Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online boş reklam

vSRO Paylaşım VSRO | Bir Tablodaki Verileri Alıp Başka Bir Tablodaki Verileri Güncelleme

SaltanatNaibi

VSRO / SQL Server / PK2 Edit / Cyber Security /
.
.
Alınan Beğeni
622
Ödül Puanları
113
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
Merhaba arkadaşlar bugün herhangi bir databasedeki olan verileri diger databasenize nasıl güncelleyeceginizi gösterecegim
İlk olarak verilerimizin bulundugu bir Tablo oluşturalım . Ben vPlus databasesinde_Ref_AutoEquipmentPool adında bir tablo oluşturuyorum

SQL:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

Tablomuzu oluşturduk bu tabloyu siz kendinize göre yapmalısınız örnek veriyorum herhangi bir şeyi güncellemek istiyorsunuz ama neleri güncellemek istediginizi bu tabloda ID sini vb özelliklerini tutabilirsiniz .

Daha sonrasında bu tabloya örnek olarak birkaç adet veri ekliyorum

SQL:

Daha sonrasında ise ben buraya verilerimi ekledim buraya ekledigim veriler güncellemeyi başka bir databasedeki tabloya yapmak istedigim veriler ve kısımları
Ben bu kısımlardan RefItemID leri bir geçici tabloya alıp bu RefItemID ye denk gelen başka bir databasemdeki verilerin SellPrice'lerini güncellemek istemem .

Ben örnek olması açından SRO_VT_SHARD databasesindeki _RefObjComman tablosuna güncelleme yaptıracagım o yüzden

Geçici bir tablo oluşturup _RefAutoEquipmentPool tablosuna ekledigim verileri gecici tabloma aktarıyorum ve daha sonrasında SellPrice degerini güncellemek istedigim için @SellPricee adında bir degişken oluşturuyorum İnteger olarak Degerini 1 olarak int bir deger atadıgım için ve daha sonrasında UPDATE komutu ile geçici oluşturdugumuz tablodaki verileri SRO_VT_SHARD databasesindeki _RefObjComman tablosundaki degerlerle güncelliyoruz istedigimiz degerle tabi @SellPricee

SQL:

En son olarak Kontrol etmek için

SQL:

NOT : Geçici Tablolar tempdb > Temporary Tables içerisinde saklanır bilginiz olsun .

SaltanatNaibi

.
.
Alınan Beğeni
622
Ödül Puanları
113
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
Geçici tabloyu silmek için ise DROP TABLE kullanabilirsiniz .

senveben

.
.
Alınan Beğeni
3
Ödül Puanları
3
Paylaşım için teşekkürler saygı deger hocamız :)

SaltanatNaibi

.
.
Alınan Beğeni
622
Ödül Puanları
113
Örnek vericek olursam herhangi bir databasede'ki verileri 2 dakika içerisinde bu yöntemle kendinize geçirebilirsiniz

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.