vsro
vsro vsro
vsro vsro

Çözüldü npc taşıma

vsro
herkese selam ben dw deki npc yi jangana taşımak istiyorum daha öne çok sayıda taşıdım fakat şimdi query yi okutuyorum karakter nicki npc ismi herşey okey fakat kodu okutunca (0 row(s) affected) diyor commondan service 1 sorun nerde çözemedim

Ü

Üye silindi 1104

herkese selam ben dw deki npc yi jangana taşımak istiyorum daha öne çok sayıda taşıdım fakat şimdi query yi okutuyorum karakter nicki npc ismi herşey okey fakat kodu okutunca (0 row(s) affected) diyor commondan service 1 sorun nerde çözemedim
bu programla denermisin birde kadirin yapmış olduğu npc taşıma özelliği mevcut belki çalışır

hocam böyle programlar kullanmıyorum bunu daha önce yapıyordum şu lanet desing ayarlarıyla oynadım ondan sonra bu hale geldi çalışan şey çalışmaz oldu :mad:

iMonarch

coded poetry
.
Taşıyacağınız bu npc nin daha önceki yedeklerinizde var ise yedeği geri yükleyip Tab_RefNest tablosundan ilgili stunu çekip şuanki db' ye ekleyip oradan tekrar taşıyarak sorunu çözebilirsiniz, otomatik ID 'yi kapalı tutmayı unutmayın , yapamazsanız özelden yazın yardımcı olayım.

Scofield

vSRO Editör
.

Linke tıklayarak nasıl yapıldığını öğrenir ve programlara ihtiyaç duymazsın. Nasıl olsa elinin altın da program olmayabilir.

Merhaba Hocam Npc yi Cekmek istedigin Yere Bir Char Bırak Oyundan Cık Ve Shard Db den Charın x y z leri Tab_RefNest Tablosundan Npc Id Bul Charın x y z yi gir gameserver reset at işlem başarılı Olur.

Taşıyacağınız bu npc nin daha önceki yedeklerinizde var ise yedeği geri yükleyip Tab_RefNest tablosundan ilgili stunu çekip şuanki db' ye ekleyip oradan tekrar taşıyarak sorunu çözebilirsiniz, otomatik ID 'yi kapalı tutmayı unutmayın , yapamazsanız özelden yazın yardımcı olayım.
valla hocam hangi konuda yazacağımı şaşırdım akıl akıldan üstündür diye boşa dememişler,neste tablosuna işlediğim kodları resmen görmüyordu db yi eski halinden alıp ekledım sonrası query yeni bölgeye geçtim şıpp die oldu valla ne kadar teşkkür etsem azdır. @iMonarch , yorum yapan herkese çok teşekkür ederim.

Kod:
USE SRO_VT_SHARD /*DATABASE ISMI*/

DECLARE @charname1 VARCHAR (30)
DECLARE @NPCPOS VARCHAR (MAX)
DECLARE @ID INT
DECLARE @TACTICSID INT

SET @charname1 = 'Test' -- NPC NİN KOCAĞI YERDEKİ CHAR İSMİ
SET @NPCPOS = 'NPC_BLACKSMIT' -- NPC NİN KODU

DECLARE @regiON1 INT SET @regiON1 = (SELECT (LatestRegion) FROM _Char WHERE CharName16 = @charname1)
DECLARE @posX1 INT SET @posX1 = (SELECT (POSX) FROM _Char WHERE CharName16 = @charname1)
DECLARE @posY1 INT SET @posY1 = (SELECT (POSY) FROM _Char WHERE CharName16 = @charname1)
DECLARE @posZ1 INT SET @posZ1 = (SELECT (POSZ) FROM _Char WHERE CharName16 = @charname1)
SET @ID = (SELECT ID FROM _RefObjCommon WHERE CodeName128=@NPCPOS)
SET @TACTICSID =(SELECT dwTacticsID FROM Tab_RefTactics WHERE dwObjID=@ID)

UPDATE Tab_RefNest SET fLocalPosX= @posX1,fLocalPosY= @posY1,fLocalPosZ= @posZ1,nRegionDBID= @regiON1 WHERE dwTacticsID=@TACTICSID

Üst Alt