Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online boş reklam

vSRO Çözüldü Vsro Server Kurulumu Hakkında Fikir

Yuppi

vsro.org
.
Alınan Beğeni
2,572
Ödül Puanları
113
Evet şuan aktif olan serverimdede bu şekilde sql makineyi sisiriyor zaten exeler ayrı bi dünya zaten benim sistemim bu ve 500mbps hat hızım 800 900 playerim mevcut lag var diye daha şikayet edeni görmedim

Bu durum kullandığın makineye göre değişir ama güçlü bir altyapıda sql'in exe'ler ile aynı makinede olması işlemin delayını azaltır. Ovh SP-64 Roubaix 4agent, 4gs ve 800 player ile istanbuldan 100ms ping ve 0 lag alınabiliyor(cpu kullanımı %20 yi geçmedi hiç bir zaman). Senin dediğin gibi çok farklı durumları tek tek denedim.
İşi farklı makinelere kaydırdıkça tcp ağ protokolü gereği işlemlerin akıcılığı azalıyor. Sql profiler açarak ve smc den ping durumuna bakarak daha net sonuç görülebilir.
Ek olarak esxi ile makineyi bölümlemek ağ performansını ciddi düzeyde düşürüyor. Tavsiyem direk lisanslı windows sürümü kullanarak kurulum yaptırmanız. Ovh'de windows server 2016 standart'ın aylık slpa lisansı 10~12 dolar civarlarındaydı halen aynı mı bilmiyorum.

Son olarak silkroad sistemi çok yoran bir oyun değil. En önemli faktör sql işlemlerinin hızı için ssd nvme kullanmak ve ağ protokellerini en optimize şekilde yapmak.

ServerEdit

Php Coder
.
Developer
Alınan Beğeni
619
Ödül Puanları
93
Bu durum kullandığın makineye göre değişir ama güçlü bir altyapıda sql'in exe'ler ile aynı makinede olması işlemin delayını azaltır. Ovh SP-64 Roubaix 4agent, 4gs ve 800 player ile istanbuldan 100ms ping ve 0 lag alınabiliyor(cpu kullanımı %20 yi geçmedi hiç bir zaman). Senin dediğin gibi çok farklı durumları tek tek denedim.
İşi farklı makinelere kaydırdıkça tcp ağ protokolü gereği işlemlerin akıcılığı azalıyor. Sql profiler açarak ve smc den ping durumuna bakarak daha net sonuç görülebilir.
Ek olarak esxi ile makineyi bölümlemek ağ performansını ciddi düzeyde düşürüyor. Tavsiyem direk lisanslı windows sürümü kullanarak kurulum yaptırmanız. Ovh'de windows server 2016 standart'ın aylık slpa lisansı 10~12 dolar civarlarındaydı halen aynı mı bilmiyorum.

Son olarak silkroad sistemi çok yoran bir oyun değil. En önemli faktör sql işlemlerinin hızı için ssd nvme kullanmak ve ağ protokellerini en optimize şekilde yapmak.
Benim bütün makineler localhost ta işlem görüyor ağı iki makine arasında bağlantı kurmak ile tuketmiyor zaten yani exe ile sql bağlantıları localhost iletişim kuruyor

Fury

Professional Graphic Designer
.
Alınan Beğeni
61
Ödül Puanları
18
Sunucuyu benim şahsi önerim, tecrübem.
OVH Fransa lokasyon mutlaka SSD tercihen game server dedicated almalısınız.

Guard olarak başım ağrımasın diyorsanız, f8 öneririm ama fiyatları epey yüksek.

Açacağınız cap ve sunucu durumunuza göre 3gs 2 agent yeterli olacaktır, bence.

3gs 2 agent kurulumu hakkında yardımcı olabilir misiniz ?

Spare

Machine Man
.
Alınan Beğeni
3,690
Ödül Puanları
605
Bu dosya sayesinde kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. :)
Kurulum hakkında bilginiz yoksa, vsro paylaşımları bölümümüzdeki kurulum konusunu inceleyiniz.
Takıldığınız noktaları yeni konu açarak sorabilirsiniz.

Yakında 2x ve 3x gameserver için kurulum videosu hazırlamaya çalışacağım. :)

Fury

Professional Graphic Designer
.
Alınan Beğeni
61
Ödül Puanları
18
Kurulum hakkında bilginiz yoksa, vsro paylaşımları bölümümüzdeki kurulum konusunu inceleyiniz.

programı biraz açıklayabilirmisiniz? kullanımı nasıl oluyor.. bu arada video çekerseniz çok iyi olur gerçekten birçok arkadaşımız bilmiyor bunu :)

Müco

.
Alınan Beğeni
68
Ödül Puanları
28

bu konuda bşr gelişme varm sayın admin :)

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.