Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

vSRO Çözüldü Item ismi değiştirme /Set Type Değiştirme /Item Drop kaldırma

Alınan Beğeni
745
Ödül Puanları
93
Merhabalar, sizlere 3 sorum olacak;
1-) textuisystem ve txtdata_object 'den değiştirdiğim isimler oyuna girince isimsiz görünüyor. Eminim ki eksik bir txt yada sqlden eklemem gereken bir yer vardır.
Eksik yaptığım yer neresi? (Çözüldü)
1.png

2-) 9dg moon itemi fight olarak nasıl ayarlayabilirim? (Çözüldü)
2.png

3-) 9-10-11 Dg itemleri dropdan kaldırmak istiyorum. Elinizde hazır query var mı? (Çözüldü)

Son düzenleme:
Alınan Beğeni
745
Ödül Puanları
93
Peki _Refobjcommon yazı yazdırmak istedigin itemin Rarity'sini degiştirip = fight,power,academy = 1,5,6 = mediada itemdataxxtxt de düzenleme yapıp denedinizmi
Misal kendimiz yeni bir setitemgroup oluşturduk ve bunun SetID'si 43 yada 45, peki bunu refobjitem ve txtlere geçirdikten sonra neye göre Rarity değeri vericeğiz?

Oyla 0
Alınan Beğeni
745
Ödül Puanları
93
Seal of Sox
[Fight/Power/Roc Item/Immortality vs..] <-- Bu kısıma yeni isim ekleme veya bunlardan birini farklı degreelere uyarlama;
İlk adım (Yeni mühür ekleme)

SRO_VT_SHARD -> tables ->_RefSetItemGroup
örn. "1 47 ITEM_01_A_WEAPON 방패 세트 (B 급) SN_ITEM_01_A_WEAPON xxx 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 " ekleyin

Media -> server_dep -> silkroad -> textdata -> refsetitemgroup.txt
_RefSetItemGroup'da oluşturduğunuzun aynısını girin;
"1 47 ITEM_01_A_WEAPON 방패 세트 (B 급) SN_ITEM_01_A_WEAPON xxx 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 " ekleyin

Ardından media-> server_dep-> silkroad-> textdata-> textdata_equip & skill.txt açın
ve "1 SN_ITEM_01_A_WEAPON Diamond" ekleyin: Seal of Sox'un altına yazılmasını istediğiniz Diamond kısmı eklenmiş oldu.

Devamında hangi itemlere vermek istediğimizi ayarlıyacağız;
_refobjcommon'dan eklemek istediğiniz itemi bulun: rarity bölümünü 6 yapın ;link'de yazılı olanı _refobjitem'de aratın.
SetID kısmına _refsetitemgroup ID'lerinden hangisini vermek istiyorsanız onu girin, yukarda 47 ekledik onu girdiğimizi varsayıyorum.

DB'deki işlemlerin hepsini excute edin.
dbtomedia'yı çalıştırın Itemdataxxx.txt'leri açın ve işlem yaptığınız itemi aratın.
Hangi itemdataxxx.txt'de ise onu server files'de patch attırın.
İşlem tamamlandı.

Oyla 0

Spare

Machine Man
.
Alınan Beğeni
3,695
Ödül Puanları
605
Seal of Sox
[Fight/Power/Roc Item/Immortality vs..] <-- Bu kısıma yeni isim ekleme veya bunlardan birini farklı degreelere uyarlama;
İlk adım (Yeni mühür ekleme)

SRO_VT_SHARD -> tables ->_RefSetItemGroup
örn. "1 47 ITEM_01_A_WEAPON 방패 세트 (B 급) SN_ITEM_01_A_WEAPON xxx 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 " ekleyin

Media -> server_dep -> silkroad -> textdata -> refsetitemgroup.txt
_RefSetItemGroup'da oluşturduğunuzun aynısını girin;
"1 47 ITEM_01_A_WEAPON 방패 세트 (B 급) SN_ITEM_01_A_WEAPON xxx 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 " ekleyin

Ardından media-> server_dep-> silkroad-> textdata-> textdata_equip & skill.txt açın
ve "1 SN_ITEM_01_A_WEAPON Diamond" ekleyin: Seal of Sox'un altına yazılmasını istediğiniz Diamond kısmı eklenmiş oldu.

Devamında hangi itemlere vermek istediğimizi ayarlıyacağız;
_refobjcommon'dan eklemek istediğiniz itemi bulun: rarity bölümünü 6 yapın ;link'de yazılı olanı _refobjitem'de aratın.
SetID kısmına _refsetitemgroup ID'lerinden hangisini vermek istiyorsanız onu girin, yukarda 47 ekledik onu girdiğimizi varsayıyorum.

DB'deki işlemlerin hepsini excute edin.
dbtomedia'yı çalıştırın Itemdataxxx.txt'leri açın ve işlem yaptığınız itemi aratın.
Hangi itemdataxxx.txt'de ise onu server files'de patch attırın.
İşlem tamamlandı.
Sizde çözmüşsünüz zaten. :) Bu konuda iyi bir anlatım yaparsanız çok faydalı olur. :) Siz şuan kendi serverinize uygularken rahat rahat anlatım yapabilirsiniz. :) Tabii isterseniz. :)

Oyla 0

Spare

Machine Man
.
Alınan Beğeni
3,695
Ödül Puanları
605
Kod:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

Buradaki "
item\china\weapon\tblade_09.ddj xxx xxx 1 2 0 0 26 39" -->> Olan kısım ItemClass yani degree kısmı, bunu 23 - 24 olarak deneyebilirsiniz. Sadece mediadan yaparakta deneyebilirsiniz sadece 9degree yerine 8degree yazar başka bir fark olmaz bilginiz olsun.

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.