Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Çözüldü Mob Slot değiştiriyorum ama yoğunluğu ayarlayamıyorum.

Alınan Beğeni
9
Ödül Puanları
8
Merhabalar, samarkandda centrial asiadaki mobların hepsini değiştirmek istiyorum. normal ve clonları yeni moblarla değiştirdiğimde ve alttaki queryi (forumdaki bir arkadaşımızın konusundan aldım.) uyguladığımda moblarda çok yoğunluk oluyor. Nasıl çözebilirim?

USE SRO_VT_SHARD

declare @minLv int = 99
declare @MaxLv int = 100
declare @MaxSpawn int = 5 -- Maximum 6-7 yapmanız yeterli olacaktır
declare @respawnTimeMin int = 0 -- Saniye
declare @respawnTimeMax int = 0 -- Saniye
declare @nMRadius int = 15 --Mobun Spawn olağı yarı çap
declare @nMGenerateRadius int = 30 -- Mob spawn olduktan sonra gezeceği yarı çap

begin
--select D.*
update D set dwDelayTimeMin = @respawnTimeMin, dwDelayTimeMax = @respawnTimeMax, dwMaxTotalCount = @MaxSpawn, nRadius = @nMRadius, nGenerateRadius = @nMGenerateRadius
from _RefObjCommon as A
inner join _RefObjChar as B on A.Link = B.ID and A.CodeName128 like 'MOB%' and A.Rarity = 0 and B.Lvl between @minLv and @MaxLv
inner join Tab_RefTactics as C on C.dwObjID = A.ID
inner join Tab_RefNest as D on D.dwTacticsID = C.dwTacticsID and D.dwMaxTotalCount > 0 and D.dwDelayTimeMin >= 0 and D.nRadius > 0 and D.nGenerateRadius > 0
end

SQL

.
Alınan Beğeni
219
Ödül Puanları
43
'MOB%' bu kısımda genel olarak ayarlamışsın bunu sadece oyunda aktifliği çok olan moblar uygula bu 1.yolun
2.ci yolun ise 0-0 Sn değilde 1 ila 2 sn yap radiusları biraz daha açmalısın çok iç içe yapmışsın homojen biraz rahatlat

Oyla 0
Alınan Beğeni
9
Ödül Puanları
8
'MOB%' bu kısımda genel olarak ayarlamışsın bunu sadece oyunda aktifliği çok olan moblar uygula bu 1.yolun
2.ci yolun ise 0-0 Sn değilde 1 ila 2 sn yap radiusları biraz daha açmalısın çok iç içe yapmışsın homojen biraz rahatlat
MOB% kısmını diyelim ki aktifliği olan bir moba nasıl uygulucam MOB_CH_MANGNYANG gibimi?

Oyla 0

kovboi

KGuardEDGE
.
Developer
Alınan Beğeni
588
Ödül Puanları
93
Tab_RefHive tablosunda overwrite max total count sütunu var. Burayla ilişkili bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. O sütun eğer 0 değilse, o HiveID'ye bağlı mobların toplam spawn sayısı o sütundaki değeri aşamıyor.

Oyla 0
Alınan Beğeni
9
Ödül Puanları
8
Tab_RefHive tablosunda overwrite max total count sütunu var. Burayla ilişkili bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. O sütun eğer 0 değilse, o HiveID'ye bağlı mobların toplam spawn sayısı o sütundaki değeri aşamıyor.
baktım ama MOB_CA_ONG ların ve MOB_CA_ONG_CLON ların olduğu stünu nasıl bulurum onu bilmiyorum. Aslında 3x mob spawn ettiriyorum normal ong ve ong clon olarak 2x3 yani 6x mob çıkarması gerekirken bazı slotlarda ong ve ong clon un yalnız olduğunu düşünürsek 3 tane mob çıkıyor bazılarında 6 bazılarında 9 bazılarında ise 12 aslında hepsini 6 ya sabitlemek istiyorum. X ve Y kordinatlarını bulup o kordinata 6 mob spawn ettirsem olurmu? Yani 9x olan slottan 1x yani 3 adet mob spawnını kaldırsam istediğim şey olabilirmi?

Oyla 0

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,863
Ödül Puanları
213
baktım ama MOB_CA_ONG ların ve MOB_CA_ONG_CLON ların olduğu stünu nasıl bulurum onu bilmiyorum. Aslında 3x mob spawn ettiriyorum normal ong ve ong clon olarak 2x3 yani 6x mob çıkarması gerekirken bazı slotlarda ong ve ong clon un yalnız olduğunu düşünürsek 3 tane mob çıkıyor bazılarında 6 bazılarında 9 bazılarında ise 12 aslında hepsini 6 ya sabitlemek istiyorum. X ve Y kordinatlarını bulup o kordinata 6 mob spawn ettirsem olurmu? Yani 9x olan slottan 1x yani 3 adet mob spawnını kaldırsam istediğim şey olabilirmi?
Tabloda uğraşmayın o halde..
Bu program işinizi görecektir.

Oyla 0
Alınan Beğeni
9
Ödül Puanları
8
Tabloda uğraşmayın o halde..
Bu program işinizi görecektir.
Zaten olay bu programda :D Bununla yer değiştirip delay ve count ayarladığım zaman bahsettiğim sorunları yaşıyorum.
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Benim öğrenmek istediğim şu X ve Y e göre db den mob spawnı kaldırabilirmiyim?
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Çözüme ulaşamadım. Varmı bakabilecek?

Oyla 0

SQL

.
Alınan Beğeni
219
Ödül Puanları
43
bu programı tavsiye etmiyorum.

Oyla 0

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
Premium
.
Alınan Beğeni
6,150
Ödül Puanları
303
bu programı tavsiye etmiyorum.
Program da ne gibi bir sorun var? Bahsederseniz güncelleyelim.

Konuda ki soruna gelecek olursak. Mob slotlarını farklı moblar ile değiştirdiğiniz için o kodu okutmanız level aralığına göre sizi yoğunlaştıracaktır.
@MaxSpawn değerini 3 yapıp deneyin.
Bu query level aralığına göre değişim yapar, bunu bilin.

Oyla 0
Alınan Beğeni
9
Ödül Puanları
8
Program da ne gibi bir sorun var? Bahsederseniz güncelleyelim.

Konuda ki soruna gelecek olursak. Mob slotlarını farklı moblar ile değiştirdiğiniz için o kodu okutmanız level aralığına göre sizi yoğunlaştıracaktır.
@MaxSpawn değerini 3 yapıp deneyin.
Bu query level aralığına göre değişim yapar, bunu bilin.

Ben slot değişikliği yaparsam eğer level aralığını uyguluyorum onda bir problemim yok. Max spawna 1-2-3-4-5 farklı varyasyonları deneyip tek tek test ediyorum. Clon spawnını sildiğimde bazı slotlar max spawna 3 yazdıysam 3 olarak geliyor ama bazıları hala 6 lı olmaya devam ediyor bunu çözemedim.

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.