Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

vSRO Çözüldü iSro Database

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,401
Ödül Puanları
113
Konu başlığı için kusura bakmayın öncelikle :D

Birkaç aydır edit işleri yapıyorum. Bugün farkettim ki databasedeki bilgiler media.pk2 içerisinde mevcut zaten. iSro orjinal clienti kullanarak ve media içerisindeki skilleri itemleri olduğu gibi databaseye geçirsem sıfırdan iSro yapısına uyarlamış olurmuyum?

Bilen birinden hangi txt dosyalarının karşılığı databasedeki tabloyla aynı bunları söyleyebilir misiniz.

Misal: RefObjCommon = itemdata.txt

World region , shop ,questler uniqler vs bütün herşey db ye geçebilecek txtleri geçirmek istiyorum.

Tablonun otomatik id vermesini kaldırıp txtlerdeki idleri oldugu gibi sıralamayı eklicem bozmadan copy paste yöntemiyle.
Maksadım cliente uygun db yapıp gameserverin shardı okuyup açması.

iSro clientini kullanarak txt. içerisindekileri kullanarak isroya yakın db yapma fikrim var ne kadar olur bilmiyorum.
İçerisinde farklı txt.ler var vsro clientlerinde olmayanlar. Bu txt leri yine yukarıda verdiğim örnekte olduğu gibi SRO_VT_SHARD da tablo açıp okutsam questler yeni skiller sistemler vb.

Bana sadece hangi txt. dosyasının db deki karşılığını söyler misiniz denemek istiyorum.

Son düzenleme:

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
Elime çekirdeğimi aldım hangimiz daha iyi açıklayabilir onu izliyorum :D Ama Bir şeyin hakkını vereyim adam pes etmiyor. Yapmak istiyor :)

Oyla 0
Alınan Beğeni
101
Ödül Puanları
43
database ve txtlerin ötesinde şeyler var dostum, şuna %100 emin olabilirsin bu işlere insanlar 7 8 sene önce başladı ve şuana kadar bu düşündüğün şeyleri çok düşünen oldu sonuç belli :D
2013 de 6 ay kafa yordum sonra baktım gittiğim mesafe 1 mm

Oyla 0

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,401
Ödül Puanları
113
Uzun uğraşlar istiyor ama bence yapılamaz bişey değil. Programlama ve kodlama bilgim olsa vsro dosyalarıyla güncel isroyu 1-2 ay içerisinde çıkarırdım ortaya. Şuan benimde elim kolum bağlı. ?‍♂️

Oyla 0

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,401
Ödül Puanları
113
database ve txtlerin ötesinde şeyler var dostum, şuna %100 emin olabilirsin bu işlere insanlar 7 8 sene önce başladı ve şuana kadar bu düşündüğün şeyleri çok düşünen oldu sonuç belli :D
DB ve txt ötesine gidip konuyu ilahlaştırma sende :D Niyetimiz belli fikrimiz var fakat uygulayacak bilgimiz yok.

Oyla 0
Alınan Beğeni
101
Ödül Puanları
43
Orayı geçtim ben yapıyı anlıyorum ama dediğim gibi uygulayacak bilgim yok mantığım hep okey diyor :D
belliki tam kafa yoracak vazgeçmeyeceksin
o zaman soyle yapalım csro isroya yakın sistem
ama sen csro databaseyi deyil
shard gameserveri araştır zira isro artık sistemi farklı işliyor

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.