Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online boş reklam

vSRO Çözüldü FGW Trigger Dungeon Çit ve Spawn sorunu

Alınan Beğeni
16
Ödül Puanları
8
Merhaba beyler

Databaseye dungeon eklemek istedim fgw ile girişi herşeyi mapı felan ayarladım
örnek olarak deneme amaclı bir tane playpvp diye bi forumdan hazır garden dungeon triggerlerini felan kopyala yapıştır yaptım içeriye girdiğimde moblar mevcut onların tamamını kestiğimde bu çitlerin kalkması ve diğer uniquelerin sırayla spawn olması gerekiyor fakat ilk girişteki mobları kestiğimde bu çitler kalkmıyor nedeni nedir sizce eminimki baya tecrübeli arkadaşlar mevcut yardımlarınızı bekliyorum.

SRO[2023-11-30 19-21-54]_26.jpg

Hades

Developer
.
Alınan Beğeni
889
Ödül Puanları
93
Merhaba beyler

örnek olarak deneme amaclı bir tane playpvp diye bi forumdan hazır garden dungeon triggerlerini felan kopyala yapıştır yaptım içeriye girdiğimde moblar mevcut onların tamamını kestiğimde bu çitlerin kalkması ve diğer uniquelerin sırayla spawn olması gerekiyor fakat ilk girişteki mobları kestiğimde bu çitler kalkmıyor nedeni nedir sizce eminimki baya tecrübeli arkadaşlar mevcut yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 17318
Çalışmamasının sebebi mob slotlarını eklediğinde ID identy si açık olduğu için triggerlarda o mobların nest id si veya hive id si girili olduğu için uyumsuzluk oluyor bu yüzden triggerlar tetiklenmiyordur

Oyla 0
Alınan Beğeni
16
Ödül Puanları
8
Çalışmamasının sebebi mob slotlarını eklediğinde ID identy si açık olduğu için triggerlarda o mobların nest id si veya hive id si girili olduğu için uyumsuzluk oluyor bu yüzden triggerlar tetiklenmiyordur
ilgin için teşekkür ederim hocam ama identylerinide tekrar YES olarak ayarladım tabloların yine denedim olmadı

Oyla 0

Hades

Developer
.
Alınan Beğeni
889
Ödül Puanları
93
ilgin için teşekkür ederim hocam ama identylerinide tekrar YES olarak ayarladım tabloların yine denedim olmadı
Anladım, dediğim gibi uyumsuzluktan dolayı triggerlar tetiklenmiyordur. _RefTriggerConditionParam tablosuna ekleme yaparken HIVE_KILL olan değerlerin Value kısmına mobların hive id kısımlarını yazıyor ve _RefTriggerCondition tablosuyla eşleştiriyoruz. _RefTriggerConditionBind tablosundada bu conditionun ID sini hangi triggera koşul eklemek istiyorsan o triggerın ID sini bağlıyoruz. bide bu koşul gerçekleştiğinde hangi aksiyonu gerçekleştirmesini istiyorsak _RefTriggerActionParam tablosuna yazıp _RefTriggerAction tablosunda eşleştirip ID yide _RefTriggerActionBind tablosunda kondinasyonu belirlediğin Triggerın ID si ile tekrar eşleştiriyoruz. Son olarak _RefTriggerEvent tablosunda (Mob ölme eventi = 5) bir kayıt oluşturup o kaydın ID sinide _RefTriggerEventBind tablosunda koşul ve aksiyonu belirdiğin Triggerın ID sini tekrar eşleştiriyoruz ve trigger çalışıyor. Bu dediğim tabloları kontrol edip herşeyin yolunda olduğundan emin olmak gerekiyor.

Burda vSRO Paylaşım - Vsro Trigger Mantığı Ve Trigger ile Mob Spawn @Xena nın paylaşmış olduğu çok güzel bir rehber var. Bu konuyu inceleyip mantığı anladığın vakit istediğin gibi dungeon üzerinde oynama yapabileceğine inanıyorum benden bu kadar kolay gelsin 😄

Oyla 0
Alınan Beğeni
16
Ödül Puanları
8
Anladım, dediğim gibi uyumsuzluktan dolayı triggerlar tetiklenmiyordur. _RefTriggerConditionParam tablosuna ekleme yaparken HIVE_KILL olan değerlerin Value kısmına mobların hive id kısımlarını yazıyor ve _RefTriggerCondition tablosuyla eşleştiriyoruz. _RefTriggerConditionBind tablosundada bu conditionun ID sini hangi triggera koşul eklemek istiyorsan o triggerın ID sini bağlıyoruz. bide bu koşul gerçekleştiğinde hangi aksiyonu gerçekleştirmesini istiyorsak _RefTriggerActionParam tablosuna yazıp _RefTriggerAction tablosunda eşleştirip ID yide _RefTriggerActionBind tablosunda kondinasyonu belirlediğin Triggerın ID si ile tekrar eşleştiriyoruz. Son olarak _RefTriggerEvent tablosunda (Mob ölme eventi = 5) bir kayıt oluşturup o kaydın ID sinide _RefTriggerEventBind tablosunda koşul ve aksiyonu belirdiğin Triggerın ID sini tekrar eşleştiriyoruz ve trigger çalışıyor. Bu dediğim tabloları kontrol edip herşeyin yolunda olduğundan emin olmak gerekiyor.

Burda vSRO Paylaşım - Vsro Trigger Mantığı Ve Trigger ile Mob Spawn @Xena nın paylaşmış olduğu çok güzel bir rehber var. Bu konuyu inceleyip mantığı anladığın vakit istediğin gibi dungeon üzerinde oynama yapabileceğine inanıyorum benden bu kadar kolay gelsin 😄
Kanka eyvallah zaman ayirdigin için eklemem gereken 1 kac sey var ucretli edit yapiyorsan bana bi discord felan verirmisin 1 kaç sey sormam gerekiyorda müsaitsen yapmıyorum diyorsan onerebilecegin birileri varmidir

Oyla 0

Hades

Developer
.
Alınan Beğeni
889
Ödül Puanları
93
Kanka eyvallah zaman ayirdigin için eklemem gereken 1 kac sey var ucretli edit yapiyorsan bana bi discord felan verirmisin 1 kaç sey sormam gerekiyorda müsaitsen yapmıyorum diyorsan onerebilecegin birileri varmidir
Discord adresi vermek yasak forumda ama bizim forumun discord hesabı burası burdan bana ulaşabilirsin discord adımda Hades

Oyla 0
Alınan Beğeni
113
Ödül Puanları
43
Merhaba beyler

Ekli dosyayı görüntüle 17318
Çitleri kırdıgında uniqulerin spawn olabilmesi için tetikleyici bir trigger olması gerekli. sorunun başlıca kaynagı %99 bu. ?

Oyla 0

iMonarch

KGuardEDGE
.
Alınan Beğeni
1,010
Ödül Puanları
214
Trigger ayarların doğru ise mob kesildikten sonra Kapın yada çitlerin açılmıyorsa kontrol etmen gereken 2 tablo var birisi _RefGameWorldBindTriggerCategory diğeri ise _RefEventZone > Zonedeki Poslar Trigger tablolarıyla uyuştuğu zaman _RefGameWorldBindTriggerCategory ID eşitlemesi yapıp _RefTriggerCategory arasında köprüleme bağlantısını kurarak sorunsuz bir şekilde çalışacaktır.
Konu hakkında @Hades 'in bilgileri daha faydalı olacaktır genel olarak senkronize edilmesi gerekiyor.

Oyla 0
Alınan Beğeni
16
Ödül Puanları
8
Tesekkurler arkadaşlar deneyip dönüş sağlayacağım tekrar
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Sorun çözülmüştür paylaşılan dungeon dosyalarında eksiklik var mesela bu tabloya hiç bir girdi yapılmamış
( _RefGameWorldBindTriggerCategory ) sistem şuan herşey stabil çalışıyor değerli yorumlarınız için teşekkür ederim
@iMonarch @Hades @realmardinspor

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.