Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
vsupload kguardedgeakademi

vSRO Çözüldü Belirli bir alandan mob kaldırma

derv0

.
Alınan Beğeni
0
Ödül Puanları
1
Alex semer ve cons bölgelerine hell blood atcaktım kullandığım kod jangan'daki tiger'ı kapsıyordu 1 yerini değiştirmeyi unuttum ve belirlediğim bölgelere tiger attım sonra hell blood ile değiştirdim ama bu sefer jangan'daki tiger'lar da hell blood dönüştü bunu nasıl çözebiliriz , hell blood kaldırmam gerekiyor ve sadece jangan'da mevcut olan hell blood'u query si veya tavsiyesi olan var mı ?

Alınan Beğeni
171
Ödül Puanları
43
Hocam günaydın.
Alex, Samarkand ve Constantinople'deki "X" mobu yerine "Hell Blood" atmak istiyorsun doğru mu anladım ? Fakat kullandığın kod Jangan bölgesindeki tigerları da hell blood yaptı. Eğer doğru anlamışsam aşağıdaki adımları izle.
Öncelikle Jangan'da hangi moblar varmış bir bakalım;
Kod:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.
Burada hell blood u gördüysen aşağıdaki kod ile hangi uniqueyi ya da hangi mobu eklemek istiyorsan adını yaz. Yazdığın şeyler aşağıya listelenecek. Örnek olarak White Tiger'ları kaldırdığını varsayıyorum.
Kod:

2195

White Tiger'ı jangandaki hell blood ile değiştirmek istiyoruz. White Tiger ID'si 1953, Blood Hell ID'sini kendi db'mde göremedim. Blood Hell ID'sini 2005 varsayıyorum.
Kod:

Burada ne yaptık ?
Öncelikle janganda hangi mobların çıktığını listeledik ve Blood Hell dediğin mobu gördük. Blood Hell i White Tiger ile değiştirdik.
Aşağıda vereceğim kodlar ise Alex, Samar ve Cons kodlarıdır. Buradaki mobları da listeleyip kafana göre istediğin mobun yerini değiştirebilirsin.
Alexandria;
Kod:
Samarkand;
Kod:
Constantinople;
Kod:

kodların başına USE SRO_VT_SHARD yazmayı unutma yoksa çalışmaz :)
İyi forumlar dilerim,
BigWarLike.

Son düzenleme:
Oyla 0

Spare

Machine Man
.
Alınan Beğeni
3,635
Ödül Puanları
605
Konunun tamamını büyük harf ile yazmayın.

Konularınızı doğru bölüme açın.

Forum kurallarını okuyun.

Oyla 0

derv0

.
Alınan Beğeni
0
Ödül Puanları
1
Hocam günaydın.
Alex, Samarkand ve Constantinople'deki "X" mobu yerine "Hell Blood" atmak istiyorsun doğru mu anladım ? Fakat kullandığın kod Jangan bölgesindeki tigerları da hell blood yaptı. Eğer doğru anlamışsam aşağıdaki adımları izle.
Öncelikle Jangan'da hangi moblar varmış bir bakalım;
Kod:
Burada hell blood u gördüysen aşağıdaki kod ile hangi uniqueyi ya da hangi mobu eklemek istiyorsan adını yaz. Yazdığın şeyler aşağıya listelenecek. Örnek olarak White Tiger'ları kaldırdığını varsayıyorum.
Kod:

Ekli dosyayı görüntüle 2195

White Tiger'ı jangandaki hell blood ile değiştirmek istiyoruz. White Tiger ID'si 1953, Blood Hell ID'sini kendi db'mde göremedim. Blood Hell ID'sini 2005 varsayıyorum.
Kod:

Burada ne yaptık ?
Öncelikle janganda hangi mobların çıktığını listeledik ve Blood Hell dediğin mobu gördük. Blood Hell i White Tiger ile değiştirdik.
Aşağıda vereceğim kodlar ise Alex, Samar ve Cons kodlarıdır. Buradaki mobları da listeleyip kafana göre istediğin mobun yerini değiştirebilirsin.
Alexandria;
Kod:
Samarkand;
Kod:
Constantinople;
Kod:

kodların başına USE SRO_VT_SHARD yazmayı unutma yoksa çalışmaz :)
İyi forumlar dilerim,
BigWarLike.

Hocam dediğin gibi yaptım fakat hell blood'ları tiger'lara döndürdüm yeniden , eline emeğine sağlık çok güzel bir kod , jangan'ı hariç tutabilmek için ekleyebileceğimiz bir kod var mı , yani şimdi tiger'ları çevirmem gerek hell blood'a jangan'daki tiger'lar da dönüyor query girdiğimde .

Oyla 0

derv0

.
Alınan Beğeni
0
Ödül Puanları
1
benim yapmak istediğim jangan'daki tiger'ları hariç tutup MOB_CH_TIGER - alex semer ve cons'daki tiger'ları hell blood'a çevirmek.

Oyla 0

iMonarch

KGuardEDGE
.
Alınan Beğeni
947
Ödül Puanları
214
Verilen cevaplar malesef yanlış regiondan Query oluşturarak mob koduna güncelleme yapacaksınız @newstar hakan onu yazarak beni güldürdün , @BigWarLike nin dediği farklı bir kod yazmış olduğu kod aynı anda nerede spawnda o koda ait mob var ise hepsini birden değiştirir.Bunu yapabilmek için belirtilen bölgenin nesttinden çekerek Qery oluşturmalısınız.
Örnek
Bu kod Samarkand bölgesinde ekli olan TQ mobları hangi regiona bağlı onu gösterir , hadi bakalım başarılar..
SQL:

Oyla 0

derv0

.
Alınan Beğeni
0
Ödül Puanları
1
Verilen cevaplar malesef yanlış regiondan Query oluşturarak mob koduna güncelleme yapacaksınız @newstar hakan onu yazarak beni güldürdün , @BigWarLike nin dediği farklı bir kod yazmış olduğu kod aynı anda nerede spawnda o koda ait mob var ise hepsini birden değiştirir.Bunu yapabilmek için belirtilen bölgenin nesttinden çekerek Qery oluşturmalısınız.
Örnek
Bu kod Samarkand bölgesinde ekli olan TQ mobları hangi regiona bağlı onu gösterir , hadi bakalım başarılar..
SQL:

Kral şuan jangan'daki tiger mobları kaldırmam gerekiyo , sonra da alex semer ve constaki tiger'ları çeviricem , yardımın için çok teşekkür ederim fakat attığını anlayacak seviyede değilim sanırım kafam karıştı biraz , zahmet olmazsa daha açık bir şekilde iletir misiniz ?

Oyla 0
Alınan Beğeni
101
Ödül Puanları
43
ben şöyle acıklama yapayım altta verdiğim kodu SRO_VT_SHARD sak tik yapıp New Query yapıp yapıştırınca
orada yazılı olan mob için sana bilgiler verecek
nedir bu bilgiler
Tab_RefHive (eklediğimiz mob için ilk kayıt sayfası)
Tab_RefNest (eklediğimiz mob için kasma yeri kordinatları
Tab_RefTactics (eklediğimiz mob için _RefObjCommon id sutunu
bunlardan yola çıkarak bir mob nerde kasılıyor kac spam var ögrenebilirsin
kodumuz
SQL:
ben ornek olarak MOB CH yani jangan moblarını verdim

eğer tek mob için bakmak istersen altta verdiğim aynı kod ama tek mob örneğini kullanabılırsın

SQL:

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.