Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Çözüldü Honor Point Scroll

katzerr

.
.
Alınan Beğeni
11
Ödül Puanları
8
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
Selamun Aleykum Arkadaslar Oyunuma Honor Point Scroll Ekledim Sorunsuz Çalışıyor Fakat Point 0 Olarak Görünüyor
Mezun veya Point Göstergesini Nasıl Aktif Edebilirim.

IF(@Operation = '41' and @Slot_To = 255 and (@ItemRefID = 44321 )) --Honor Graduate+Point+Evaluation Update //
begin
UPDATE SRO_VT_SHARD.._TrainingCamp SET GraduateCount=GraduateCount+500,EvaluationPoint=EvaluationPoint+500 Where ID=(Select CampID From SRO_VT_SHARD.._TrainingCampMember Where CharID=@CharID)
UPDATE SRO_VT_SHARD.._TrainingCampMember SET HonorPoint=HonorPoint+500 where CharID=@CharID
end

Alınan Beğeni
79
Ödül Puanları
28
Aslında c basıp değilde mesaj sistemi ile yapılabilir zamanında yapmıştım örnek $EVENT(TO) /jobpuan böyle mesaj atınca sana kaç puan olduğunu gösteriyordu

Oyla 0

katzerr

.
.
Alınan Beğeni
11
Ödül Puanları
8
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
@Exadus99 Aslında olabilirde günümüze baktığında çok basittir bu olayın çözümü bilgili insanlar çok forumda cevabı basit bir soru aslında onlar için ama insanlar bazen paylaşmak istemiyor bu bilgileri nedeni nedir bilmiyorum.

Oyla 0

Frenory

SQL,Vsro Editor
.
Alınan Beğeni
604
Ödül Puanları
93
Selamun Aleykum Arkadaslar Oyunuma Honor Point Scroll Ekledim Sorunsuz Çalışıyor Fakat Point 0 Olarak Görünüyor
Mezun veya Point Göstergesini Nasıl Aktif Edebilirim.

IF(@Operation = '41' and @Slot_To = 255 and (@ItemRefID = 44321 )) --Honor Graduate+Point+Evaluation Update //
begin
UPDATE SRO_VT_SHARD.._TrainingCamp SET GraduateCount=GraduateCount+500,EvaluationPoint=EvaluationPoint+500 Where ID=(Select CampID From SRO_VT_SHARD.._TrainingCampMember Where CharID=@CharID)
UPDATE SRO_VT_SHARD.._TrainingCampMember SET HonorPoint=HonorPoint+500 where CharID=@CharID
end

şuan pointin nerde 0 göründüğünü anlamadım. C harfindeki Honor Pointtenmi bahsediyorsun yoksa
Honor Skillerinin top 50'yi baz aldığı puanlamadan mı bahsediyorsun

Oyla 0

katzerr

.
.
Alınan Beğeni
11
Ödül Puanları
8
şuan pointin nerde 0 göründüğünü anlamadım. C harfindeki Honor Pointtenmi bahsediyorsun yoksa
Honor Skillerinin top 50'yi baz aldığı puanlamadan mı bahsediyorsun
Honorlar karaktere geliyor oyun içerisinde C'de anında güncellenmiyor aynı sekilde Job AP görevi teslim ettigimde anında görünmüyor
oyun içerisinde GS yi resleyip tekrar girdigim zaman güncelleniyor sadece bnim istedigim anında honor updateden sonra ve ap görevini verdikten sonra 2 tablomunda anınca oyun içerisinde güncellenmesi.

Ekli dosyalar

• JOB.png
    JOB.png
    232.1 KB · Görüntüleme: 24
Oyla 0

Frenory

SQL,Vsro Editor
.
Alınan Beğeni
604
Ödül Puanları
93
Honorlar karaktere geliyor oyun içerisinde C'de anında güncellenmiyor aynı sekilde Job AP görevi teslim ettigimde anında görünmüyor
oyun içerisinde GS yi resleyip tekrar girdigim zaman güncelleniyor sadece bnim istedigim anında honor updateden sonra ve ap görevini verdikten sonra 2 tablomunda anınca oyun içerisinde güncellenmesi.
Ap görevinde 2 kişinin görev yapınca otomatikmen güncellediğini hatırlıyorum.
Honor Pointler evolation ve granaude puanlar isro sisteme göre 24 saatte bir gece yarısı güncellenince gözüküyor.
Senin GS restart atman Honor Point prosodürünü Gs işlemesine sebep olduğu için her restartta güncellenecektir.
oyun içerisinde saati ileri sarıp ertesi günün gece saatlerine sardığında otomatikmen oyunda güncellenecektir. (tabi SMC'den bunun zamanının ayarlanmış olması gerekiyor)

Oyla 0

sarkolata

.
Developer
Alınan Beğeni
790
Ödül Puanları
93
C'de güncellenmesi için orjinal sistem ile honor point kazanması gerekiyor. Yani akademiden mezun verirse orası canlı güncellenir. Onun dışında dbden yaptığın işlemi göstermez. Bunu yapmak istiyorsan ya filterla clienta bildirip, client dll ile oradaki texti değiştireceksin. Ya da gs nin orjinal fonksiyonlarını kullanarak honor point güncelleyeceksin.

Oyla 0

katzerr

.
.
Alınan Beğeni
11
Ödül Puanları
8
Denedim kardeşim malesef olmadı yinede teşekkürederim. @Frenory

Anladım teşekkür ederim maxiguardla bu işi çözecegim ozaman :) @sarkolata

Oyla 0

katzerr

.
.
Alınan Beğeni
11
Ödül Puanları
8
teşekkür ederim arkadaşlar hepinize yardımlarınız için konu çözümlenmiştir.

Oyla 0