Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

vSRO Çözüldü Azure Sunucu hakkında yardım

snayls

Silkroad Manager
.
Alınan Beğeni
611
Ödül Puanları
93
Arkadaşlar merhaba azure sunucuda oyun kurulumu sıkıntısız oldu fakat dışarıdan oyun check görünüyor ve girmiyor portlardan mı kaynaklıdır bilmiyorum bilgisi olan var mı? varsa yardımcı olursa hayır dua mı alır ve çözümü yeni konu olarakta açabiliriz başkalarının da yararlanması için. teşekkürler.

1589385487048.png

S3XPER

.
Alınan Beğeni
95
Ödül Puanları
28
Port vs vs herşeyi açsan bile loopback yapman lazım başka bi türlü çözüm yolu arama .

Oyla 0

Pyrodox

Photoshop CC, ECSRO, Video Edit,
Designer
Alınan Beğeni
1,754
Ödül Puanları
93
Eğer sorun çözülmediyse adım adım hepsini doğru bir şekilde yaparsan sorunsuz açılacaktır.
1. Adım Loopback kurulumunu yapacaksın. Yaptıktan sonra loopback bağdatırıcı ayarlarını örnek bu şekilde.
1589389654616.png

2. adım olarak portal.azure sitesine gidip gerekli portlara izin vermelisin.

1589389728557.png

Bu portlara izin verdikten sonra aynı şekilde firewall üzerindende bu portlara izin verdiğinizde oyununuz aktif olması gerekli. :)

Oyla 0

S3XPER

.
Alınan Beğeni
95
Ödül Puanları
28
bu aralar herkeste bi azure sunucusu var bedavamı dağıtılıyor ne bu :D

Oyla 0

Lord15

.
Alınan Beğeni
2
Ödül Puanları
3
Genel olarak bütün sunucularda ip ayarları düzgün yapılmadığından sıkıntı oluşturur. Loopback kurarak genel olarak sıkıntı çözülmez . Çözüm olarak İpv4 Kısımına girip
İp adress: - Subnetmask - Default Gateway Kısımlarına Cmd komutuna ipconfig yazıp birebir aynı değerleri girin
Altaki Dsn kısımlarının ilk satırlarına İp adresi ikinci kısmına Default Gateway'a yazdığınız adresi girin daha sonra Advanced kısmına Sunucunuzun public ipsini yazın(Servera giriş için kullanığınız ip) Bağlantınız koptuktan 10 15 sn tekrar açılacaktır.

Oyla 0
Alınan Beğeni
63
Ödül Puanları
28
Genel olarak bütün sunucularda ip ayarları düzgün yapılmadığından sıkıntı oluşturur. Loopback kurarak genel olarak sıkıntı çözülmez . Çözüm olarak İpv4 Kısımına girip
İp adress: - Subnetmask - Default Gateway Kısımlarına Cmd komutuna ipconfig yazıp birebir aynı değerleri girin
Altaki Dsn kısımlarının ilk satırlarına İp adresi ikinci kısmına Default Gateway'a yazdığınız adresi girin daha sonra Advanced kısmına Sunucunuzun public ipsini yazın(Servera giriş için kullanığınız ip) Bağlantınız koptuktan 10 15 sn tekrar açılacaktır.
Advanced kısmını yapsanız yeter arkadaşlar. Başarılı anlatım👍

Oyla 0

Lord15

.
Alınan Beğeni
2
Ödül Puanları
3
Guard konusundaki sıkıntıya yardımcı olabilirim. Sorunu yazarsanız azureye guardlı server kurdum sıkıntısız çalışıyor.

Oyla 0