Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

ecSRO Paylaşım Ecsro Client, Db, Files 2020

Alınan Beğeni
303
Ödül Puanları
43
Ecsro bölümü olmadıgı için gerekli moderator arkadaşlar uygun yere taşırsa sevinirim.
Bi süredir uğraştığım Ecsro ile ilgili en uygun dosyaları sizlerle paylaşıyorum.

Clientin boyutu 550 Mb cıvarı
Filesin boyutu 30 Mb cıvarı

Çogu forum sitelerinde Db var clıent yok yada clıent var db yoktu.Elımden geldığince biribirine entegre ettim oyundan atma vs gibi sorunlar yok .

Sorunlarına gelecek olursa aslında birazdan yazacaklarım sorun değil 2005 2006 yılında ilk piyasaya cıkarılan silkroad online sistemi bu şekilde gelmişti fakat gelişen Silkroad surumlerıne gore en alt kalitede Ecsro yer alıyor o yüzden eksikleri var tamamlayıp devam etmek sizlere kalmış.

1.Oto Pot sistemi yok
2.Z tuşuna bastığında yerdeki düşen itemleri toplu görmek yok
3.V tuşuna basınca moblar kaybolma yok
4.Stat bugu mevcut.( Karakter 2 ve 2 den fazla level aldıgı zaman normalde her level için 5 vermesi gerekirken 2 ve 2 den fazla level aldıgı vakit kafasına gore stat geliyor .Yalnız karakteri 1 lvl atlarsa sıkıntı olmuyor.
5.Kale savaşı yok
6.Arena yok
7.Magic Pop yok
8.Bot yok ...

Ve buna benzer bir kaç eksiklik daha var aklıma gelmiyor suan kuran arkadaşlar yorumlarda belirtirse genel olarak bılgıleniriz.Tekrardan dile getirmek istiyorum Stat bugu harici dıger sorunlar daha once silkroadın ilk surumlerınde var olan şeylerdi. ilk cıktıgı zamanları hatırlayanlar varsa bilirler.
Mbot sbot tarzı uygulamalar çalısmıyor arşivimde bulunan ecbot vardı musait bir vaktimde upload yapacagım .yada arama yapın bulabılırsınız bulamazsanız yardımcı olurum.
Aklıma gelmeyen bir kaç işlem daha var.

Oyuna giriş için Edx çalışmıyor Edx ile girmeyi denemeyin
Normal olarak Silkroad Launcher tıklayıp giriş yapabılırsınız.
Kurulum Vsro ile aynı fakat bir kaç durum farklı onunda bılgılendırmesını yapayım sizlere .Gm olarak oyuna giriş yapmak için Server Files dosyasının ıcınde bulunan İP Dönüştürme Programı mevcut .İp Dönüştürüp ACCOUNT tablosundan Priveleigd tablosuna ip yapıştırın ve oyuna giriş yapabilirsiniz.

İyi yanlarından bahsedecek olursak Oyun tamamiyle old yeni sisteme ait hiç bir şey yok.Çogu hatalarını oyundan atma giib durumlarını duzelttim f10 olsun npcden item alma sorunu vs .
Oyunun Mb düşük oldugundan Min 4 Gb Ram li Pc de 500 600 Player rahat görebilir.

NOT : IPINPUT İle indirdiğiniz dosyanın versiyonu dogrudur. ip değiştirip giriş yapın oyuna.

Oyun 800*600 ve 1024 Boyutunda açılıyor.Değiştirmek isteyen için Opcode veriyorum dileyen değiştirebilir.

320
258
400
300
4B0
Değerler Hex koduyla mevcut çözünürlüktür.Netten çevirip yapıştırın.
Yalnız bunu yapmanız sadece oyun içine giriş yapınca aktif olacaktır.Oyunun açılışını 1024 modunda çıkarmak için xvi32 Programı ile yapılıyor malesef onun hakkında bilgim olmadı için oyunun açılışı herzaman 1024 olarak başlıyor.

İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

Yukarıda Verilen opcode çözünürlük ayarları vsroda aynıdır sadece değişkenlikler mevcuttur.
004819CD . 8B47 04 MOV EAX,DWORD PTR DS:[EDI+4] ECSRO bu şekilde
004819CD . 8B47 04 MOV EAX,DWORD PTR DS:[ECX+4] Vsro da bu şekildedir.
Vsroda çözünürlük sıkıntısı çekenler olur belki olurya bi ihtimal aynı komutları kullanarak bulabılırsıniz
Konunun eksikleri var elimde olan fazla dbleri en yakın vakitte tekrar yükleceğim.Saglıcakla Kalın.

takiru

ɢтғc вαrмeɴ
.
Alınan Beğeni
1,123
Ödül Puanları
93
Başını okudum sadece bot kısmı hatalı dbbot-sibibot-phbot gibi çeşitli botlar mevcut sorunsuz çalışıyorlar.
Stat bugu denilen olaya pek katılmıyorum benim açımdan bug sayılabilecek bir durum değil orjinal rate ecsro için vazgeçilmez hazdır, yükseltilmesi bütün ruhunu bozar.
Paylaşman faydalı olmuş ? üzerine düşülse pekçok şey yapılacağına inanıyorum.

Alınan Beğeni
303
Ödül Puanları
43
elimden geldiğince bişeyler yapmaya çalıştım fakat Kodlama dili yada assembly diline hakim olamadıgımdan dolayı ortaya koyabılecegım bununla sınırlı kalmak oldu.Umarım yapan biri çıkar .Yorumun için teşekkür ederim.

takiru

ɢтғc вαrмeɴ
.
Alınan Beğeni
1,123
Ödül Puanları
93
elimden geldiğince bişeyler yapmaya çalıştım fakat Kodlama dili yada assembly diline hakim olamadıgımdan dolayı ortaya koyabılecegım bununla sınırlı kalmak oldu.Umarım yapan biri çıkar .Yorumun için teşekkür ederim.
İşin ehli olanlar var ama hiçbiri kılını kıpırdatmıyor, uzun süre ecsro zamanında takıldım joymax tarafından kapatılana kadar.
Charımın adı "Loz" idi, kesebilecek pek adam yoktu ? sonra haberi aldık oyun kapandı. İşin özü o zamanların tadını iyi bilirim şimdiki yeni yetmeler bilmez o zamanın zevkini. O yüzden üzerine düşen pek olmuyor herkes herşeyi kale savaşına saçma sapan eventlere bağlamış ama bu saçmalıklar silkroadın ruhunu yansıtmıyor bunun farkında değiller.

Alınan Beğeni
303
Ödül Puanları
43
İşin ehli olanlar var ama hiçbiri kılını kıpırdatmıyor, uzun süre ecsro zamanında takıldım joymax tarafından kapatılana kadar.
Charımın adı "Loz" idi, kesebilecek pek adam yoktu ? sonra haberi aldık oyun kapandı. İşin özü o zamanların tadını iyi bilirim şimdiki yeni yetmeler bilmez o zamanın zevkini. O yüzden üzerine düşen pek olmuyor herkes herşeyi kale savaşına saçma sapan eventlere bağlamış ama bu saçmalıklar silkroadın ruhunu yansıtmıyor bunun farkında değiller.
Keisnlikle işinin ehli olan var, artık piyasa kim kimin parasını yutarsa :D

Alınan Beğeni
3
Ödül Puanları
8
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
nice

Alınan Beğeni
11
Ödül Puanları
8
gameserver win10 ile uyumsuz hatası alıyorum? bu neden böyle ne yapmam lazım?

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.