Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

vSRO Çözüldü Program Kodlamak İçin Yardım Lazım

Xena

.
Alınan Beğeni
1,163
Ödül Puanları
93
Merhaba arkadaşlar. Eminim ki bir çoğumuz python programlama dilinden anlıyorsunuzdur. C++ yada C# dilinden anlayanlar da az çok opcode ile uğraştıkları için mantığını biliyordur diye düşünüyorum.
Şuan aşağıdaki kodlar ile sorunsuz bir şekilde npcden at, pot, arrow vb. itemleri alabiliyorum fakat iş kervan malı almaya gelince data da bulunan değerler değişiyor ve resim 1'deki gibi hata alıyorum.
PHP:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.
Resim1:
JWd9qY.png

Kodlar aşağıdaki opcode ve dataya göre yazıldığı için böyle bir hata alıyorum diye düşünüyorum.
Buradaki 08'i hex ile değiştirdiğimizde çıkan sonuç 8 yani yukaradaki kodda bulunan ''packet = struct.pack('B', 8)'' 8 anlamına geliyor.
Kırmızı olan npc tab yani page yukarıdaki kodda 8'den sonra gelen sayı 0 'ıncı kolun diye düşünüyorum.
Turuncu olan ise item slot yani 1'inci kolun.

0rbXl8.png

Burada ise 13 hex ile çevrildiğinde çıkan sonuş 19 ama bunu packet = struct.pack('B', 8) yerine 19 yazdığımızda kervan peti ölüyor ve oyun öylece donup kalıyor.
Buradaki data değerleri biraz fazla olduğu için koda göre page ve slot 0 gördüğünden dolayı böyle bir hata alıyorum diye düşünüyorum.
Bu datada ise page ve slot değerlerini 4 ve 5inci kolondan alıyor.
11-png.3872

gbjgbN.png

Kodda bulunan page ve slot değerlerini 4 ve 5 yaptığımızda ise bize ''tuple index out of range'' adında bir hata veriyor.
Bu sorunu çözmek için nasıl bir yol izlemeliyim. Bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

Son düzenleme:

sarkolata

.
Developer
Alınan Beğeni
793
Ödül Puanları
93
kervan malı alırken type'dan sonra bir DWORD (4byte veri) daha var ki ne olduğunu bilmiyorum genelde 0 gözüküyor. Yani kervan malı almak için şöyle yazıcan aşağı yukarı;

Kod:

Xena

.
Alınan Beğeni
1,163
Ödül Puanları
93
Çoook teşekkür ederim günlerdir uğraşıyordum sayende çözdüm çok sağol. Şöyle bir şey daha var malı sadece stacka göre alıyor yani 200 ise 200 alıyor 201 yazarsan almıyor. Kervan slotu ise 8 bunu nasıl 8 defa tekrarlatabiliriz ? @sarkolata

sarkolata

.
Developer
Alınan Beğeni
793
Ödül Puanları
93
Her stack için tekrar paket göndermen gerek. Python biraz değişik bir dil for loopu nasıldı hatırlamıyorum. Basir bir loop ile paketi 8 kere gönderebilirsin.

Kod:
Gibi bişey.

Xena

.
Alınan Beğeni
1,163
Ödül Puanları
93
Npc'den çıkış yapmıyor onu nasıl düzeltiriz ?

PHP:

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.