Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
vsupload kguardedgeakademi

vSRO - Kale Vergi İle Gold Bug Sebebi Çözümü!

Alınan Beğeni
138
Ödül Puanları
13
Merhaba arkadaşlar kale vergisinin -%20 'ye (Eksik yüzde yirmi) çekilmesi ile gold bugu yapılabilir. Standart bir bugdur. Bu bug alım/satım değeri birbirine yakın yada aynı olan itemlerde rahatlıkla yapılır. Mesela oyunda GOLD BAR varsa ve alımı 2b satımı 2b ise oyuncular bu itemi yanılmıyorsam 1.8B'ye satın alıp 2.2B'ye falan satıyor. yada 2B'ye satıyor. Yani kesinlikle ucuza alıyorlar. Dolayısı ile al sat bugu oluşuyor. Çözüm için serverinizi hemen kapatın ve aşağıdaki iki kodu okutun (Açıklamalarınada bakın). Ardından Server'i online edin ve sorun ortadan komple kalkmış olacak.
Kale vergi ayarını sınırlayan kod;
OKUTMADAN ÖNCE ! : "IF @TaxRatio between '0' and '20'" yazan kısımlar, oyuncunun ratioyu 0 ve 20 arasında belirlediğinde çalışmasına olanak sağlar. Yani oyuncu tax rate'yi -1 ile -20 arasında bir değer yaptığında kod çalışmayacağı için işlev göstermez. Eğer siz oyuncunun tax rate'yi değiştirmesini istemiyorsanız "IF @TaxRatio between '30' and '30' " yapabilirsiniz. Çünkü hiçbir zaman %30 seçemeyecektir. Yada %0 %10 arası ayarlasın istiyorsanız 0 ile 10 yazabilisiniz. Aşağıdaki kodda bu ayardan 2 tane var. 2'sinede gerekli ayarı yapın ! Ardından okutun.

USE [SRO_VT_SHARD]
GO
/** Object: StoredProcedure [dbo].[_UpdateSiegeFortressTaxRatio] Script Date: 25.01.2018 18:22:15 **/
SET ANSI_NULLS ON
GO
SET QUOTED_IDENTIFIER OFF
GO

ALTER PROCEDURE [dbo].[_UpdateSiegeFortressTaxRatio]
@FortressIDINT,
@TaxRatioSMALLINT
AS
IF @TaxRatio between '0' and '20' BEGIN
UPDATE _SiegeFortress SET TaxRatio = @TaxRatio WHERE FortressID = @FortressID
END
IF (@@error <> 0 OR @@rowcount = 0)
BEGIN
RETURN -1
END

DECLARE @FortressNameVARCHAR(129)
SELECT @FortressName = [Name] FROM _RefSiegeFortress WITH (NOLOCK) WHERE FortressID = @FortressID
IF @TaxRatio between '0' and '20' BEGIN
EXEC [SRO_VT_ACCOUNT].[dbo].[_UpdateSiegeFortressTaxRatio] 99, @FortressName, @TaxRatio
END
RETURN 1

Kale vergilerini değiştiren kod !
Aşağıdaki kod ise kalelerin vergilerini değiştirir. Constantine kalesi için alta 2. bir ek yaptım. Constantine yoksa onu kullanmayın (CT)
varsa onuda düzenleyip okutun.

--TaxRatio=20 demek %20 demektir, eğer %10 istiyorsanız 10 yazın
use SRO_VT_SHARD
update _SiegeFortress set TaxRatio=20 where FortressID=1 --JANGAN KALESİ
update _SiegeFortress set TaxRatio=20 where FortressID=3 --HOTAN KALESİ
update _SiegeFortress set TaxRatio=20 where FortressID=6 --BANDİT KALESİ
--CONSTANTINOPLE KALESİ YOKSA HEMEN AŞAĞIDAKİ SATIRI SİLİP ÖYLE OKUTUN. YOKSA HATA VERİR.
update _SiegeFortress set TaxRatio=20 where FortressID=4 --CONSTANTINOPLE KALESİ
NOT: Konu alıntıdır. Yararlı bir konu olduğu için paylaşıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Alınan Beğeni
1
Ödül Puanları
3
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
ty

kovboi

KGuardEDGE
Elite
.
Developer
Alınan Beğeni
580
Ödül Puanları
93
Alış satış arasında özellikle vergili npcdeki her itemde 100 birim alışa 70 birim satış verilmesi bir külttür zaten.
Goldbar gibi stabil birimlerin de vergisiz npclerde yer alması gerekir.

Bu iki önlemin haricinde kale vergilerini -20'ye çekmek satın alınan her ürünün %20'sinin kalenin vergi havuzundan karşılanacağı anlamına gelir. Kale vergisi 0'a düştüğünde otomatik olarak vergi miktarı %0 olmakta. Yani aslında bu bir bug değil, kale soygunudur. Bu yüzden verginin %0 altına inmesinin engellenmesi gerektiğini ben de düşünüyorum.

Ek olarak vergi çekimi yapılamadığı anlarda tax rate değişimi de yapılamamakta.

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.