Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Çözüldü Refobjcommon ve refskill tablo hakkında

Katılım
30 Eki 2021
Mesajlar
149
Alınan Beğeni
19
Ödül Puanları
18
Konum
Vsro Editör
Selamun aleyküm arkadaşlar refobjcommon item char ve refskill içeriğindeki bilgileri paylaşırmısınız acaba örneğin refskill de param 4 süre ayarlamaya yarıyor gibi yardımcı olurmusunuz bu konuda
 

DragonSlayer

Old School
Administrator
Katılım
13 May 2019
Mesajlar
3,545
Çözümler
68
Alınan Beğeni
5,812
Ödül Puanları
213
Konum
Lutsk
Üye banlanmış fakat sorunun cevabını vererek konuyu ziyaret edeceklere yardımım dokunsun istiyor ve konuyu ilgili bölüme taşıyorum.

_RefObjCommon: Bir havuz olarak düşünün.. Oyunda ekli olan her şey burada bulunur. *.bsr yani dış görünüm ve ikon görünümleri buradan çekilir... Bu tabloya bir eşya eklenmişse satırın sonundaki link _RefObjItem'a linklenir.. Bir mob/unique eklenmişse _RefObjChar tablosuna linklenir.. Bir pet eklenmişse bu biraz farklılık gösterecektir... petler hem çantadaki hali, yani scroll kısmı.. hem de pet hali olmak üzere iki satıra sahiptirler. Bu sebeple _RefObjCommon tablosunda 2 girdi bulunmalıdır..Bunlardan pet kısmına ait satır _RefObjChar tablosuna, scroll kısmına ait satırsa _RefObjItem tablosuna linklenir.

_RefSkill: Bu tablo adı üzerinde her türden skill'e ev sahipliği yapar... _RefSkillGroup ile birlikte çalışması gereken zamanlar vardır. Mob skilleri için skill ID'leri _RefObjChar tablosunda, mobun satırlarında bulunan DefaultSkillere eklenmelidir yoksa mob skill vurmaz.

Param kısımları her zaman aynı hücrede sabit olmaz.. Yani 4. param sütunu şu işe yarar, 5. bu işe yarar demek yerine param değerini anlamanız ve o parama bağlı sağına doğru giden hücrelerde verdiği özelliklerini kavramanız gerekir.
Forumda SkillParam isminde bir program mevcut.. kavramanıza yardımcı olabilir.
 
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.