Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online boş reklam

vSRO Çözüldü Model, Glow ve Model+Glow Birlikte Çalışması İçin Gerekli Prosedür ve Tablo

Hades

Developer
.
Alınan Beğeni
890
Ödül Puanları
93
Öncelikle Selamın Aleyküm ben Hacı(Hades), Elimde glow ve model switcher var ancak şöyle bir sorun var elimde bulunan prosedür ile birlikte ne zaman 11 dg bir silaha 1 dg (veya herhangi bir dg) model switcher kullanırsam üstüne tekrar glow kullanmak istediğimde silah tekrardan 11 dg görünümüne dönüyor. Kısacası elinde model + glow şeklinde çalışan bir prosedür var mı? (tüm itemleri tek tek eklemeye hazırım yeterki sorunsuz çalışsın) Sql'de query kod yazma işini oldu bitti beceremedim ama aklımda şöyle bir fikir var örneğin;
ITEM_CH_SWORD_11_A_RARE üzerine 1 dg model switcher kullan (codename veya id olabilir)
eğer
üzerinde glow varsa ve (belirtilen glow ismi hangi tabloda hangi glowa denkse (örneğin; ITEM_CH_SWORD_11_A_RARE_KIRMIZI) tablodan bul ve karşılığındaki id ile değiştir(örneğin; ITEM_CH_SWORD_11_A_RARE_KIRMIZI_01)
bu benim sadece kafamda olsaydı heralde böyle olurdu dediğim bir fikir hiç bilmiyorum hangi kodun neye denk geldiğini 😁 (SELECT UPDATE bunları biliyorum :ROFLMAO:)
umarım bilgisi olan birisi yardımcı olur bu sayede nasıl prosedur yazılır öğrenmiş olurum çünkü baya uğraştım ve her yerde aradım ama başaramadım

kullandığım prosedür;

USE [SRO_VT_LOG]
GO
/****** Object: StoredProcedure [dbo].[_DyeSysWepSP] Script Date: 23.08.2023 13:35:27 ******/
SET ANSI_NULLS ON
GO
SET QUOTED_IDENTIFIER ON
GO

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-- Step 2
-- ±âÁ¸ ¾ÆÀÌÅÛ ·Î±× ÀÔ·Â Stored procedure ¼öÁ¤
-- DataBase : Shard Log
ALTER procedure [dbo].[_DyeSysWepSP]
@CharID int,
@ItemRefID int

as

DECLARE @ItemID int
,@RefItemID int
,@Color varchar(16)
,@RareT varchar(16)
,@NItem int
,@DG INT

,@T1 tinyint
,@T2 tinyint
,@T3 tinyint
,@T4 tinyint
SELECT @Color = CASE WHEN @ItemRefID = '43557' THEN 'ARCADE'
WHEN @ItemRefID = '43558' THEN 'glow'
WHEN @ItemRefID = '43559' THEN 'glow1'
WHEN @ItemRefID = '43560' THEN 'glow2'
ELSE NULL END

SELECT @ItemID=I.ID64 , @RefItemID = I.RefItemID
FROM SRO_VT_SHARD.dbo._Items I INNER JOIN SRO_VT_SHARD.dbo._Inventory Iv
ON I.ID64 = Iv.ItemID
WHERE Iv.Slot = '6' AND Iv.CharID = @CharID

-- First item
SELECT @T1 = TypeID1 , @T2 = TypeID2 , @T3 = TypeID3 , @T4 = TypeID4 , @DG = DG
FROM SRO_VT_LOG.dbo._DyeSysWep WHERE ID = @RefItemID

-- Secound item
SELECT @NItem = ID FROM SRO_VT_LOG.dbo._DyeSysWep

WHERE TypeID1 = @T1
AND TypeID2 = @T2
AND TypeID3 = @T3
AND TypeID4 = @T4
AND Color = @Color
AND DG = @DG
-- Upcating
UPDATE SRO_VT_SHARD.dbo._Items SET RefItemID = @NItem WHERE ID64 = @ItemID

ID int Tiksiz
CodeName varchar(128) Tikli
TypeID1 int Tikli
TypeID2 int Tikli
TypeID3 int Tikli
TypeID4 int Tikli
Color varchar(50) Tikli
RareT varchar(16) Tikli
DG int Tikli

Buda Tablo

Dorth

.
Alınan Beğeni
235
Ödül Puanları
43
IF(@Operation = 41 AND @ItemRefID= 600001) -- 11 Dg FIRE ()------RefItemID scrool
Begin
Declare @refItemID1 int;
Declare @ItemCode1 varchar(64);
Declare @NewItemID1 varchar(64);
SET @refItemID1 = (SELECT RefItemID From [SRO_VT_SHARD].[dbo].[_Items] Where ID64 = ( Select ItemID From [SRO_VT_SHARD].[dbo].[_Inventory] Where CharID = @CharID and Slot = '13' and ItemID > 0 ));
SET @ItemCode1 = (SELECT NameStrID128 From [SRO_VT_SHARD].[dbo].[_RefObjCommon] Where ID = @refItemID1);
SET @NewItemID1 = (SELECT ID From [SRO_VT_SHARD].[dbo].[_RefObjCommon] Where NameStrID128 = @ItemCode1 AND CodeName128 like '%FR' );
Update [SRO_VT_SHARD].[dbo].[_Items] Set RefItemID = @NewItemID1 Where ID64 = ( Select ItemID From [SRO_VT_SHARD].[dbo].[_Inventory] Where CharID = @CharID and Slot = '13' and ItemID > 0 );
END
----------COMMON
------ITEM_CH_SWORD_10_B_RARE_FR

Hades

Developer
.
Alınan Beğeni
890
Ödül Puanları
93
IF(@Operation = 41 AND @ItemRefID= 600001) -- 11 Dg FIRE ()------RefItemID scrool
Begin
Declare @refItemID1 int;
SET @refItemID1 = (SELECT RefItemID From [SRO_VT_SHARD].[dbo].[_Items] Where ID64 = ( Select ItemID From [SRO_VT_SHARD].[dbo].[_Inventory] Where CharID = @CharID and Slot = '13' and ItemID > 0 ));
SET @ItemCode1 = (SELECT NameStrID128 From [SRO_VT_SHARD].[dbo].[_RefObjCommon] Where ID = @refItemID1);
SET @NewItemID1 = (SELECT ID From [SRO_VT_SHARD].[dbo].[_RefObjCommon] Where NameStrID128 = @ItemCode1 AND CodeName128 like '%FR' );
Update [SRO_VT_SHARD].[dbo].[_Items] Set RefItemID = @NewItemID1 Where ID64 = ( Select ItemID From [SRO_VT_SHARD].[dbo].[_Inventory] Where CharID = @CharID and Slot = '13' and ItemID > 0 );
END
----------COMMON
teşekkürler, bunu AddLogItem'emi eklemem gerekiyor?

Dorth

.
Alınan Beğeni
235
Ödül Puanları
43
AddLogitem'a uzun satır yazarsan Logu yorarsın Diyen var bilemiyorum orasını ama daha başıma öyle bir durum gelmedi :)

Hades

Developer
.
Alınan Beğeni
890
Ödül Puanları
93
AddLogitem'a uzun satır yazarsan Logu yorarsın Diyen var bilemiyorum orasını ama daha başıma öyle bir durum gelmedi :)
bende öyle duydum sanırım aklımda öyle kalmış 😂 ben bi deneyip geliyorum teşekkürler tekrardan ❤️
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Begin
Declare @refItemID1 int;
END
----------COMMON

İlkini ekledim oldu gibi umarım diğerlerini eklediğimde bir sorun çıkmaz 😂 çok sağol kanka muhtemelen sen olmasaydın bu iş baya sürecekti adamsın ❤️

Dorth

.
Alınan Beğeni
235
Ödül Puanları
43
bende öyle duydum sanırım aklımda öyle kalmış 😂 ben bi deneyip geliyorum teşekkürler tekrardan ❤️
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Ekli dosyayı görüntüle 16663

İlkini ekledim oldu gibi umarım diğerlerini eklediğimde bir sorun çıkmaz 😂 çok sağol kanka muhtemelen sen olmasaydın bu iş baya sürecekti adamsın ❤️
Rica ederim problem olursa konu acarsin <3

Hades

Developer
.
Alınan Beğeni
890
Ödül Puanları
93
Rica ederim problem olursa konu acarsin <3
tekrardan merhaba 😄 prosedürün şöyle bir sıkıntısı var; mesela silahta sarı glow basılı ve model kullanıyorsun scroll kullandığında model değişiyor ama bazen glowda değişiyor mesela 11dg sarı glowlu iken 9dg kırmızı glowlu silaha dönüşüyo ama arada sırada yapıyo sürekli değil. (sebebinin şu olduğunu düşünüyorum örneğin ITEM_CH_SWORD_11_A_RARE_GLOW_KIRMIZI = bu glowlu silah ------ ITEM_CH_SWORD_11_A_RARE_GLOW_KIRMIZI_01 = glowlu modelli item kodu)

eğer toplu bir şekilde itemlerin codenamelerini bu şekilde düzeltebilirsem çalışacağını düşünüyorum mesela;
ITEM_CH_SWORD_11_A_RARE_GLOW_KIRMIZI_01
-----------------------------------------||
-----------------------------------------V

ITEM_CH_SWORD_11_A_RARE_GLOW_KIRMIZI_MODEL_01

Yani prosedür kısmında;
Bunu yazmak yerine -> @ItemCode1 AND CodeName128 like '%KIRMIZI_01' );

Bunu yazmış olağım -> @ItemCode1 AND CodeName128 like '%MODEL_01' );

@Nexima123 ?

Dorth

.
Alınan Beğeni
235
Ödül Puanları
43

Model + Glow Switcher Birlikte Çalışması İçin Gerekli Prosedür​

Böyle yardım Konusu Açtığın için Böyle Bir Prosedür Paylaştım.Her Glow İçin Her Deggre İçin ayrı Scrool Eklemelisin Aynı Switcher Tarzı Böylelikle Model+Glow yapabilirsin.

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.