Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
vsupload kguardedgeakademi

Çözüldü Silkroad Online Türkiye WACATAC virüsü!

kovboi

KGuardEDGE
Elite
.
Developer
Alınan Beğeni
580
Ödül Puanları
93
Evet ama ilginç bir şekilde packlenmediği durumda asla detection olmuyor. O da garip.

Silkroad.exe neden 2küsür mb ki zaten? Yeni model clientler hakkında bilgim yok, görseller pk2den exeye mi taşındı? Dosya indirip replacer ile pk2ye yazan ve sro clienti başlatan bir uygulama niye bu kadar büyük olur? Yeni model launcherlarda bilmediğimiz bir şey vardır belki.

Veya: Isronun launcher.exe'si de aslında algılanıyor ama Joymax gerekli yerlere inceleme talebinde bulunarak detection'ı kaldırttı. Silkroad.exe yıllarca değişmeyecek bir şey zaten. Gamegami için tekrar compile edilince veya kendileri bir şekilde modifiye edince dosya değişti ve tekrar algılanmaya başladı. Bu antiviruslerde dışlama işi nasıl yapılıyor arkaplanda bilmiyorum ama checksum kullanılıyor olabilir. Farklı bir dosya olduğu için de algılanması muhtemel.
Ben yine de şüpheli buluyorum. Söylediğin gibi görevleri basit. Onun yaptıklarını yapan herhangi bir algoritma yazsak algılayacağını sanmıyorum. Zamanında hosts dosyasından crack yapılmasını önleyen küçük bir virüs hazırlamıştım, hiç bir şekilde de algılanmamıştı. Halbuki kendisini startupa kopyalıyor ve hosts dosyasında değişiklik yapıyordu. Bunu algılamayıp onu algılaması bence şüpheli.

sarkolata

.
Developer
Alınan Beğeni
787
Ödül Puanları
93
Şüpheli gözüktüğüne katılıyorum ama zararlı bir şey olduğunu da düşünmüyorum. Kısmet diyelim microsofta gönderilerse yakında sonuçlanır zaten.

Alınan Beğeni
47
Ödül Puanları
28
Virüs sorunu çözüldümü acaba bilen varmı :D

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.