Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Çözüldü Envy spawn sorunu * Queryler işe yaramadı

Dragon

.
Alınan Beğeni
94
Ödül Puanları
28
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
Merhaba,
Tamamını okuyanlar eminim standart queryleri yeniden alıntıyla paylaşmazlar :)

2 gündür çözmeye çalıştığım Envy spawn sorununda bir arpa boyu kadar yol gidemedim. Envy appeared in Shipwreck No. 1. yazısı çıkmakta fakat bakıldığında ortada yok tarlafaresi.
Denediğim standart queryler işe yaramadı maalesef. Ayrıca 2 farklı databasede bu sorunu yaşadım.

Şunu fark ettim... Query okutulduğunda en altta işlemin başarılı olduğunu belirten bir onay belirir ve Mesajlar bölümünde (2 row(s) affected) gibi loglar gösterilir. Queryi ikinci kez okuttuğumda veya SQL'i kapatıp açarak tekrar okuttuğumda yine (2 row(s) affected) yazısı çıkmakta. Aksine burada bir değişiklik olduğunu göstermemesi, (0 row(s) affected) şeklinde bir mesaj belirmesi gerekli. Dolayısıyla querylerin tabloda değişiklik yapmadığını, SQL kurulumumda bir hata olabileceğini veya bir şey sebebiyle querynin yaptığı değişikliğin kaydedilmediğini düşünmekteyim.

Bu durumu yaşayan, üstesinden gelebilmiş arkadaşların deneyimlerini paylaşmasını rica ederim.

Genelde böyle bir konu açıldığında direkt mevcut queryleri alıntı yaparak yanıtlıyorlar. Eminim yine olacaktır. Onlara da şimdiden teşekkürler :)

Dragon

.
Alınan Beğeni
94
Ödül Puanları
28
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
TSW GM TOOLS ÜCRETSİZ şu programı indirip bi denemeni tavsiye ederim , eny çıkmama sorununu çözüyor
Teşekkürler sorunu hallettiğimi düşünüyorum, programlara bağlı kalmak istemiyorum işin açığı.

@Senua DB sıfırlayıp temizlerken, Ftw düzenleyip F1 bug, mbot pill bug fixlemek için kullandığım querylerde bir sorun olduğunu düşünmeye başladım. Hiçbir şey fixlemeden, DB temizlemeden fgw deneyeceğim. Sonucu konunun altında editler paylaşırım, gelen de faydalansın.

Oyla 0

Dragon

.
Alınan Beğeni
94
Ödül Puanları
28
Merhaba,
Tamamını okuyanlar eminim standart queryleri yeniden alıntıyla paylaşmazlar :)

2 gündür çözmeye çalıştığım Envy spawn sorununda bir arpa boyu kadar yol gidemedim. Envy appeared in Shipwreck No. 1. yazısı çıkmakta fakat bakıldığında ortada yok tarlafaresi.
Denediğim standart queryler işe yaramadı maalesef. Ayrıca 2 farklı databasede bu sorunu yaşadım.

Şunu fark ettim
... Query okutulduğunda en altta işlemin başarılı olduğunu belirten bir onay belirir ve Mesajlar bölümünde (2 row(s) affected) gibi loglar gösterilir. Queryi ikinci kez okuttuğumda veya SQL'i kapatıp açarak tekrar okuttuğumda yine (2 row(s) affected) yazısı çıkmakta. Aksine burada bir değişiklik olduğunu göstermemesi, (0 row(s) affected) şeklinde bir mesaj belirmesi gerekli. Dolayısıyla querylerin tabloda değişiklik yapmadığını, SQL kurulumumda bir hata olabileceğini veya bir şey sebebiyle querynin yaptığı değişikliğin kaydedilmediğini düşünmekteyim.

Bu durumu yaşayan, üstesinden gelebilmiş arkadaşların deneyimlerini paylaşmasını rica ederim.

Genelde böyle bir konu açıldığında direkt mevcut queryleri alıntı yaparak yanıtlıyorlar. Eminim yine olacaktır. Onlara da şimdiden teşekkürler :)

Eklenen mesaj:
Önce sorunun database kaynaklı olduğunu düşündüm ve Tab_RefNest'i, olmayınca Tab_RefHive ve Tab_RefTactics tablolarını farklı 2 ayrı DB'den ayrı zamanlarda çekerek denedim. Sonuç olumsuz.

Sonra Verdiğim bilgiler doğrultusunda triggerların bozuk olabileceği bilgisini aldım, lakin temiz kurulum bir formattan sonra yeniden Clean DB ve Client indirerek denedim. Sonuç olumsuz.

Sonrasında DB temizleme, F1 fix gibi sürekli kullandığım queryleri kullanmadan, DB'i indirildiği gibi kurup denedim... yine olumsuz.

Geriye 2 seçenek kalıyor. Ya kullandığım Eva Fileslarda sıkıntı var, ya da bende bir şanssızlık var.
Onu da düşünerek yayınlanmış bi iki files indirdim fakat içeriği içler acısı. Worm ve trojenlerle dolu. Üstüne üstlük rar içine baktığımda hazır filesları kopyalayıp 2. bir exe olarak evrimleşmiş benim çalıştırmamı bekliyorlar :)

Kısacası ben bu sorunu 3 gündür çözemedim ve fileslardan kaynaklı gibi gelmeye başladı. O trojen uyarılarını almayan bir files mevcut mudur elinizde.
Teşekkürler.
@Senua @Spare

Son düzenleme:
Oyla 0

SaltanatNaibi

VSRO / SQL Server / PK2 Edit / Cyber Security /
.
.
Alınan Beğeni
621
Ödül Puanları
113
Sorunun büyük ihtimalle spawn noktasından kaldırılmış olabilir veya refnest , reftastic ve refhive tablolarında olmayabilir

Oyla 0

SaltanatNaibi

.
.
Alınan Beğeni
621
Ödül Puanları
113
Gameserver degişip denedinmi ?

Oyla 0

Yuppi

vsro.org
.
Alınan Beğeni
2,572
Ödül Puanları
113
mob sayın 50k yı aşmıyor değil mi o zamanda spawn olmaz moblar :D

Oyla 0

SaltanatNaibi

.
.
Alınan Beğeni
621
Ödül Puanları
113
mob sayın 50k yı aşmıyor değil mi o zamanda spawn olmaz moblar :D
/worldstatus yaparak çıkar ne kadar oldugu zaten 50k yı geçerse zaten büyük sıkıntı çıkartır kaybolur moblar devamlı sorunu kaybolması degil herhalde sorunu hiç çıkmaması

Oyla 0

SaltanatNaibi

.
.
Alınan Beğeni
621
Ödül Puanları
113
Sorun çözüme ulaştımı ?

Oyla 0

Dragon

.
Alınan Beğeni
94
Ödül Puanları
28
Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.