Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

vSRO Çözüldü Unique'in HP'sine göre elite atma zamanı ?

Dragon

.
Alınan Beğeni
94
Ödül Puanları
28
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
Arkadaşlar elimde ki DB'de Kidemonas habire HWT ve Job Cave unqiulerini atıyor. Kidemonas'ın hpsine göre 2 kere unique attırmak istiyorum. 1. uniqueler %60 hp'de.. diğer uniqueler ise %30 HP'de. Bunu nasıl ayarlayabileceğimi yaptığım araştırmalarla bulamadım. Konuya hakim biri var mı acaba ?

iMonarch

KGuardEDGE
.
Alınan Beğeni
1,017
Ödül Puanları
214
Deneme yanılma en güzel kavrama şeklidir. Teşekkürler

Bu bilgileri aldım... düzenlemeye başlamadan önce sormam gereken bir soru daha var.

Resimde Basic_Code %90 olan yeri 60, 80 olan yeri de 30 yaparak alttaki diğer iki satırı silsem. Çağırılacak unique IDlerini de common'dan ekliyorum tabi.
r0dvpa.jpg

Eksik olan bir şey var mı ? Ayrıca kidemonas uniqueleri habire atıyor durmuyor yani. 3 ISIS 4 Osiris gördüm. O da düzelir mi bilmiyorum.
O durum Paramlarda bulunan common kodlarının birden fazla olmasından kaynaklı olabilir mi ?
BO9g1L.jpg

@iMonarch
O durum Paramlarda bulunan common kodlarının fazla olmasından kaynaklanıyor.

Oyla 0

Spare

Machine Man
.
Alınan Beğeni
3,698
Ödül Puanları
605
Sorun çözümlendi ise dönüş yapmayı unutmayın. :)

Oyla 0

Dragon

.
Alınan Beğeni
94
Ödül Puanları
28
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.

Maalesef attığı anubis sayısı 41. Ne yaptıysam düzelmedi. Onu geçelim hadi 1'e de düşürdüğüm oldu ama asıl konu belli bir HP'de elite olarak unique atmalıydı. Bir kaç kez vurunca ard-arda unique atıyor ve durmuyor. Ayrıca bir şeyleri değiştirince Unqiueleri Giant olarak atıyor o da 50 katlı binalara benziyor. Paramlar bayağı bi karışık yani.

Oyla 0

Dragon

.
Alınan Beğeni
94
Ödül Puanları
28

ReffAlSkill tablosunda unique ekli değilmiş. Ekleyip skilleri bağladık. Onu ekledik ve param değerlerini ayarladığımızda istediğimiz adette unique HP %50 de spawn oldu. Sorun çözüldü yani..

Burada öncelikle @Spare 'e direkt olarak sormak istediğim bir soru var. Veya genel olarak bilgisi olan arkadaşlar varsa onların da cevapları bizi sevindirecektir.

RefTactics tablosu içinde düzenleme yaparken, nMaxStamina ve btMAxStaminaVariance kolonlarının ne işe yaradığını çözmeye çalıştık ama anlam veremedik. HP ile ilgili olduğu bariz ama neye göre ?
Bu iki kolonon ne işe yaradığını kısaca anlatabilirseniz sevinrim. Resim hemen burada

p5m3YL.jpg

Oyla 0

Spare

Machine Man
.
Alınan Beğeni
3,698
Ödül Puanları
605
ReffAlSkill tablosunda unique ekli değilmiş. Ekleyip skilleri bağladık. Onu ekledik ve param değerlerini ayarladığımızda istediğimiz adette unique HP %50 de spawn oldu. Sorun çözüldü yani..

Burada öncelikle @Spare 'e direkt olarak sormak istediğim bir soru var. Veya genel olarak bilgisi olan arkadaşlar varsa onların da cevapları bizi sevindirecektir.

RefTactics tablosu içinde düzenleme yaparken, nMaxStamina ve btMAxStaminaVariance kolonlarının ne işe yaradığını çözmeye çalıştık ama anlam veremedik. HP ile ilgili olduğu bariz ama neye göre ?
Bu iki kolonon ne işe yaradığını kısaca anlatabilirseniz sevinrim. Resim hemen burada

p5m3YL.jpg
Kolonların HP ile alakası olduğunu düşünmüyorum. Zira düzenleme yapılan yer reftactics. Burada bir 100 verilmiş ve birde bu 100, 50 değişiklik gösterebilir diye değişken verilmiş. Çok önemli bir kolon değil. Sizin yapmak istediğiniz işlem tam olarak nedir? Ona göre yardımcı olalım. HP'nin %50'de spawn olması sorun ise, _RefObjChar 'dan maxHP 'den ayarlayabilirsiniz. Bu hali iyi diyorsanız, db'ye hiç dokunmayın ve media satırlarını dbtomedia ile charachterdata'yı gönderin o hp %100 gözükür.

Oyla 0

Dragon

.
Alınan Beğeni
94
Ödül Puanları
28
Kolonların HP ile alakası olduğunu düşünmüyorum. Zira düzenleme yapılan yer reftactics. Burada bir 100 verilmiş ve birde bu 100, 50 değişiklik gösterebilir diye değişken verilmiş. Çok önemli bir kolon değil. Sizin yapmak istediğiniz işlem tam olarak nedir? Ona göre yardımcı olalım. HP'nin %50'de spawn olması sorun ise, _RefObjChar 'dan maxHP 'den ayarlayabilirsiniz. Bu hali iyi diyorsanız, db'ye hiç dokunmayın ve media satırlarını dbtomedia ile charachterdata'yı gönderin o hp %100 gözükür.
İşin aslı konu başlığındaki sorunu tamamen kavradım ve amacıma ulaştım. Sadece o tabloda o iki kolonun ne işe yaradığını öğrenmek istemiştim. Başkaca bir işe yarıyorsa tamamen hakim olabilmek adına sormuştum bu soruyu. Nazik cevabınız için teşekkür ederim. Kısacası Unique elitelerinin hangi hp'de hangi eliteyi, unique'i atmasını ayarlayabiliyorum artık. Konuya not düşen herkese çok teşekkür ederim.

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.