Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

vSRO Yardım DevkitDLL ile iframe(website içeriği) oluşturmak mümkün mü?

Alınan Beğeni
17
Ödül Puanları
8
Merhaba geçen sene devkit ile geliştirmeler yapmıştım. Merak ettiğim bir konu var, devkit dll ile oyun içine webbrowser ekleyebilir miyim? Webmall ile aynı mantıkta çalışmasını bekliyorum.
--
İlk arayüzüm: Arayüz Konusu

Exadus77

.
.
Alınan Beğeni
79
Ödül Puanları
28
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
Evet, belki bir kaç yerde görmüştüm web browser API gibi şeyler bulup c++ 98 uyumlarsan çalışacak tabi hareketli şeyler içinde API lazım olacak uzun iş

TALENT

Deneme Mod
Alınan Beğeni
271
Ödül Puanları
63
Merhaba,

tabi ki devkit projesi ile webbrowser sistemine elverişli bir proje lakin bunu için gerekli kaynaklara ve gerekli bilgi birikimine sahip olmanız gerekmektedir.

Keyifli forumlar.

Alınan Beğeni
17
Ödül Puanları
8
Teşekkür ederim
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Merhaba,

tabi ki devkit projesi ile webbrowser sistemine elverişli bir proje lakin bunu için gerekli kaynaklara ve gerekli bilgi birikimine sahip olmanız gerekmektedir.

Keyifli forumlar.
Daha önce event kodlama denemelerim oldu.
Devkit ile de basit denemeler yaptım.
Webe çıkarsam sro + javascript karıştırıp çok daha gelişmiş arayüzler tasarlayabilir prosedülerle destekleyebilirim. C++ bilgi seviyem orta seviye ancak PHP, nodejs ve react, vue bilgim çok sağlam.
Bunun için öncelikle C++'a mı odaklanmam gerek sizce?

Venom

.
Alınan Beğeni
204
Ödül Puanları
43
Merhaba. Sadece Web için kullanacaksanız basit bir derleme işinizi görür. Tüm diğer fonksiyonları iptal etmeniz gerekir. Ancak tamamı için C++ ve C#'a odaklanmanız gerekir.

Crusade

Full Stack dev
Elite
Alınan Beğeni
64
Ödül Puanları
28
Bir buton koyup Srweb.dll ile web penceresi acabilirsiniz. Ama oyundaki char ile bu webpage arasindaki authentication tarafini yapmak icin bir mantik olusturmaniz lazim.

Sanirim maxiguard hwid tablosuna webtoken atiyor ve bu sitelerle oyuncunun baglantisini bu token araciligiyla yapiyor. İlginizi cekerse 10 dolara edit paketi alip tablolari, dokumanlari okuyabilir ve packetanalyzer ile giden gelen paketleri inceleyebilirsiniz :)

Bol sans , js hatalari bas agritiyordu ben ugrastigimda :)

Yarin oshgui bi kaynakta olan kod blogunu atarim buraya devkite uyarlamasi cok zor olmaz. Ama ayni sektorde oldugumuzu varsayarak tekrar dedigim gibi api/ webservis ya da ne kullanacaksaniz bareer token gibi bir mantikla oyuncu api baglantisini yapmaniz gerek. Belki characterspawn da bi paketle webtoken alip devkitteki butona basildiginda apia onu gonderebilirsiniz 😅

Exadus77

.
.
Alınan Beğeni
79
Ödül Puanları
28
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
Srweb.dll içinde ne döndüğünü bilmek gerekiyor aslında hiç merak etmedim bilgisi olan yazarsa srweb.dll içeriğini ona göre iş yapılır

EfsaneSro

Sıkıldım
.
Alınan Beğeni
9,132
Ödül Puanları
113
Srweb.dll içinde ne döndüğünü bilmek gerekiyor aslında hiç merak etmedim bilgisi olan yazarsa srweb.dll içeriğini ona göre iş yapılır
radium onlinenin gui olayı gibi birşey yapmak istiyor :D
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

Crusade

Full Stack dev
Elite
Alınan Beğeni
64
Ödül Puanları
28
@Coleus Senin arsivinde olmucakta bende mi olcak 🤣🤣

//header (.h)
C++:

//source(.cpp)
Kod:

//projene gore devkit icinde bir yerde new instance alip bu sekilde cagirip butona verirsen calisacagini dusunuyorum (srweb.dll dosyasini client klasorunun icine atman gerekiyor :) )

m_Web = new SilkroadWeb();
m_Web->Start(X, Y, 800, 570, " ");

Kolayliklar
Sector1337'nin oshgui projesinden alintidir

Alınan Beğeni
17
Ödül Puanları
8
Bir buton koyup Srweb.dll ile web penceresi acabilirsiniz. Ama oyundaki char ile bu webpage arasindaki authentication tarafini yapmak icin bir mantik olusturmaniz lazim.

Sanirim maxiguard hwid tablosuna webtoken atiyor ve bu sitelerle oyuncunun baglantisini bu token araciligiyla yapiyor. İlginizi cekerse 10 dolara edit paketi alip tablolari, dokumanlari okuyabilir ve packetanalyzer ile giden gelen paketleri inceleyebilirsiniz :)

Bol sans , js hatalari bas agritiyordu ben ugrastigimda :)

Yarin oshgui bi kaynakta olan kod blogunu atarim buraya devkite uyarlamasi cok zor olmaz. Ama ayni sektorde oldugumuzu varsayarak tekrar dedigim gibi api/ webservis ya da ne kullanacaksaniz bareer token gibi bir mantikla oyuncu api baglantisini yapmaniz gerek. Belki characterspawn da bi paketle webtoken alip devkitteki butona basildiginda apia onu gonderebilirsiniz 😅
Teşekkür ederim.
Aslında web browseri açsam gerisini her türlü çözebileceğimi düşünüyorum. Şu an tam olarak ne yapacağıma karar vermedim ancak kendi websocketim ile çok daha kolay actionlar ekleyebilirim. Oyun içine wheel of fortune yerine gate of olympos tarzı oyunlar da ekleyebilirim oyuncular silkle oynayabilir. Etikliği tartışılır şu an sadece taslak.

radium onlinenin gui olayı gibi birşey yapmak istiyor :D
Bunu görmemiştim Silkroad'ın doğasına zarar vermeden çok iyi tasarlamışlar. İlham verici bir çalışmaymış.
Teşekkür ederim.

@Coleus Senin arsivinde olmucakta bende mi olcak 🤣🤣

//header (.h)
C++:

//source(.cpp)
Kod:

//projene gore devkit icinde bir yerde new instance alip bu sekilde cagirip butona verirsen calisacagini dusunuyorum (srweb.dll dosyasini client klasorunun icine atman gerekiyor :) )

m_Web = new SilkroadWeb();
m_Web->Start(X, Y, 800, 570, " ");

Kolayliklar
Sector1337'nin oshgui projesinden alintidir
Çok teşekkür ederim.
Bahsedilen srweb.dll'i nereden temin edebilirim?

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.