Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

vSRO Çözüldü 0x3013 - CharacterData sorunsuz ayrıştırabilen var mı?

kovboi

KGuardEDGE
.
Developer
Alınan Beğeni
589
Ödül Puanları
93
Şu işaretli byte dizileri sadece "unknown" olarak yazdığım ve muhtemelen bir flag olan byte 1'e eşit olduğunda geliyor.
  1. Petlerin stateleri dizilerde de gözüktüğü gibi değişmekte ve petleri özel kılan herhangi bir durum tespit edemedim.
  2. Yaklaşık olarak %1 ihtimalle "unknown" flagı 1 olmakta.
  3. İşaretli dizinin uzunluğunun neye göre değiştiği hakkında herhangi bir fikrim yok.
  4. zBot veya benzeri botlar ve paylaşılmış parserler ve ve emulatörler de dahil oldukça kapsamlı bir araştırma yaptım ancak bir sonuç elde edemedim.
  5. Nadir bir hata olmasına rağmen bu item envanterinde olan karakterin her teleportunda doğal olarak karşılaşılıyor.

İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

COS_P_BEAR için yeni log da geldi.

C-like:

SDClowen

PHP ~ C# ~ C++ ~ TypeScript
.
Alınan Beğeni
350
Ödül Puanları
263
cosstate == 2 || cosstate == 3 || cosstate == 4 yerine if(cossatate != 1) demeniz yeterlidir. Çünkü sadece 4 state vardır. Yardımcı olması adına onuda sizinle paylaşmak isterim.

C#:

Kod okunurluğunu geliştirmek ve olası hatalardan kurtarmak adına resimdeki kod bloğunu şununla değiştirmeniz sizin için daha yararlı olacağını düşünüyorum.

C#:

Oyla 0

kovboi

KGuardEDGE
.
Developer
Alınan Beğeni
589
Ödül Puanları
93
@SDClowen InventoryItemState enumu için teşekkür ederim. Emin değildim risk almak istemiyordum.

item.Rental.Type = packet.ReadUInt(); ile okuduğunuz rental bölümünde 3'ten büyük değer gelebiliyor mu? Çünkü rental switchine sokmadığım halde Grap Pet'lerle alakalı herhangi bir problemle karşılaşmadım.
Acaba oradaki rent bölümü envanter dizilerinin başlangıcı ile karışmış olabilir mi? Veya tahmin ettiğim gibi 3'ten büyük değerler de alabiliyor mu?

Oyla 0

SDClowen

PHP ~ C# ~ C++ ~ TypeScript
.
Alınan Beğeni
350
Ödül Puanları
263
Item başlangıcındaki rental farklıdır. 3'den büyük değer dediğinizi method olarak algılayarakdan şöyle bir cevap vermek istiyorum. Piyasada paylaşılan vsro yada diğer fileslerde genellikle rentalllar kapatılır bu yüzden okumalara pek ihtiyaç duyulmaz. Orjinal struct yapısı bu şekildedir bundan emin olabilirsiniz. Ayrıca aklınızı karıştıranın iki defa rental info girildiğinden dolayı olduğunun farkındayım. Normalde böyle birşeye gerek yok fakat gaymax bu konuda biraz optimizasyon aptallığı yaptığı gayet açıktır. (Gerçi joymaxın yaptığı ürünlere bakarsak optimizasyondan ne derece bahsedilebilir orası meçhulda :) )

Oyla 0

kovboi

KGuardEDGE
.
Developer
Alınan Beğeni
589
Ödül Puanları
93
@SDClowen eleştirilerinize katılıyorum :)
Önerdiğiniz düzeltmeleri yapacağım. Tekrar tekrar çok teşekkür ederim. Sabahtan beri bu konuyla ilgileniyordum.

Oyla 0

Rouran

.
Alınan Beğeni
42
Ödül Puanları
18
her oyuna giriş yapan karakterin pet statüsünü mü kontrol etmek istiyordunuz?

Oyla 0

kovboi

KGuardEDGE
.
Developer
Alınan Beğeni
589
Ödül Puanları
93
her oyuna giriş yapan karakterin pet statüsünü mü kontrol etmek istiyordunuz?
Her teleport sonrasında karakterin konumunu kesin bir biçimde tespit etmek için 3013 paketinin detaylı parsesine ihtiyacım vardı. Bu konum dizilerine ulaşabilmek için envanteri, avatarları, masteryleri, skilleri, görevleri ve koleksiyonları hatasız bir şekilde okuyup geçmek gerekiyor.

Tabi o kadar veri okunduktan sonra veritabanı işlemlerini azaltmak adına kullanılması gerekli de şu an ana amaç bu değil.

Oyla 0

Rouran

.
Alınan Beğeni
42
Ödül Puanları
18
0xB021 de de region bilgileri yer alıyor. Onunla yaparsanız daha kolay olabilir diye düşünüyorum. Karakter spawn olduktan sonra mutlaka hareket edecektir. İlk hareketinde kontrol edebilirsiniz. Daha kolay olmaz mı?

Oyla 0

kovboi

KGuardEDGE
.
Developer
Alınan Beğeni
589
Ödül Puanları
93
0xB021 de de region bilgileri yer alıyor. Onunla yaparsanız daha kolay olabilir diye düşünüyorum. Karakter spawn olduktan sonra mutlaka hareket edecektir. İlk hareketinde kontrol edebilirsiniz. Daha kolay olmaz mı?
O ikinci kontrol. Skyclick için de üçüncü kontrol gerekiyor. Ama teleport sonrası region ilk kontrol. Teleport sonrasında regiona özel ayarların karakter hiç yürümese de aksamaması gerekiyor.

Oyla 0

Tozier

.
.
Alınan Beğeni
3
Ödül Puanları
3
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
@kovboi biraz hortlatıyor gibi oldum ama spawn paketleri içinde karakterin kendi charID sini içeren bir paket varmıydı? Ben var diye hatırlıyorum sanki ama bulamadım.

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.