Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

vSRO Çözüldü iSro Database

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,403
Ödül Puanları
113
Konu başlığı için kusura bakmayın öncelikle :D

Birkaç aydır edit işleri yapıyorum. Bugün farkettim ki databasedeki bilgiler media.pk2 içerisinde mevcut zaten. iSro orjinal clienti kullanarak ve media içerisindeki skilleri itemleri olduğu gibi databaseye geçirsem sıfırdan iSro yapısına uyarlamış olurmuyum?

Bilen birinden hangi txt dosyalarının karşılığı databasedeki tabloyla aynı bunları söyleyebilir misiniz.

Misal: RefObjCommon = itemdata.txt

World region , shop ,questler uniqler vs bütün herşey db ye geçebilecek txtleri geçirmek istiyorum.

Tablonun otomatik id vermesini kaldırıp txtlerdeki idleri oldugu gibi sıralamayı eklicem bozmadan copy paste yöntemiyle.
Maksadım cliente uygun db yapıp gameserverin shardı okuyup açması.

iSro clientini kullanarak txt. içerisindekileri kullanarak isroya yakın db yapma fikrim var ne kadar olur bilmiyorum.
İçerisinde farklı txt.ler var vsro clientlerinde olmayanlar. Bu txt leri yine yukarıda verdiğim örnekte olduğu gibi SRO_VT_SHARD da tablo açıp okutsam questler yeni skiller sistemler vb.

Bana sadece hangi txt. dosyasının db deki karşılığını söyler misiniz denemek istiyorum.

Son düzenleme:

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
Ya ben artık editide geçtim. Uğraşmıyorum eskisi gibi evet
Yorumun için teşekkürler. Ancak anladığım kadarıyla eksik olan tek şey yalnızca prosedürler. Bunun dışında vsroya komple isro giydirilebilir fakat prosedürsiz dediğin gibi bişeye benzemeyecektir. Birde Clienti DB'ye uygun hale getirmesi epey zaman istiyor.
Programcı arkadaşlar DBtomedia programını MediaToDb ye uyarlasa media.pk2 deki bilgileri SQL'e güncelleyen databaseye aktarabilsek ama temiz bi databaseye boş tablolara o zaman bazı sistemlerin prosedürleri belki bu işlerden anlayan prosedür yazabilen arkadaşlarla yapılabilir. Bu konu hakkında çalışılabilir fakat yeterli bilgim yok benim işini bilen arkadaşlarla çalışma yapılabilir.
DB ve media uyumu zaten çözülebilecek bir şey Ayrıca şuanda isronun en basit text kodlarının mantığı bile vsroyla alakasını yitirmiş durumda. Bu adamlar çok farklı sistemler kullanıyor kanımca. Bu mümkün olsaydı zaten vietnam klasörleri paylaşılmazdı. Her şeyi geçtim Kullandığın Managerlerin uyumunu nasıl sağlayacaksın İlk yaptığın şeyde hatalar alacaksın ve çözüm bulamayacaksın. Çünkü Çözümü yok. Vsro filesler her alanda her şeyi desteklemiyor. Şuanda geliştirmeye çalışılan bazı sistemlerin en basit dile getirilmiş haliyle vsro fileslere entegresi bile günlerce çözüm aranıyor. Dostum bunu seni üzmek için söylemiyorum ama bu yola hiç bulaşmamalısın boşuna çabalarsın. En basit haliyle isrodaki server_dep text dosyalarının bile çalışma mantığı şuankiyle çok farklı Valla daha ne diyim ki. Neyse her şey gönlünce olsun.

Oyla 0

predatorZ

Nub
.
Alınan Beğeni
547
Ödül Puanları
93
Yorumun için teşekkürler. Ancak anladığım kadarıyla eksik olan tek şey yalnızca prosedürler. Bunun dışında vsroya komple isro giydirilebilir fakat prosedürsiz dediğin gibi bişeye benzemeyecektir. Birde Clienti DB'ye uygun hale getirmesi epey zaman istiyor.
Programcı arkadaşlar DBtomedia programını MediaToDb ye uyarlasa media.pk2 deki bilgileri SQL'e güncelleyen databaseye aktarabilsek ama temiz bi databaseye boş tablolara o zaman bazı sistemlerin prosedürleri belki bu işlerden anlayan prosedür yazabilen arkadaşlarla yapılabilir. Bu konu hakkında çalışılabilir fakat yeterli bilgim yok benim işini bilen arkadaşlarla çalışma yapılabilir. Prosedürler olmasada güncel isro dosyalarıyla bi pvp kurulabilir.

yanılıyorsun :D isronun şuanki güncel databasesi elinde olsa bile filesler olmadıktan sonra hiç bir işine yaramaz

Oyla 0

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,403
Ödül Puanları
113
yanılıyorsun :D isronun şuanki güncel databasesi elinde olsa bile filesler olmadıktan sonra hiç bir işine yaramaz
vSroya baghdat sky temple gibi mapleri ekleyen arkadaşlar isro güncel pk2leri kullanabiliyor. iSronun sadece media.pk2sini komple kullanamıyoruz. Media içerisinde misal vsroda skilleffecte bişiy eklerken crash hatası alıyoruz. Uyumsuzluk txt dosyalarında bunlar dbye uyarlandımı sorunun ortadan kalkacağına inanıyorum.

Oyla 0
Alınan Beğeni
196
Ödül Puanları
43
Prosedür yazmayı bilen arkadaşlar olsa bile yapamazlar aslında. Çünkü iSro gibi bir sistemin nasıl bir prosedür kullandığı belirsiz.
Eksik olan tek şey Prosedürler değil Triggerlar tablolar, Server Filesları (gameserver agnet shard vs.) var oğlu var.
Kodlama konusunda iyi olan birisi her şeyi yapabilir tabiki bu ayrı mesele ama bire bir iSro sistem bir oyun kurabilirsin zaten gezin internette gerekli her şeyi bulursun emin ol. Bütün SW ler edit yapanlar zaten iSro kSro dosyalarından kopyala yapıştır yaparak kendileri prosedür yazmaya çalışıyor tablolara eklemeler yapmaya çalışıyor :) iSro kSro şirketleri zaten yıllar öncesinden bu günün güncellemelerini hazırlamış şirketler emin olabilirsin. :)

Oyla 0

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,403
Ödül Puanları
113
Prosedür yazmayı bilen arkadaşlar olsa bile yapamazlar aslında. Çünkü iSro gibi bir sistemin nasıl bir prosedür kullandığı belirsiz.
Eksik olan tek şey Prosedürler değil Triggerlar tablolar, Server Filesları (gameserver agnet shard vs.) var oğlu var.
Kodlama konusunda iyi olan birisi her şeyi yapabilir tabiki bu ayrı mesele ama bire bir iSro sistem bir oyun kurabilirsin zaten gezin internette gerekli her şeyi bulursun emin ol. Bütün SW ler edit yapanlar zaten iSro kSro dosyalarından kopyala yapıştır yaparak kendileri prosedür yazmaya çalışıyor tablolara eklemeler yapmaya çalışıyor :) iSro kSro şirketleri zaten yıllar öncesinden bu günün güncellemelerini hazırlamış şirketler emin olabilirsin. :)
Bizlerin en büyük sorunu bu işte isro prosedürleri ksro kraterleri vs. Prosedürleri isronun kapısını çalarak almaya gerek yokki ekli olan sistemleri kendine göre yazabilmek mesele. Asıl mesele prosedür yazabilen adamın hangi sistemi neye göre yazacağını bilmemesi değil bunu yapmayıp ve iSro diyip geçmesi.

Oyla 0

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,403
Ödül Puanları
113
Kendi sistemini prosedürünü yazabilen arkadaşlar ve sw files içerisindeki serverlara editle vsroya isroyu komple giydirebilir fikrim var fakat deneyimimle kaldım bu işte yeteneğim yok henüz.

Oyla 0

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,403
Ödül Puanları
113
Kodlama konusunda çok iyi olan birileri yapabilir bu arkadaşların emin olun ki fikirleri eksik ve zor yoldan imkansız olarak düşünmeleridir yapamamalarının nedeni.

Oyla 0
Alınan Beğeni
196
Ödül Puanları
43
Yetenekten ziyade hayal gücü aslında asıl olay ve azim. Pes etmediğin sürece çözebiliirsin her şeyi. iSro nun düşündüğün kadar zor bir sistemi yok. Ekstra sayılabilecke hiç bir şeyi yok hatta. iSroda yapılan her şey yapılabiliyor zaten pvp serverlarda hatta çok daha iyileri yapılıyor emin ol. Electus Online ye bak anlarsın. Adamlar işin en uç noktasını oluşturmuş durumda.

Oyla 0

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,403
Ödül Puanları
113
Yetenekten ziyade hayal gücü aslında asıl olay ve azim. Pes etmediğin sürece çözebiliirsin her şeyi. iSro nun düşündüğün kadar zor bir sistemi yok. Ekstra sayılabilecke hiç bir şeyi yok hatta. iSroda yapılan her şey yapılabiliyor zaten pvp serverlarda hatta çok daha iyileri yapılıyor emin ol. Electus Online ye bak anlarsın. Adamlar işin en uç noktasını oluşturmuş durumda.
İşi bilene herşey kolay gerekli herşey media.pk2 de gizli. Geri kalan prosedür trigger vs. Forumda işin ustaları bi grup oluşturarak bunun üstesinden gelebilirler bence.

Oyla 0

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,403
Ödül Puanları
113
DBToMedia ile sqlden bilgileri çektiğimde misal Refobjcommon ile refobjitemi bir txt içerisinde buluşturuyor. Dün Refonjcommonu temizleyip isronun txtsini geçirdim tabiki link id leri olmadıgı için ID hatası aldım refobj tablosunda. Tablodaki satırda misal 60 sıra var bu sıradan sonra ID oluşturup txt içerisindeki Common ve item kısmını bölebilen bir program yapılabilirse işler daha da kolaylaşır basitleşir.

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.