Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Çözüldü Dungeon acilan taslari mapten kaldirmak , _TimedJob tablosu ve restart atmadan tastaki sureyi kaldirmak

Crusade

Full Stack dev
Elite
Alınan Beğeni
63
Ödül Puanları
28
Merhabalar arkadaslar,
Birkac tane kendim cozemedigim sorum var, bilgisi olan kisiler varsa simdiden cok tesekkurler.

1-) Oncelikle reset scroll ile _TimedJob tablosundan chara ait girisi sildigimde ve akabinde chari teleport ettigimde sol ustteki skill bardan tasin suresi kalkiyor ancak char clienti kapatip oyuna tekrar girene kadar sureyi aktif olarak gormeye devam ediyor
1698122973303.png

Clienti kapatip actigimda sayac sifirlaniyor. Clienti kapatip acmadan bu sureyi sifirlamanin bir yolu var mi?

2-) Acilan tum instancelar acik gozukuyor ben reset scroll ile sildigim vakit burdaki taslari da silmek istiyorum. Bunun bir yolu var mi?

1698123072428.png

Bir sure sonra evet siliniyor ancak yanlislikla eski bitirdigi dungeon girerse tekrar baslamis oluyor. Bu sefer de scrollu bosa basmis oluyor.

[_CharInstanceWorldData] tablosunda da birsey atmiyorum

Simdiden yorumlariniz icin tesekkurler.

Çözüm
Malesef database tarafinda yapilabilecek birsey yok. Silinmesi gereken sureyi kisaltip ornek veriyorum 30 dakika sonra tasi yok edebilirsiniz ama dungeon bitmeden yok olursa oyuncular olur ve geri giremeyecekleri icin sovebilirler :)

Gameserver / guard tarafinda timer manager ile yapilabilirmis diye yorum almistim guard yazilimcilarindan birinden. Ilgilenen varsa bu sekilde arastirabilir.

@iMonarch sadece vsro cozuldu olarak editleyebiliyorum basligi yapabilecegim baska birsey var mi?

Hades

Developer
.
Alınan Beğeni
888
Ödül Puanları
93
1698125762632.png

Merhabalar, _RefGameWorld tablosunda o dünyanın girdilerinde, dungeonun ne kadar süre aktif kalacağını ve boşken ne kadar süre aktif kalacağını ayarlayabildiğimiz bi kısım var boştayken kalan süreyi biraz kısarak bunun önüne geçebilirsin diye tahmin ediyorum.. Diğer türlü o taş dünya aktif kaldığı süre boyunca orada kalacaktır.. Yani bu değerleri biraz kısarsan bitirdiğinde timedjobu hala olduğu için oyuncu taş açmayacaktır timedjob bitene kadar da o taş ordan kalkacaktır..

Reset scroll'un nasıl çalıştığını görme imkanım olursa o konu hakkında da elimden geldiğince bi fikir verebilirim

Oyla 0

Crusade

Full Stack dev
Elite
Alınan Beğeni
63
Ödül Puanları
28
Ekli dosyayı görüntüle 17137

Merhabalar, _RefGameWorld tablosunda o dünyanın girdilerinde, dungeonun ne kadar süre aktif kalacağını ve boşken ne kadar süre aktif kalacağını ayarlayabildiğimiz bi kısım var boştayken kalan süreyi biraz kısarak bunun önüne geçebilirsin diye tahmin ediyorum.. Diğer türlü o taş dünya aktif kaldığı süre boyunca orada kalacaktır.. Yani bu değerleri biraz kısarsan bitirdiğinde timedjobu hala olduğu için oyuncu taş açmayacaktır timedjob bitene kadar da o taş ordan kalkacaktır..

Reset scroll'un nasıl çalıştığını görme imkanım olursa o konu hakkında da elimden geldiğince bi fikir verebilirim
Eger ki tasin suresini sadece buradan yonetebiliyorsak yapabilecegimiz tek sey bu gibi gozukuyor cok tesekkurler.

Reset scroll mantigi basit yaptigi tek sey o chara ait TimedJob tablosundaki veriyi temizlemek. :)

Oyla 0

Hades

Developer
.
Alınan Beğeni
888
Ödül Puanları
93
Eger ki tasin suresini sadece buradan yonetebiliyorsak yapabilecegimiz tek sey bu gibi gozukuyor cok tesekkurler.

Reset scroll mantigi basit yaptigi tek sey o chara ait TimedJob tablosundaki veriyi temizlemek. :)
nasıl temizliyor DELETE ile mi UPDATE ile TimeToKeep'mi sıfırlıyor, eğer DELETE ile yapıyorsa hangi Category id yi siliyor?

Oyla 0

Dorth

.
Alınan Beğeni
235
Ödül Puanları
43
update _TimedJob SET TimeToKeep='7', Data1='0' WHERE CharID= 'charın ıdsı' AND Category='12'
DELETE FROM _TimedJob WHERE CharID='charın ıdsı' and category='6'
bunu dene bakalım kayboluyormu

Oyla 0

Crusade

Full Stack dev
Elite
Alınan Beğeni
63
Ödül Puanları
28
update _TimedJob SET TimeToKeep='7', Data1='0' WHERE CharID= 'charın ıdsı' AND Category='12'
DELETE FROM _TimedJob WHERE CharID='charın ıdsı' and category='6'
bunu dene bakalım kayboluyormu
Malesef :(
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

1-) Clientte tahminen clientteki item cooldown manager classina ek birseyler yazarak silinebilir
2-) Bunun icin gs editi gerekebilirmis.

Sarkonun yorumu boyleydi tecrubem olmayan konular ilgilenen olursa diye birakiyorum buraya :)

Oyla 0

iMonarch

KGuardEDGE
.
Alınan Beğeni
1,007
Ödül Puanları
214
İtemin RefobjitemID 'sini bul Param10 Değeri milisaniye cinsinden eklidir.
Bunun bu şekilde eklenmesi Timedjoba girilen values değeri olan TimeToKeep stununu> EpochTime olarak görmesidir.
Sen buradaki Param10 stunundaki 18000000 olan değeri 60000 olarak güncellersen Restart+ Itemdata.txt patch verip girersen istediğine ulaşırsın.
Sana örnek holelerin updatesini gönderiyorum..
SQL:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

Bahsettiğin Taşın süresi > _RefGameWorldGroup_Config tablosundan çekilir , burası ile işin yok Sadece ilgili itemin Param10 Değerine müdahele etmen yeterli.
60000> 1 Dakika.
18000000 > 5 Saat

Dungeon'a gir çık taşı resetle sildir.
1 Dakika sonra yeni taş aç..
Guard Kullanıyorsan eğer > Fgw yada Özel Dungeon'a giriş yapan karakterlere extra olarak özel süre giriş limiti verebilirsin.
OO.png

Oyla 0

Crusade

Full Stack dev
Elite
Alınan Beğeni
63
Ödül Puanları
28
İtemin RefobjitemID 'sini bul Param10 Değeri milisaniye cinsinden eklidir.
Bunun bu şekilde eklenmesi Timedjoba girilen values değeri olan TimeToKeep stununu> EpochTime olarak görmesidir.
Sen buradaki Param10 stunundaki 18000000 olan değeri 60000 olarak güncellersen Restart+ Itemdata.txt patch verip girersen istediğine ulaşırsın.
Sana örnek holelerin updatesini gönderiyorum..
SQL:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

Bahsettiğin Taşın süresi > _RefGameWorldGroup_Config tablosundan çekilir , burası ile işin yok Sadece ilgili itemin Param10 Değerine müdahele etmen yeterli.
60000> 1 Dakika.
18000000 > 5 Saat

Dungeon'a gir çık taşı resetle sildir.
1 Dakika sonra yeni taş aç..
Guard Kullanıyorsan eğer > Fgw yada Özel Dungeon'a giriş yapan karakterlere extra olarak özel süre giriş limiti verebilirsin.
Ekli dosyayı görüntüle 17138
refobj item degisikligi ile tasin suresini 1 dakikaya indirmek client restart gerek kalmadan dungeon girmeyi cozdu ama hala bu 2 tane tas basiliyken yanlislikla eskiye girerse sikinti yasatacak. Cunku eminim ki yanlislikla eskiye girecek insanlar olacaktir

Cok tesekkur ederim destegin icin
1698189567431.png

Oyla 0

iMonarch

KGuardEDGE
.
Alınan Beğeni
1,007
Ödül Puanları
214
Konu takibi için geriye dönüş bekliyoruz sorununuz çözüldü ise lütfen güncelleyiniz.

Oyla 0

Crusade

Full Stack dev
Elite
Alınan Beğeni
63
Ödül Puanları
28
Malesef database tarafinda yapilabilecek birsey yok. Silinmesi gereken sureyi kisaltip ornek veriyorum 30 dakika sonra tasi yok edebilirsiniz ama dungeon bitmeden yok olursa oyuncular olur ve geri giremeyecekleri icin sovebilirler :)

Gameserver / guard tarafinda timer manager ile yapilabilirmis diye yorum almistim guard yazilimcilarindan birinden. Ilgilenen varsa bu sekilde arastirabilir.

@iMonarch sadece vsro cozuldu olarak editleyebiliyorum basligi yapabilecegim baska birsey var mi?

Oyla 0
Çözüm
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.