Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

vSRO Çözüldü 0x3013 - CharacterData sorunsuz ayrıştırabilen var mı?

kovboi

KGuardEDGE
.
Developer
Alınan Beğeni
589
Ödül Puanları
93
Şu işaretli byte dizileri sadece "unknown" olarak yazdığım ve muhtemelen bir flag olan byte 1'e eşit olduğunda geliyor.
  1. Petlerin stateleri dizilerde de gözüktüğü gibi değişmekte ve petleri özel kılan herhangi bir durum tespit edemedim.
  2. Yaklaşık olarak %1 ihtimalle "unknown" flagı 1 olmakta.
  3. İşaretli dizinin uzunluğunun neye göre değiştiği hakkında herhangi bir fikrim yok.
  4. zBot veya benzeri botlar ve paylaşılmış parserler ve ve emulatörler de dahil oldukça kapsamlı bir araştırma yaptım ancak bir sonuç elde edemedim.
  5. Nadir bir hata olmasına rağmen bu item envanterinde olan karakterin her teleportunda doğal olarak karşılaşılıyor.

İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

COS_P_BEAR için yeni log da geldi.

C-like:

sarkolata

.
Developer
Alınan Beğeni
792
Ödül Puanları
93
@kovboi biraz hortlatıyor gibi oldum ama spawn paketleri içinde karakterin kendi charID sini içeren bir paket varmıydı? Ben var diye hatırlıyorum sanki ama bulamadım.
CharID hiç bir şekilde cliente aktarılmıyor diye biliyorum. Bazı durumlarda JID bile var ama char id yok.

Oyla 0

Tozier

.
.
Alınan Beğeni
3
Ödül Puanları
3
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
CharID hiç bir şekilde cliente aktarılmıyor diye biliyorum. Bazı durumlarda JID bile var ama char id yok.
0x3020 nin içinde sürekli değişen bir ID var o GS içinde online olma süresince geçerli olan kimlik no anlamına mı geliyordu? Sabit bir char bilgisi arıyorum isim haricinde ama yok heralde

Oyla 0

kovboi

KGuardEDGE
.
Developer
Alınan Beğeni
589
Ödül Puanları
93
0x3020 nin içinde sürekli değişen bir ID var o GS içinde online olma süresince geçerli olan kimlik no anlamına mı geliyordu? Sabit bir char bilgisi arıyorum isim haricinde ama yok heralde
Maalesef GameserverObjId oluyor o da. Namı değer UniqueID.

Karaktere özel hep kullandığımız veri karakter adı. Genellikle char selectte alır charid gibi faydalı verileri çeker ve sınıfta tutarız.
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

GameserverObjID her teleportta yenileniyor. Teleport olmadığı sürece sabit kalıyor.

Bu ID yerdeki golda kadar oyundaki tüm objelere tanımlanan ortak bir identity.

Oyla 0

sarkolata

.
Developer
Alınan Beğeni
792
Ödül Puanları
93
Char icon, custom title gibi bir şey için düşünüyorsan en iyi şansın charname. Bu da tabi jobda veya isim değişikliğinde sıkıntı olabiliyor.

CharID ile yapmak istiyorsan ya bu veriyi spawn paketlerine ekliyicen ya da komple başka bir sisteme dönücen (bir char diğerinin alanına girdiğinde unique id ile data sorgular).

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.