Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
vsupload kguardedgeakademi

Röportaj Secdet' i tanıyalım. Kaptan-ı Derya! Röportaj No: #6

risesun97

not for money but for humanity
.
Alınan Beğeni
732
Ödül Puanları
93
#Namı Diğer Swarrior...

Diğer forumda tanıdığım ve yardımseverliği, güvenilirliği ve efendiliği ile örnek olacak biri @Secdet ile röportaj yaptık, ben sordum o da cevapladı bakalım neler demiş...

? Merhaba @Secdet Bize kendinden bahseder misin ?

--> Tabi ki adım Atakan yaşım 26 (daha doğrusu 27 diyebiliriz) Eski bir kaptan yeni memur diyelim çünkü uzun zamandır mesleğimi yapmıyorum. Gezmeyi ve eğlenmeyi severim öyle ki hayatimin merkezini eğlence oluşturabiliyor bazen.

? Fotoğrafını bizimle paylaşmak ister misin ?

İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

? vSRO ile ilk nasıl tanıştın ? İlk günden bugüne vSRO'nun hayatına etki eden olumlu/olumsuz yönlerini anlatır mısın?

--> vsro.org ile aslında ufak bir araştırma ile bulmuştum vsrof*rum satıldığında ben gemideydim ve gemiden geldiğimde bir çok şeyin değişmiş olduğunu gördüm. Bana olumsuz bir yönü bulunmamakta ancak olumlu bir çok yönü var burada bir çok dost edindim. (Mecaz değil gerçek dostluktan bahsediyorum.)

? Bir idolün, hayat felsefesini örnek aldığın biri var mı ?

--> Elbette var. Peşinden gidecek cesaretin varsa, bütün hayaller gerçek olabilir, demiş Ernesto Che Guevara ve kendisini düşünce olarak her zaman göz önümde bulundurdum.

? Yapılmasından en çok rahatsız olduğun şey nedir ?

--> Arkamdan konuşulmasıdır. Nefret ederim ve hiçbir zaman istemem.

? Hiç bir zaman affedemeyeceğin yanlış ?

--> Yalan söylenmesi ve arkamdan konuşulması. Bu ikiliden birini yapan herhangi biriyle asla muhatap olmam.

? Hayatta asla yapmam dediğin şey nedir ?

--> İnsanların öğrenme özgürlüğünü baltalamam. Bu yüzden dersi kaynatan kişilerin mantığını ömrüm boyunca anlayamayacağım.

? Boş zamanlarını nasıl değerlendirirsin ?

--> Gezerim, aslında bir çok il ve ülke gezdim ancak bu ara sadece içki içip edit yapmaya veriyorum kendimi. (Askerde onu da yapamıyorum çaktırmayın.)

? Çevrenden seni farklı kılan , belirgin bir özelliğin var mı ?

--> Müzik kulağı diyebiliriz. bir hobi olarak yan flüt ve klarnet çalıyorum. tavsiye ederim güzel bir uğraş.

? En çok yapmak isteyip yapamadığın şey ?

--> Helikopter gezisi. Terhis olduktan sonra mutlaka yapacağım şeylerden bir tanesi olacak.

? Bugüne kadar yaptığın en abartı , çılgın şey ?

--> Şuan ki motosikletimle kafam güzelken teker yapmıştım. Bana kaza olarak geri dönüşü oldu tabi.

? Hayatının bir dönüm noktası oldu mu ?

--> Evet oldu. Mezun olduktan sonra evime dönerken hayatta biraz daha ciddi olmalısın demiştim kendi kendime. Kimi zaman bu kuralda esneklikler yapsam da çoğunlukla bu kurala uyuyorum.

? Siteden kendine en az kişi olacak şekilde seçip kendine göre yorumlar mısın ?

-->

@Spare : Karakterli ve düzgün bir kişi. İçinde kötülük barındırmayan temiz bir kişiliğe sahip. Umarım kendini hiç bozmadan bu çizgide devam edebilirsin kardeşim.
@EfsaneSro : Kafamı şişirsen de sende iyi insansın hakan unutma bunu.
@Promaker : Ticarette olsun dostlukta olsun düzgün bir kişidir. bir kaç kez bir araya gelip muhabbet etme fırsatımız oldu severim Tunayım.
@Yuppi : Güzel insansın kardeşim çok muhabbet etme fırsatımız olmasa da severim seni.
@sarkolata: Kral derim. Geriye kalanı o anlar.

? 10 yıl geriye dönme şansın olsaydı, neleri farklı yapardın ?

--> Hiçbir zaman herhangi bir online oyunun dosyalarına bulaşmaz internetin yüzüne bile bakmazdım ve kariyerime önem verirdim.

? Silkroad Online ile nasıl ve kaç yılında tanıştın ?

--> 2007 yılında internet kafe aracılığı ile tanışmıştım.

? GSRO hakkında olumlu/olumsuz görüşlerini bizimle paylaşır mısın ?

--> 2006- 2007 de güzeldi. 80 CAP zamanları. Ben o zamanları özlüyorum. Botsuz kasmaktan ellerimize ağrı girse de seviyordum o zamanları. Ne zaman işin içine EU ırkı girdi o zaman kabak tadı verdi.

? vSRO Private Server sektörünün son durumu için neler söylemek istersin, sence bu illegal sektörün sonu gelecek mi ?

--> Berbat bir pay sistemi üzerine kurulu. GameGami 'nin gelmesi bile bunu bitirmemiş aksine 24 kişilik bir Guild bile pay ister olmuş. Bu sektörün başlangıcı dosyaların paylaşılması ile oluştu ancak asla ama asla sonu gelmeyecek.

? Daha önce hiç illegal sunucu açmayı denedin mi? Açmış isen başarılı olabildin mi? Kaç hafta sürdü ?

--> Daha önce bir çok projem oldu. Eregion, Diagon ve Kaiser Online projeleri bana aitti. ve her biri 1 ay sürdü en az tabi milletin ilk FW 'de oyun bırakma huyundan bizde nasip aldık. Gönül isterdi 1 sene açık tutmak.

? Silkroad Online' da yapmaktan en çok keyif aldığın şey nedir ?

--> Bunun için küfür yiyeceğim gibi ama hayırlısı. PvP yapanlara takas(Exchange) atarak dikkatlerini dağıtırdım.

? İlk kestiğin Unique'yi hatırlıyor musun ?

--> Tiger Girl. Tabi ben kestiğimde 2009 falandı sene.

? Türk şirketi olan GameGami'nin, Güney Kore şirketi olan Joymax ile yaptığı anlaşma sonucu lisansını aldığı TRSRO'nun seyri için neler söylemek istersin? Sence maksimum kaç sunucu daha açılacak ?

--> Her ne kadar sunucu açılırsa açılsın Silkroad Online 'ın baş edemeyeceği son EU ırkı ve CAP yükseltmesi sorunsalı da GameGami 'yi bitirecek ve günümüz GSRO 'dan hiçbir farkı kalmayacak.

? Son olarak bize söylemek istediğin bir şey var mı?

--> Var, özellikle bu işin başındaki arkadaşlar hayatlarını ıskalamasınlar. Buradan gelecek geliri kendilerine garanti olarak asla görmesinler ve kariyer planlamalarını iyi yapsınlar.
Ve bu keyifli röportaj için sana teşekkür ediyorum @risesun97 ...

Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Yaptığımız röportajlar aynı zaman da istatistik niteliği de taşıyor. Kesilen ilk unique in Tiger Girl olma istatistik oranı %98 çoğunluk.😃😃 Yok mu başka unique kesen.

Ü

Üye silindi 3096

bi ps4 kıracaktın :D kırmamak için muhabbeti kestin ( beni değil ps4 'ü kırmamak jailbreak yapmamak için yani :D atakan )
yapıp upload etcektin bende flashla öğrenip atıp oyun oynuyacaktım oyun olmuş 400 500 lira yani :(

hani @sarkolata :D

AleriyaSama

VArcane Family , Team , Company
.
Alınan Beğeni
2,832
Ödül Puanları
113
@risesun97 valla benim ilk kestiğim unig "Captain Ivy" :D

• İlk kestiğin unique'yi hatırlıyor musun?

--> Hiç Unutmam ''Captain Ivy''

Spare

Machine Man
.
Alınan Beğeni
3,638
Ödül Puanları
605
-->[/B]
@Spare : Karakterli ve düzgün bir kişi. İçinde kötülük barındırmayan temiz bir kişiliğe sahip. Umarım kendini hiç bozmadan bu çizgide devam edebilirsin kardeşim.
@EfsaneSro : Kafamı şişirsen de sende iyi insansın hakan unutma bunu.
@Promaker : Ticarette olsun dostlukta olsun düzgün bir kişidir. bir kaç kez bir araya gelip muhabbet etme fırsatımız oldu severim Tunayım.
@Yuppi : Güzel insansın kardeşim çok muhabbet etme fırsatımız olmasa da severim seni.
@sarkolata: Kral derim. Geriye kalanı o anlar.

@Secdet nam-ı diğer Swarrior aynı şekilde benim de kendisinden hiç bir hinlik görmediğim, dürüst ve saygılı ter temiz bir kardeşimsin. :) Benim yolumu bozmayacağımdan da emin olabilirsin. :)

10 numara 5 yıldız bir röportaj daha olmuş. @risesun97 'un da senin de elinize emeğinize sağlık. ❤️

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.