Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Paylaşım vSRO | [MaxiGuard] Chat Command (!petmax) Beta Server için Pet Levelini Makslama

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,869
Ödül Puanları
213
Pet Max level ise bu komut kullanılmasın...
Bunu nasıl yaparım ? Sürekli kullanmasınlar yani.

Dorth

.
Alınan Beğeni
235
Ödül Puanları
43
Herkese iyi forumlar...

Bu konuda sizlere Beta'da kullanabileceğiniz, Sizi büyük bir iş yükünden kurtaracak bir paylaşım yapacağım. Bu sadece bir paylaşım değil ayrıca MaxiGuard'da nasıl Chat komutu oluşturabilirsiniz, bilmeyenler için veya merak edenler için onu da anlatacağım.

Paylaşım Adı:​
MaxiGuard Chat Commands​
Paylaşım İçeriği:​
Prosedür​
Download:​
XXX​
VirüsTotal:​
XXX​

Kurulum Anlatımı;

Öncelikle MaxiGuard_User veritabanımızdan Programmability-->Stored Procedures-> _OnChatCommand_EDIT Prosedürümüze sağ tıklayıp Modify diyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 16960

Gördüğünüz üzere Chat'e bir mesaj yazıldığında bu prosedür çağrılıyor (Eğer guardın panelinden aktif ettiyseniz.),
ve bu prosedüre Karakterin ID'si Karakterin Adı ve Karakterin gönderdiği mesaj aktarılıyor.

Ben burda kendi oluşturduğum database'deki prosedüre yönlendiriyorum siz bu kısma AS'tan sonra kendi komutlarınızı yazabilirsiniz.

Prosedür;

Bu benim oluşturduğum database'deki prosedürün bir kısmı eğer siz MaxiGuard_User database'indeki _OnChatCommands_EDIT prosedürüne yazmak isteseniz AS'tan sonra yazabilirsiniz aynı mantık.
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

Burada IF @CharName = 'Hades' kısmını silerek herkese açık bi kullanım yapabilirsiniz.
Sadece GM için çalışmasını istiyorsanız IF @CharName kısmına Hades yerine kendi Nickinizi yazmanız gerekiyor.

Bu kod aslında sizin yapabileceklerinize bir örnektir geliştirmesi size ve hayal gücünüze kalmış birşey 😄

Bu kod ile karakterdeki Attack pet'in leveli karakter Chat'e !petmax yazdığında karakterin leveline eşitliyor ve olduğu yere ışınlanıyor.

(Prosedür için @EfsaneSro 'ya teşekkürler ❤️ )

Görsel;

PK'dan öldüğüm için char 119 ama pet 120 oluyor eski levelim 120'ydi 😂
eyvallah ciğerim

AleriyaSama

VArcane Family , Team , Company
.
Alınan Beğeni
2,941
Ödül Puanları
113
Herkese iyi forumlar...

Bu konuda sizlere Beta'da kullanabileceğiniz, Sizi büyük bir iş yükünden kurtaracak bir paylaşım yapacağım. Bu sadece bir paylaşım değil ayrıca MaxiGuard'da nasıl Chat komutu oluşturabilirsiniz, bilmeyenler için veya merak edenler için onu da anlatacağım.

Paylaşım Adı:​
MaxiGuard Chat Commands​
Paylaşım İçeriği:​
Prosedür​
Download:​
XXX​
VirüsTotal:​
XXX​

Kurulum Anlatımı;

Öncelikle MaxiGuard_User veritabanımızdan Programmability-->Stored Procedures-> _OnChatCommand_EDIT Prosedürümüze sağ tıklayıp Modify diyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 16960

Gördüğünüz üzere Chat'e bir mesaj yazıldığında bu prosedür çağrılıyor (Eğer guardın panelinden aktif ettiyseniz.),
ve bu prosedüre Karakterin ID'si Karakterin Adı ve Karakterin gönderdiği mesaj aktarılıyor.

Ben burda kendi oluşturduğum database'deki prosedüre yönlendiriyorum siz bu kısma AS'tan sonra kendi komutlarınızı yazabilirsiniz.

Prosedür;

Bu benim oluşturduğum database'deki prosedürün bir kısmı eğer siz MaxiGuard_User database'indeki _OnChatCommands_EDIT prosedürüne yazmak isteseniz AS'tan sonra yazabilirsiniz aynı mantık.
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

Bu kod aslında sizin yapabileceklerinize bir örnektir geliştirmesi size ve hayal gücünüze kalmış birşey 😄

Bu kod ile karakterdeki Attack pet'in leveli karakter Chat'e !petmax yazdığında karakterin leveline eşitliyor ve olduğu yere ışınlanıyor.

(Prosedür için @EfsaneSro 'ya teşekkürler ❤️ )

Görsel;

PK'dan öldüğüm için char 119 ama pet 120 oluyor eski levelim 120'ydi 😂

NOT;

Prosedürde bazı hatalar vardı giderildi.

- Charın leveli iki ve tek haneliyken petmax komutu çalışmıyordu.
- Komut her karakter için sadece bir kere çalışacak şekilde ayarlandı (ışınlanarak pvp'de vesaire bug yapılmaması adına)

Eline koluna sağlık hacıı

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,869
Ödül Puanları
213
Şehir dışında çalışmaması için bir değişken ekledim.
Sadece şehir dışında çalışır.
@Hades paylaşssana :)

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.