Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

vSRO Yardım vSro v188 GameServer’da Eksik Olan Trigger Komutları

Xena

.
Alınan Beğeni
1,158
Ödül Puanları
93
Merhaba arkadaşlar. v274 ekli olan v188’de olmayan trigger komutlarını eklemek istiyorum. Guard yada asm yardımı ile eklenmesi mümkün mü?

Örnek olarak “NPC_SELECT” trigger komutunu kullandığımızda kapılar açılıyor.

IMG_5053.gif

IMG_5052.png

Alınan Beğeni
158
Ödül Puanları
43
Bunun için guarda veya asm editlerine gerek yok, vsro files için NPC_SELECT komutu zaten hali hazırda mevcut ve çalışıyor.
Örnek; _RefTriggerCommon > ID = 27 > TRIGGER_EVENT_SELECT_NPC Bunu ve bağlı bölümleri kendine göre revize et kullan. Trigger tabloları aslında çok basit bir kullanıma sahip sadece hangi bloklar hangi bölüme ait öğrenmen yeterli.

Oyla 0

Xena

.
Alınan Beğeni
1,158
Ödül Puanları
93
Bunun için guarda veya asm editlerine gerek yok, vsro files için NPC_SELECT komutu zaten hali hazırda mevcut ve çalışıyor.
Örnek; _RefTriggerCommon > ID = 27 > TRIGGER_EVENT_SELECT_NPC Bunu ve bağlı bölümleri kendine göre revize et kullan. Trigger tabloları aslında çok basit bir kullanıma sahip sadece hangi bloklar hangi bölüme ait öğrenmen yeterli.
Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Jupiter hall of worship’de npc select komutu çalışmadığı için gsde ekli olmadığını düşündüm. Ayrıca “NPC_LOAD” ve “WORLD_CREATE” komutlarınıda çalıştıramadım. Yeni bir dungeon oluşturup bide öyle deneyeceğim.
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Geçen senelerden jupiter fix paylaşmıştım. NATAL npc tıklayınca açılmayan kapı yerine mob kill yaptırıp kapının açılmasını sağlamıştım. Sanırım bu npc select komutu hatalı yada gs'de yok bir türlü çözemedim.

SQL:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

Oyla 0

Hades

Developer
.
Alınan Beğeni
891
Ödül Puanları
93
TRIGGER_EVENT ile başlayan TriggerCommonID yi kullanırken _RefTriggerEvent tablosunda kullanman gerekiyor (5 mob öldüğünde eventi, 2 dungeondan içeri girdiğinde eventi vs vs) bu tablodan direk trigger action tablolarına ekleyip eşleştirme yaparsan mantıken condinasyonsuz çalışması gerekiyor bir Event çünkü kondinasyon değil ama maalesef hiçbir tepki vermiyor @Xena nın dediği gibi GS desteklemiyor bence ben hertürlü kombinasyonu denedim çünkü.. Xena'nın dediği en mantıklı sebep olabilir

Oyla 0
Alınan Beğeni
158
Ödül Puanları
43
Yanlış hatırlamıyorsam bu işlemde daha önce karşılaştığım sorunlar şunlardı;
Trigger doğru ekleniyor, fakat npc (işlemlerinin tamamı) dungeon bölgesinde farklı tepki veriyor, dungeon dışında farklı. Bir diğer sorun ise ID 27/32 kullanım şekillerini revize etmiştim, Fakat şu var, ben bunu npc tıklayıp notice attırma olarak 140 cap bir sunucuya eklemiştim.

Hadesin söylediği doğru. Bu gece vakit bulursam veritabanı ve gs için bir göz atar, bilgi veririm. Belki de dediğin gibi clean gs sorun vardır, benim işlem yaptığım gs clean değildi.

Oyla 0

Xena

.
Alınan Beğeni
1,158
Ödül Puanları
93
Yanlış hatırlamıyorsam bu işlemde daha önce karşılaştığım sorunlar şunlardı;
Trigger doğru ekleniyor, fakat npc (işlemlerinin tamamı) dungeon bölgesinde farklı tepki veriyor, dungeon dışında farklı. Bir diğer sorun ise ID 27/32 kullanım şekillerini revize etmiştim, Fakat şu var, ben bunu npc tıklayıp notice attırma olarak 140 cap bir sunucuya eklemiştim.

Hadesin söylediği doğru. Bu gece vakit bulursam veritabanı ve gs için bir göz atar, bilgi veririm. Belki de dediğin gibi clean gs sorun vardır, benim işlem yaptığım gs clean değildi.
Eğer dediğin gibiyse gs fixlenmiş olabilir. Çünkü olly programı ile clean v274 gs’de arama yaptığımda NPC_SELECT komutu bulunuyor(Konudaki resim v274e ait). Ama v188 clean gs’de arama yaptığında NPC_SELECT komutu bulunmuyor.

Oyla 0
Alınan Beğeni
158
Ödül Puanları
43
Evet, GameServer editliymiş, istedim ama gs vermediği için yapılan işlemi bilmiyorum. Farklı bir çözüm bulursam söylerim

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.