portları açık bırakıyorum smc ve smss'i sunucudaki bilgisayardan değil kendi bilgisayarımdan açıyorum bunun için 1433ünde açık olması gerekli media pk ile uğraşırken rahat çalışabilmek adına malum sunucularda ekran kartı olayından ötürü sonuçları güzel gözlemleyemiyoruz
brute force gerekmiyorki aslında acemi serverler sql portunu açan cert portunuda açık bırakıyor ordan direk buluyorsun :D kolay oluyor uğraştırıcı bruteforce olayı bilmediğimden dolayı öyle diyorum :D

Gauss

.
Alınan Beğeni
50
Ödül Puanları
28
Nice but im dont sure about OPTIMIZE_FOR_SEQUENTIAL_KEY it just work for SQL 2019 or im Wrong ?

Yes, I recommend using sql server 2019 and windows server 2019 for high performance and security. but if you are using sql 2017 or lower version, you can remove the OPTIMIZE_FOR_SEQUENTIAL_KEY part.

or use this

SQL:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

Due to the primary key, index and other restrictions will be created automatically according to your version.

Promaker

C#,SQL,PHP Geliştirici
Developer
Alınan Beğeni
1,133
Ödül Puanları
93
Valla bana bilmeden attack yapanda muhtemelen hakan kardeşim zaten @EfsaneSro :D

@Promaker evimde statik ip kullanmıyorum modem reslediğim zamanlarda tekrardan kural oluşturmak yerine portları açık bırakıyorum smc ve smss'i sunucudaki bilgisayardan değil kendi bilgisayarımdan açıyorum bunun için 1433ünde açık olması gerekli media pk ile uğraşırken rahat çalışabilmek adına malum sunucularda ekran kartı olayından ötürü sonuçları güzel gözlemleyemiyoruz
Valla yazılımcı veya oyun ile ugrasıyorsan static ip şart böyle durumlar ne olursa olsun tehlike arz etmekte. Tavsiyem static ip almanız 20 tl sonucta aylık cok birşey değil.

Alınan Beğeni
125
Ödül Puanları
43
Şu anda SQL 2017 kullanmaktayım ve bazen SQL 2019 kullanmaya mı başlasam diye düşünüyorum. Sadece geçmiş olmak için mi geçerim yoksa söyleyebileceğin avantajları olur mu, performansı etkiler mi ? @Gauss

Gauss

.
Alınan Beğeni
50
Ödül Puanları
28
Paylaşım için teşekkürler @Gauss. Böyle konularda paylaşımlar görmek hoş.

teşekkürler fırsat buldukça High Level Transact SQL ve veritabanı güvenliği ile ilgili paylaşımlar yapacağım :)

Şu anda SQL 2017 kullanmaktayım ve bazen SQL 2019 kullanmaya mı başlasam diye düşünüyorum. Sadece geçmiş olmak için mi geçerim yoksa söyleyebileceğin avantajları olur mu, performansı etkiler mi ? @Gauss

2017 ile 2019 arasında standart kullanımda çok büyük farklar yok hatta 2016 ile arasında bile çok büyük farklar barınmıyor. Yaptığım kurulumlar sebebiyle 2019 benim alışık olduğum bir sürüm. Tabii ki düşük sürümlerle arasında yinede performans farkları mevcut. Güvenlik konusunda da kesinlikle ve kesinlikle en yeni sürüm her zaman en güvenli sürümdür. Çoğu kullanıcı hala multimodule kurulumu yapılmadığını düşündüğü için windows server 2008r2 ve sql server 2014 kullanıyor ama tamamen söylenti :)

Kurulumu 2017'ye benzer bir kaç ufak farklılık var ancak gerekirse yardımcı olurum :)
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Bu arada bu dökümandan 2019'daki yenilikleri inceleyebilirsin;

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.