Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

vSRO Paylaşım Mesaj Sistemiyle Karakter İsmi Değiştirme

risesun97

not for money but for humanity
.
Alınan Beğeni
735
Ödül Puanları
93
Herkese merhaba,
Bilindiği üzere isim değişikli yapmak, oyunda bulunan kağıt ile 'DC' verdirerek mümkün oluyor. Bu durumun esas mantığı da _Char tablosunda ki CharName16 kısmına, ismimizin önüne '@' işareti koyulmasıdır, yani elle '@' işaretini koysanız bile oyundan çıkıp girerseniz yeni isim oluşturmanızı isteyecektir.
Şimdi paylaşımını yapacağım sistem, mesaj sistemi ile oyundan çıkmaya gerek kalmayacak şekilde gerçekleşiyor, yine kağıt kullanılacak ama asıl olay mesaj ile gerçekleşecek. Bunun için bize yardımcı olacak iLegendTool programını kullanacağız, program birçok GM komutunu içerisinde barındırarak bize istediğimiz çoğu işlemi yapmaya olanak sunuyor.

-Öncelikle _Add_IncomingChat prosedürüne gelecek olan mesaja karşılık verecek prosedürü yazacağız.
1.PNG

-Yani prosedür diyor ki eğer ki 'ID' diye bir mesaj gelirse şu mesajı yolla. Buralar değişkendir siz kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Kod:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

Ardından prosedürleri tetikleyecek hızlı kağıt prosedürünü yapıyoruz klasik (@Operation=41). _AddLogItem'a AS 'den sonrasına ekliyoruz.

2.PNG

-Yani prosedür diyor ki, son yazılan mesajı dikkate al, 16 karakter olsun ve önce kontrol et, _CharNameList tablosunda varsa geçersiz isim mesajını yolla ve hızlı kağıdı geri ver yoksa ismi değiştir. Yine hızlı kağıt ID'leri kendinize göre ayarlamayı unutmayın. Ve kağıt açıklamasına, 'Kağıdı kullanmadan önce 'XXX' isimli karaktere 'ID' yazınınız' diye bir ibare ekleyiniz.

Kod:

-Sonuç isim oyundan çıkmadan değişiyor. Sistem şu an absürt ilerliyor olabilir ama düşünce ve görüntü olarak güzel duruyor diye düşünüyorum, daha stabil oldukça ve geliştirdikçe burada güncellemesini yapacağım, isteyen kişiler bu sistemi kullanabilir. İyi kullanımlar.

Frenory

SQL,Vsro Editor
.
Alınan Beğeni
607
Ödül Puanları
93
Eline Sağlık. iLegendTool programını paylaştın mı ? ben mi bulamıyorum ^^

sarkolata

.
Developer
Alınan Beğeni
792
Ödül Puanları
93
Karakter adının başına @ koyduğunuz sistemde değişikliği shardmanager giriş ekranında yapıyor. Yani shardın yeni isimden haberi oluyor.

Bu şekilde yaparsanız relog atana kadar shardın bu durumdan haberi olmuyor ve problemlere yol açabilir. Kullanmanızı tavsiye etmem.

takiru

ɢтғc вαrмeɴ
.
Alınan Beğeni
1,124
Ödül Puanları
93
Emeğinle uğraşıp yapmışsın güzelde düşünmüşsün, beğendim deneyeceğim teşekkürler 🙂

Ballendin

.
.
Alınan Beğeni
55
Ödül Puanları
28
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
çok güzel beggendim dostum eline sağlık

ServerEdit

Php Coder
.
Developer
Alınan Beğeni
619
Ödül Puanları
93
Karakter adının başına @ koyduğunuz sistemde değişikliği shardmanager giriş ekranında yapıyor. Yani shardın yeni isimden haberi oluyor.

Bu şekilde yaparsanız relog atana kadar shardın bu durumdan haberi olmuyor ve problemlere yol açabilir. Kullanmanızı tavsiye etmem.
Aynen katılıyorum ve ekleme yapmak istiyorum karakter bir guilde ise veya akademi yani karakterin isminin geçtiği tüm birlikler. Sizin yaptığınız sistem ile sadece refchardan isim değiştiriyorsa karakter oyuna girdiğinde dc yiyecektir.

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.