Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

vSRO Paylaşım vSRO Saldırı Tipleri ve Korunma Önlemleri

kovboi

KGuardEDGE
.
Developer
Alınan Beğeni
589
Ödül Puanları
93
Burada bir mantık hatası yokmu? Kendi guardını hazırlayabilen insan zaten bilgili olmuş olmuyor mu? :ROFLMAO:
Benden neden nefret ettiğinizi merak ediyorum açıkçası :)
Kendi guardını hazırlayabilen insanın bilgisiz olduğunu değil tecrübesinin yeterli olamayacağını ifade ettim orada. Bilmediğiniz exploitleri nasıl önleyebilirsiniz? Kendi guardınızı yapıyorsunuz diye Profesör Doktor HugeMan mı oluyorsunuz yani?

Ü

Üye silindi 3096

Kendi guardını hazırlayabilen insanın bilgisiz olduğunu değil tecrübesinin yeterli olamayacağını ifade ettim orada. Bilmediğiniz exploitleri nasıl önleyebilirsiniz? Kendi guardınızı yapıyorsunuz diye Profesör Doktor HugeMan mı oluyorsunuz yani?
yok o genel olarak programcılara karşı :D

Alınan Beğeni
17
Ödül Puanları
8
senden neden nefret edeyim sadece konuda guard satan insanları övmüşsünüz. Başkaları kendi işlerini yapamaz gibi konuşmuşsunuz bende bu konuda haklı eleştirimi sundum sadece. Bilmediğimiz exploitleri önlemek yerine temeli whitelist olarak kullanırsak zaten problemi ortadan kaldırmış olmaz mıyız ?
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

yok o genel olarak programcılara karşı :D

sizi tanımıyorum ama hastalıklı bir insan olduğunuz çok aşikar :D

Ü

Üye silindi 3096

senden neden nefret edeyim sadece konuda guard satan insanları övmüşsünüz. Başkaları kendi işlerini yapamaz gibi konuşmuşsunuz bende bu konuda haklı eleştirimi sundum sadece. Bilmediğimiz exploitleri önlemek yerine temeli whitelist olarak kullanırsak zaten problemi ortadan kaldırmış olmaz mıyız ?

sizi tanımıyorum ama hastalıklı bir insan olduğunuz çok aşikar :D
🙏 🙏 🙏 🙏 🙏

kovboi

KGuardEDGE
.
Developer
Alınan Beğeni
589
Ödül Puanları
93
O zaman eleştirinizi kabul ediyorum. Kesinlikle burada yaptığım şey genellemeden ibaret. Yani bu guardları yapan insanlar dışında da kendi guardını yapabilecek ve belki bizden bile fazla exploit bilgisi olan insanlar var. Ona bir sözüm yok. Ama ortalama bir editörün hem kendi sitesini tasarlaması, hem kendi guardını tasarlaması, hem bütün editlerini kendisi yapması; reklamını, tasarımını, guild pazarlıklarını, sosyal medya yönetimini...

Bu sizin için övülmesi gereken bir konu olabilir ama benim için hata payını çok arttırmak anlamına geliyor. Tabiki bu sadece benim fikrim. Kural değil, yasa değil.

Whitelist konusuna gelirsek;
7007 Shard Exploiti (Character Selection)
705E Injection Exploiti (Fortress Action)
705A Gameserver Exploiti (Teleport)
70B1 Gameserver Exploiti (Stall Create)
70A7 Invincible Exploiti (Berserk)
34A9 Dress Exploiti (Avatar Blue)
:::
Örneğin bu paketler whitelist listesinde mevcut. O listede oldukları için önlenmemiş oluyorlar. Her birinin tek tek fixlenmesi gerekiyor.
Örnek iki fix:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

Ü

Üye silindi 3096

O zaman eleştirinizi kabul ediyorum. Kesinlikle burada yaptığım şey genellemeden ibaret. Yani bu guardları yapan insanlar dışında da kendi guardını yapabilecek ve belki bizden bile fazla exploit bilgisi olan insanlar var. Ona bir sözüm yok. Ama ortalama bir editörün hem kendi sitesini tasarlaması, hem kendi guardını tasarlaması, hem bütün editlerini kendisi yapması; reklamını, tasarımını, guild pazarlıklarını, sosyal medya yönetimini...

Bu sizin için övülmesi gereken bir konu olabilir ama benim için hata payını çok arttırmak anlamına geliyor. Tabiki bu sadece benim fikrim. Kural değil, yasa değil.

Whitelist konusuna gelirsek;
7007 Shard Exploiti (Character Selection)
705E Injection Exploiti (Fortress Action)
705A Gameserver Exploiti (Teleport)
70B1 Gameserver Exploiti (Stall Create)
70A7 Invincible Exploiti (Berserk)
34A9 Dress Exploiti (Avatar Blue)
:::
Örneğin bu paketler whitelist listesinde mevcut. O listede oldukları için önlenmemiş oluyorlar. Her birinin tek tek fixlenmesi gerekiyor.
Örnek iki fix:
açıklayıcı olduğun için teşekkürler ama buna ne açıklarsan açıkla başka birşeyden laf sokuyor :D kaç mesajı silindi kaç kişiyle tartıştı haddi hesabı yok :D

bunun anlayacağı şey sadece yorumuna 🙏 🙏 🙏 🙏 🙏 yapınca sinir oluyor :D böyle yap geç bence :D

Alınan Beğeni
17
Ödül Puanları
8
Whitelist olduğu halde böyle olan paketler var evet, yok demedim zaten. Whitelist planı yapan insanın zaten bunlardan haberi ve bilgisi olmuş olması gerekiyor. Yoksa kafasına esip kimse whitelist temel kullanamaz. Ayrıca GS içinden de yapılabilen fixler mevcut. Benim anlatmak istediğim kendi guardını yapmak ile hazır cracki kullanmak arasında ciddi boyut farkı var. İkisini aynı cümleden kullanmayın. :)

açıklayıcı olduğun için teşekkürler ama buna ne açıklarsan açıkla başka birşeyden laf sokuyor :D kaç mesajı silindi kaç kişiyle tartıştı haddi hesabı yok :D

bunun anlayacağı şey sadece yorumuna 🙏 🙏 🙏 🙏 🙏 yapınca sinir oluyor :D böyle yap geç bence :D
Sizin forumdan silinen yüzlerce hesabınız ve alınan onlarda defa modluğunuz yanında böyle şeyler hiçbirşey bence. Ayrıca yaptığınız işaretten banane. Kendinize kötülük edersiniz bana bir zararınız yok. Gülüyorum sadece :ROFLMAO: :ROFLMAO:

kovboi

KGuardEDGE
.
Developer
Alınan Beğeni
589
Ödül Puanları
93
Gerçekten eğlenceli bir forum :ROFLMAO:

Ü

Üye silindi 3096

Gerçekten eğlenceli bir forum :ROFLMAO:
keşke önceden gelseydin daha ilk hesabıyla başlamıştı komiklik :D

bir hesabı banlandı diğer hesaba geçti :D
sonra skelator
sonra sonpadişah
enson violent
en son bu sanırsam bir hesap daha var böyle laf sokmaya çalışan :D onuda düşünüyorum ona ait olduğunu