Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

vSRO Çözüldü vSRO C9 hatası alıyoruz

Alınan Beğeni
3
Ödül Puanları
3
Local den giriş yapıyorum. Fakat dışardan giriş sağlanıldığında c9 hatası alıyoruz.
Agentte ise token time out hatası alıyorum.
Portlar açık

Yardımcı olursanız sevinirim.

Ü

Üye silindi 92

Local den giriş yapıyorum. Fakat dışardan giriş sağlanıldığında c9 hatası alıyoruz.
Agentte ise token time out hatası alıyorum.
Portlar açık

Yardımcı olursanız sevinirim.

local ip ile acıp global ip ile giremessiniz oyuna

Gerek firewallden gerekse modem port kısmından deneyin portları ek olarak açın belki düzelir düzelmezse kimse yardım etmezse bir ara bağlanıp yarın bakarım 09:30 gibi evde olurum.

Oyla 0
Alınan Beğeni
3
Ödül Puanları
3
local ip ile acıp global ip ile giremessiniz oyuna

Gerek firewallden gerekse modem port kısmından deneyin portları ek olarak açın belki düzelir düzelmezse kimse yardım etmezse bir ara bağlanıp yarın bakarım 09:30 gibi evde olurum.

tamamdır hocam yarın akşam 9:30 gibi özelden yazarım.

Oyla 0

Yuppi

vsro.org
.
Alınan Beğeni
2,573
Ödül Puanları
113
Sorunun kaynagı modemin default olarak ppope modun da olmasından kaynaklanıyormuş. Ppope modunda dhcp etkin olduğu için modem local ip üzerinden atama yapıyor. Bilgisayar direk statik ip yi çekemiyor ve agent'in dışardan giren oyuncu için local ıp ye yönlendirmesiyle token timed out hatası vermesine neden oluyor.

Çözüm olarak modemi ppope'den bridge moda almak gerekiyor(o zaman bilgisayar direk statik ip yi çekiyor). Ancak bu durum modemden modeme değişiyor. Bazı internet saglayıcı firmalarda bridge mod'a alındığı zaman kullanıcı adı ve şifre kısmı gittiği için internet bağlantısı sağlanamıyor.

Çok yakın zamanda konunun net çözümünü yapıp ayrıntılı bir şekilde anlatım yapacağım.

Oyla 0
Alınan Beğeni
3
Ödül Puanları
3
Sorunun kaynagı modemin default olarak ppope modun da olmasından kaynaklanıyormuş. Ppope modunda dhcp etkin olduğu için modem local ip üzerinden atama yapıyor. Bilgisayar direk statik ip yi çekemiyor ve agent'in dışardan giren oyuncu için local ıp ye yönlendirmesiyle token timed out hatası vermesine neden oluyor.

Çözüm olarak modemi ppope'den bridge moda almak gerekiyor(o zaman bilgisayar direk statik ip yi çekiyor). Ancak bu durum modemden modeme değişiyor. Bazı internet saglayıcı firmalarda bridge mod'a alındığı zaman kullanıcı adı ve şifre kısmı gittiği için internet bağlantısı sağlanamıyor.

Çok yakın zamanda konunun net çözümünü yapıp ayrıntılı bir şekilde anlatım yapacağım.

tamamdır teşekkür ediyorum bekliyoruz .

Oyla 0
Alınan Beğeni
3
Ödül Puanları
3
Evet sorunu sanırım çözdük,
Modemi bridge moda almak gerekiyor. Fakat bridge moda aldığınızda başka bir cihaza net veremiyorsunuz. Sadece servera iletmek gerekiyor ve ethernet ile bağlanmak gerekiyor. Bridge moda almadan portlarınızın ayarlı olması ve kablosuz bağlantıları yani wifi yi modemden kapatmanız gerekiyor. biraz uzun sürüyor bridge moda aldıktan sonra portları açmayı unuttum. Yarın portları açıp deneyeceğim tekrardan. bilgi aktaracağım.

Oyla 0

myigit

.
Alınan Beğeni
12
Ödül Puanları
3
Microsoft Loopback kurulumu ile dış dünyaya açılan ip adresinizi(78.xxx.xxx.xxx) local ip(192.168.xxx.xxx) gibi gösterebilirsiniz. Ben C9 hatasını öyle çözmüştüm.

Oyla 0

Yuppi

vsro.org
.
Alınan Beğeni
2,573
Ödül Puanları
113
Microsoft Loopback kurulumu ile dış dünyaya açılan ip adresinizi(78.xxx.xxx.xxx) local ip(192.168.xxx.xxx) gibi gösterebilirsiniz. Ben C9 hatasını öyle çözmüştüm.

Biraz daha ayrıntı vermeniz mümkün müdür?

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.