Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra
ecr-online rebels reklam

Paylaşım Keyfgame Dolandırıcılık

Protech

Database Editör
.
Alınan Beğeni
191
Ödül Puanları
43
Geçmiş olsun umarım bundan bir ders alınır ve bu elemanla uzaktan bile selamlasmazlar kayıplarımız için üzüldüm tekrar geçmiş olsun

Crusade

Full Stack dev
Elite
Alınan Beğeni
68
Ödül Puanları
28
Herkese gecmis olsun. Ticarete din karistiran insanlardan uzak durmak lazim. Herkesin 20 kusur senedir gordugu ve yasadigi uzere en buyuk kul hakkini cogunlukla bu tarz insanlar caliyor. 😐

iMonarch

KGuardEDGE
.
Alınan Beğeni
1,020
Ödül Puanları
214
Bu tür olayları geçmişimizden bu güne kadar çok görmüş birisi olarak , her zaman temkinli davranmışımdır.
İş konusunda abi , kardeşlik olmaz , dükkanlarda cafelerde bile müşterilerin içinde beyfendi , hanfendi diye hitap edilir.
Abi, anne , baba denilmez.
İş konusunda bir ciddiyet ve belirli kırmızı noktalar olmalı , iş ahlakı , ön ödeme koşulu gibi kriterleriniz olmalı.
Ben yıllardır bu şekilde çalıştım ve çokça insan kazandım ve hala daha kazanmaya devam ediyorum.
Olay örgüsünde ekstra kimlerin olduğunu bilmiyorum, mağdur edilen kişiler için geçmiş olsun (veresiye edit yapılmaz.)
İşin içine para ve ortaklık girdiğinde yılların dostluk ve arkadaşlığının bozulmuş olduğunu çok gördüm.
Geliştirici arkadaşlar bu konu hususunda kırmızı noktalarını bu olay itibariyle koymalarını öneriyorum.
Son zamanlarda piyasa çok kötü bir hal almaya başladı.
Sunucu sahipleri tarafından mağdur edilen;
Ekli olan guard özelliğine kendisi yapmış gibi para talep eden;

Buglu veritabanlarının üzerine biraz edit yaparak yeni gelen private server sahibine usulsüzce satışını yapanlar gibi bir çok örnek ile nitelendireceğimiz konular ortaya çıkmaya başladı.
Lütfen bu konuda herkesin temkinli , araştırmaya yönelik doğru ve yerinde kararlar doğrultusunda adım atmalarını öneriyorum.
Geliştirici arkadaşlar ; kalitenizi asla düşürmeyin , satış politakınıza ön ödeme koşulunuzu ekleyin , bu tür olayların tekrar yaşanmaması dileğiyle..

S3XPER

.
Alınan Beğeni
95
Ödül Puanları
28
Bunu araştırmasın daha detaylı olarak @AleriyaSama Mert kardeşim yapacaktır. Kendisi şuan gördüğüm kadarıyla vSro'nun discord adresinde tez zamanda atılması dileğiyle :) Konu içinde çok geçmiş olsun umarım böyle durumlar bir daha yaşamazsınız.
1714301409577.png

AleriyaSama

VArcane Family , Team , Company
.
Alınan Beğeni
2,999
Ödül Puanları
113
Bunu araştırmasın daha detaylı olarak @AleriyaSama Mert kardeşim yapacaktır. Kendisi şuan gördüğüm kadarıyla vSro'nun discord adresinde tez zamanda atılması dileğiyle :) Konu içinde çok geçmiş olsun umarım böyle durumlar bir daha yaşamazsınız.
Ekli dosyayı görüntüle 18596
Ulaş konu içerisine daha yazacak arkadaşlar var diye biliyorum. Onlar paylaşır tahminimce zaten bu arkadaşı bu hesapla mesajlaşmaları.

Thor852

Love and Thunder
Elite
.
Alınan Beğeni
1,487
Ödül Puanları
93
Geçmiş olsun gelişen olaylarda üzüldüm insan ne kaybederse güvenden kaybeder umarım hakkınızı alırsınız fakat konusmaları okuduğumda hiç öyle bir tipe benzemiyor hakkınızda hayırlısı olsun @DragonBlade @Dorth

TALENT

Deneme Mod
Alınan Beğeni
280
Ödül Puanları
63
Keyfgame Namideger Ledün Gercek ismi Nedim Cin beni dolandirdi.
7 ocak tarihinde bana semihin vasitasiyla ulasti databasemi almak istedigi söyledi neyse anlastik dbye 15k dedim 10 k düştük ağladı iste bana yok cocuk yeni dogdu ondan sonra çalışmıyorum issizim filan...
8 ocakta 6k paramı aldım 4k param kaldi onuda oyun acilinca gondericem dedi oda yalan oldu hala gondericek...
8 ocaktan 23 nisana kadar adan zye istediği her türlü editi yaptim...
Paraya vursak yaptığım tüm editleri suanda db parasi haric 40-50kyi geçiyor bende parami istedikce kötü oldum... En son konuşup parami 10kya düştüm ona ragmen 4,5 aydir parami vermedi vermicekde dolandırıcı çünkü benim gibi forumdaki bazi arkadaşlarimizida dolandirmis
Geçmş olsun.Umarım diğer mağdur arkadaşlar ile beraber sizin mağduriyetinizde tez zamanda giderilir.

Alınan Beğeni
116
Ödül Puanları
43
Valla çalıştıgım editörüm var , yeri gelir işini yapar parasını sonra alır , yeri gelir önden parasını atarım işimi ne zaman başlarsa veya yaparsa teslim alırım. Kimi zaman sen yap atıcam şu gün derim o günü geçirmeden atarım. Bu işler güven meselesidir. Herkese böle yapılmaz , her müşteri veya her editör bir degil. Bu iş tamamen aradaki güvene samimiyete bağlıdır...

Dorth

.
Alınan Beğeni
250
Ödül Puanları
63
Herkese Merhaba,

Bu arkadaşın adı Nedim CİN. Herkes Ledün ismiyle tanıyor onu, bana da öyle tanıttı. Arkadaşın ilk oyunu tutmadıktan sonra oyun tasarımlarını bana yaptırmak istedi. Daha önce DestanGraphic tasarımlarını yapıyordu, belki onunla parasal bir anlaşması olduğu için bana geldi, bilemiyorum. Bu arkadaşı önceden tanıyordum ve bana böyle bir teklifte bulundu. Ben de olur, yaparız dedim. Fiyatı konuştuk, ortalama sadece afiş tasarımı için 1.5 Bin TL gibi bir fiyat sundum ve @Dsgn Discord Sunucusunda sesli olarak konuştuk ve işe başladık.

Para talep ettiğimde "kanka param gelecek, o zaman vereyim" dedi ve @Dsgn, @aedn76, @DragonBlade devrede olduğu için pek sıkıntı yapmadım, olur dedim. Zaten kendisini tanıyordum (öyle sanıyorum). Olay burada aslında; dolandırılan herkesle arkadaş olmuş, yani önce kendine çevre oluşturmuş. Sadece ben ve @DragonBlade değil, @ZeoPanel ve diğer bilindik reklam forumları, Facebook grupları gibi yerlerden 10 kişi daha maduriyet yaşamış. Bir kere yapan, bir daha yapar. Bu yüzden görmenizi ve bu arkadaşla iş yapmamanızı öneriyorum.

Sonrasında ben bu arkadaşa afişi yaptım ve verdim. Daha sonra hareketli başlık istedi, zaten yapmıştım, onu da teslim ettim ve toplam 2 bin TL oldu. Borcun tamam dedi, pazarlık yaparız falan dedi (vermeyeceği paranın pazarlığı). Benim çok fazla işim olduğu için tamam dedim ve banner istedi. İkisi için 1 TL olur dedim, anlaşırız dedi. Çocuğum yeni doğdu hâlden anla felan dediğinde vicdan yaptım ve bannerı da yaptım. Sonrasında birkaç şey daha yaptım. Toplamda 4 bin TL tuttu.

Dedi ki, "Kanka, oyun açıldıktan sonra vereyim." Diğer borçlu olduğum kişiler de tamam dedi, işte sen de tamam de, kardeşiz biliyorsun falan. Ben çok ilgilenmedim, olur dedim ve bu borcu unuttum. Ancak 3-4 gün önce @Dsgn bana mesaj attı, "KeyfGame borcunu ödedi mi?" diye. Ben de "aaa, ödemedi" dedim. Tam mesaj atacaktım ki ekran görüntülerini paylaştım aşağı, o yazdı bana işte "Eline sağlık kardeşim, yarın paranı gönderiyorum" falan dedi. İyi tamam dedim, ertesi gün KeyfGame Discord'unu kapattı, profil fotoğrafını değiştirdi, ismini değiştirdi, bizi engelledi.

Evet, buradayız ve @DragonBlade Muhammet kardeşime destek için geldim. başlangıç.PNG
açılış resimleri.PNG teslim 2.PNG

sözler.PNG
çıtır çıtırı.PNG

borcu sevmem.PNG
yalama.PNG
teslim.PNG
sonlar.PNG artist.PNG

banner ödeme.PNG

c unnamed.jpg