Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

vSRO Çözüldü vSRO Starter Pack Oluşturma (Belirlenen İtemleri Verdirme)

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
Premium
.
Alınan Beğeni
6,157
Ödül Puanları
303
Merhabalar,
Sistem bildiğimiz gift box mantığı ile çalışıyor, bir tablodan verileri çekip oyuncuya exec ile aktarıyor fakat şöyle bir sorunum var.
Farklı bir prosedür ile tek exec kullanarak tabloda ki tüm itemleri oyuncuya verdirebiliyorum.
Devil vermek istediğim an sorun burada başlıyor.
Bildiğiniz gibi male,female olmak üzere 2 devil var benim yapmak istediğim belirlenen ObjCharID Male ise Male Devil, Female ise Female devil vermesi.
Bunu tabloya eklemiyorum, ikinci bir exec ile verdirmeye çalışıyorum fakat hiç bi şekilde olmuyor.

Eğer tabloya eklersek nasıl yapabiliriz?
Ya da tabloya eklemez ikinci exec ile yaparsak nasıl yapabiliriz?

Bunun detaylı anlatımı ya da tam prosedürü hiç bir forum da yok.

Çözüm:

Tablodan item verdirmek yerine aşağıda yazmış olduğum şekilde sorun çözülmüştür.

Sorunu şu şekilde çözdüm, tablodan item vermiyor lakin bir tık daha ileri yürüttüm daha güzel ve temiz oldu.
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.
2. prosedürü çoğaltmak ve birden çok starter pack eklemek isterseniz 2. prosedür yerine altta ki prosedürü kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:

Sieger

Premium
.
Alınan Beğeni
6,157
Ödül Puanları
303
Prosedürü spoiler'de olduğu şekile kadar getirdim.
Scroll'u 1. kullanımda tablodaki itemleri ve devil'i cinsiyete göre veriyor, herhangi bir sorun oluşmuyor.
Scroll'u 2. kullanımda tablodaki itemleri veriyor, devil'i vermiyor.
Scroll'u 3. kez kullanmak için konsoldan drop edip üstüme aldığım zaman çar olduğu gibi kalıyor, hareket etmiyor.
Client'i kapatıp, tekrar girmek isteyince Start'a tıklayınca öyle kalıyor ve GameServer hiç bir şekilde, hiç bir hata vermiyor.

Oyla 0

Promaker

C#,SQL,PHP Geliştirici
.
.
Alınan Beğeni
1,134
Ödül Puanları
93
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
Prosedürü spoiler'de olduğu şekile kadar getirdim.
Scroll'u 1. kullanımda tablodaki itemleri ve devil'i cinsiyete göre veriyor, herhangi bir sorun oluşmuyor.
Scroll'u 2. kullanımda tablodaki itemleri veriyor, devil'i vermiyor.
Scroll'u 3. kez kullanmak için konsoldan drop edip üstüme aldığım zaman çar olduğu gibi kalıyor, hareket etmiyor.
Client'i kapatıp, tekrar girmek isteyince Start'a tıklayınca öyle kalıyor ve GameServer hiç bir şekilde, hiç bir hata vermiyor.

Yaptığınız işlemde mantık hatası var. While döngüsü içinde işlem gerçekleştiriyorsunuz. Ve döngü kaç kere dönerse o kadar bu itemden veriyor.
Bu tarz döngüler sql için tehlikeli bir durumdur. Sonradan eklediğiniz kod döngü içinde döngüye göre düzenlenmiş bir işlem olmadığı için, sorun teşkil ediyor.
Tekrarlıyorum, özelden tw atarsanız sorunu halledebiliriz, sizde saç baş yolmamış olursunuz : )

Oyla 0
Alınan Beğeni
329
Ödül Puanları
63
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
Merhabalar Gift box ile ilgili güncel prosodor budur işinizi görürse kodları kendinize göre ayarlayın olacaktır.. sro vt logg add logg item

----------------ArenaBox CodedBYSAMED-------------
IF (@Operation = 41 AND @ItemRefID = 72210)
begin
declare @ItemCodeName varchar(129)
declare @ItemUnit varchar(129)
declare @ItemPlus varchar(129)
declare @CharGift varchar(64)
Set @CharGift = (Select CharName16 from SRO_VT_SHARD.._Char where CharID = @CharID);
set @ItemCodeName = (SELECT TOP 1 ItemCodeName FROM _ArenaBox ORDER BY NEWID())
set @ItemUnit =10000 (SELECT ItemUnit FROM _ArenaBox where ItemCodeName=@ItemCodeName)
set @ItemPlus = (SELECT ItemPlus FROM _ArenaBox where ItemCodeName=@ItemCodeName)
exec SRO_VT_SHARD.dbo._ADD_ITEM_EXTERN @CharGift, @ItemCodeName,@ItemUnit ,@ItemPlus

Son düzenleme:
Oyla 0

Yuppi

vsro.org
.
Alınan Beğeni
2,577
Ödül Puanları
113
Gift box için en iyi yöntemi daha önce paylaşmıştım. Buradan ulaşabilirsiniz Paylaşım - VSRO | İçeriğine Rate Ayarlayarak Gift Box Yapma
Scroll'u üst üste kullandıgın zaman birinde itemin gelip diger durumlarda gelmemesi olayının sebebi transaction tamamlanmadan senin oyun içerisindeki ışınlanma işlemini gerçekleştiriyor olmandan kaynaklı, daha doğrusu oyun içerisindeki hıza transaction hızı yetişemiyor ki normalde max 15~20ms de bu tarz işlemlerin tamamlanması gerekir. Bunun sebebi de yazdığın prosedürün performans düşmanı olmasından kaynaklanıyor.

Örnek starter pack kodu

SQL:

Oyla 0

Sieger

Premium
.
Alınan Beğeni
6,157
Ödül Puanları
303
Yaptığınız işlemde mantık hatası var. While döngüsü içinde işlem gerçekleştiriyorsunuz. Ve döngü kaç kere dönerse o kadar bu itemden veriyor.
Bu tarz döngüler sql için tehlikeli bir durumdur. Sonradan eklediğiniz kod döngü içinde döngüye göre düzenlenmiş bir işlem olmadığı için, sorun teşkil ediyor.
Tekrarlıyorum, özelden tw atarsanız sorunu halledebiliriz, sizde saç baş yolmamış olursunuz : )

Team verecek durumda değilim malesef, bu yüzden vermedim.
Prosedür ve yaptığım işlemler yazıyor, GS'nin hata vermediğini de belirttim, oluşan sorunu da belirttim.
Buna ek yapılabilecek bir şey var ise yaparsanız memnun oluruz.

Anlamış değilim paylaştığım prosüdür sorunsuz diyorum halen aynı şeyi döngülüyorsunuz :)
Çalışmıyor diyorum halen aynı şeyi söylüyorsunuz :)

Gift box için en iyi yöntemi daha önce paylaşmıştım. Buradan ulaşabilirsiniz Paylaşım - VSRO | İçeriğine Rate Ayarlayarak Gift Box Yapma
Scroll'u üst üste kullandıgın zaman birinde itemin gelip diger durumlarda gelmemesi olayının sebebi transaction tamamlanmadan senin oyun içerisindeki ışınlanma işlemini gerçekleştiriyor olmandan kaynaklı, daha doğrusu oyun içerisindeki hıza transaction hızı yetişemiyor ki normalde max 15~20ms de bu tarz işlemlerin tamamlanması gerekir. Bunun sebebi de yazdığın prosedürün performans düşmanı olmasından kaynaklanıyor.

Örnek starter pack kodu

SQL:
Bu sorunsuz olarak çalışıyor, fazla exec koyulması sorun yarattığı için kullanmak istemiyordum amacım direkt olarak tablodan verilen itemleri kullanmasıydı.
Sanırım bunu yapamayacağız, bunun için sorunu bu şekilde çözülmüş olarak varsayıyorum.

Destek, öneri ve yorumlarınız için teşekkür ederim.

Oyla 0

Sieger

Premium
.
Alınan Beğeni
6,157
Ödül Puanları
303
Tekrardan merhaba sorunu şu şekilde çözdüm, tablodan item vermiyor lakin bir tık daha ileri yürüttüm daha güzel ve temiz oldu.
2. prosedürü çoğaltmak ve birden çok starter pack eklemek isterseniz 2. prosedür yerine altta ki prosedürü kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Oyla 0
Alınan Beğeni
24
Ödül Puanları
18
@Senua ya teşekkür et.. Sana yolu göstermiş zaten kimse bu kadar yapamaz Sanırım bunu yapamayacağız, bunun için sorunu bu şekilde çözülmüş olarak varsayıyorum demek hiç hoş değil

Oyla 0

Sieger

Premium
.
Alınan Beğeni
6,157
Ödül Puanları
303
@Senua ya teşekkür et.. Sana yolu göstermiş zaten kimse bu kadar yapamaz Sanırım bunu yapamayacağız, bunun için sorunu bu şekilde çözülmüş olarak varsayıyorum demek hiç hoş değil

Dostum, benim yapmak istediğim bu değildi topic'in ilk postunu okursan zaten bunları yapabildiğimi ve istediğim şekilde dizayn etmeye çalıştığımı anlayabilirsin.
Bunun çözümünü ve detaylarını burda paylaştığım için zaten bu Senua ve forumda ki diğer tüm arkadaşlara teşekkür içindir.
Yoksa çözümü bulur, yapar çeker giderim. Akıl vermek yerine, çözümü paylaştığım için teşekkür etmeye ne dersin?:giggle:

Oyla 0