Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Paylaşım GM Komutlarını Öğrenelim

Spare

Machine Man
.
Alınan Beğeni
3,686
Ödül Puanları
605
GM Konsolu F1 Sekmesi Komutları ve İşlevleri
/gachastart: Magic POP kart kullanımında oyunu başlatmak için kullanılır.
/mobkill: Biraz İngilizcesi olan hemen anlar zaten. Bu komut seçili olan canavarı yok eder. Sonuna /mobkill 0 yazarsanız deneyim, altın ve beceri puanı kazanırsınız ama /mobkill 1 yazarsanız deneyim ve diğer puanlar gelmez.
/liename: Yalancı isim anlamına gelir. Devamında Job ismi yazılır.
/makeitem: İtem yapmak için kullanılır. Yazdıktan sonra F3'e basarsanız tüm itemleri görüp yapabilirsiniz.
/null: Kullanmayın direk oyundan atar ne işe yarar bilemedim.
/script_cw_export: Eğer ki intro yaptıysanız, scripti çizdiyseniz bu komut ile dışa aktarıyorsunuz, devamında örneğin, C:\Users\RiseSun\Desktop yazarsanız belirtilen dizine çıkarır.
/snow: Eğlence amaçlı kullanılabilir, kar yağdırır, devamında 1 ile 100 arası sayı yazarsanız kar o kadar yoğun yağar.
/mapobj: Sunucuda ki tüm objeleri kaldırır duvar vs. ama içinden geçmeye çalışmayın orada engeli kalır.
/recalluser: Oyunucuyu yanınıza çağırmak için kullanılır. Devamında oyuncu ismi yazılır.
/addwp: Işınlanma kısayolu ekler.
/gmskill: Gm' ye ait skilleri kullandırır. Devamında kodlanmış skill numarası girilir.
/warp: Belirlenen koordinata yalnızca görüntü olarak gider. Devamında /addwp yaparak o bölgeyi kayıtlı ışınlanma kısayolu olarak kullanabilirsiniz.
/finduser: Oyuncu bulmak için kullanılır. Devamında oyuncu ismi girilir.
/movetouser: Belirlenen oyunucunun yanına gitmek için kullanılır. Devamında oyuncu ismi girilir.
/spawnunique_loc: Titan uniqlerini çıkartır.
/triggeraction: Shard veritabanında bu isme rastladım orayla bir alakası olduğunu düşünüyorum.
/liner_draw: Bulunan bölgede hizalayıcı çizgiler çıkarır. Yazdıktan sonra gitmiyor.
/makerentitem: Kiralık parça anlamına gelir. Eğer ki kiralık item tanımladıysanız o itemi çıkarır, tanımlı item yoksa kod işe yaramaz sadece Cheat Key Success der.
/flagworld: Sanırım CTF ile ilgili bir durum çözemedim.
/hwanmode: Görüntü olarak vahşi savaşçı moduna geçer, herhangi bir güç ve hız artması olmaz, sadece kullanan kişi görebilir.(1 Normal- 2 Mavi- 3 Turuncu)
/checkeventguideid: Geçerli olan ve çalışan etkinlikleri gösterir devamında id numarası yazılır ve sağ altta kullanılıp kullanılmadığını bize söyler.
/recallguild: Guild çağırmaya yarar. Devamında guild ismi yazılır.
/script_show: Çizilen scriptleri gösterir.
/sendmsg: Aksiyon tablosunda ki 'Hi', 'Smile', 'Yes', 'No' gibi figürlerin kodlanmış halidir. Devamında örnek olarak 12433 ?12? gibi sayılar yazılarak diğer figürlere de ulaşılabilir.
/sky: Gökyüzünü tamamen ortadan kaldırır.
/settime: Sunucu zamanı yapılandırmak için kullanılır.
/showservertime: Sunucu zamanını gösterir.
/clearscript: Var olan scriptleri temizler.
/time: Oyunda ki 24 saat biçimidir. Gün doğumu, öğle, akşam üstü, akşam ve gece vakitlerine geçer.
/worldstatus: Bulunduğunuz bölge hakkında bilgi verir. Canavar, konum vs.
/bansel: Oyuncuya tıklanarak kullanılır.(Ne işe yarar çözemedim, çözen varsa söyleyebilir.)
/object_delete: Devamında yazılan objeyi görüntü olarak siler.(ÖR: Tree)
/screenshotfull: Ekran görüntüsü alır.
/char: Görünen tüm karakterleri görüntü olarak siler.
/gotown: Şehre gitmek için kullanılır.
/ground: Yer tabakasını siler.
/spawnunique_all: Titan hariç tüm unique'leri çıkarır.
/camera: Serbest (Free) kamera moduna geçer, genelde intro yapımı için kullanılır.
/clear: Yağmur veya kar yağmasını durdurur.
/getcurpos_cam: Geçerli olan bölge kodunu ve kamera açısını verir.
/invisible: Görünmez/görünür yapar.
/rain: Yağmur yağdırır. 1-100 arası sayı ile yoğunluk belirlenir.
/chatclear: Sohbet penceresini temizler.
/zoom: Sınırsız uzaklaştırmayı etkinleştirir.
/window: Tam ekrandan çıkarıp pencere moduna geçirir.
/wire: Çizgi boyutuna geçirir.
/ban: Devamında karakter adı girilir ve o kişinin oyuna girişi yasaklanır.
/msgshow: Yapılan her işlemin opcode'unu çıkarır.
/zoe: Toplu yaratık öldürme. Devamında yaratık ismi girilir ve sayısı.
/frame: Hizalayıcıyı ve ekstra bilgiler içeren pencere açar.
/cursor: İmleci yok eder ikinci kullanımda ortaya çıkarır.
/movetonpc: Herhangi NPC veya Canavarın(Unique dahil) yanına gitmek için kullanılır. Devamın da NPC veya Canavar ismi yazılır.
/addrallypoint: Bulunduğunuz bölgenin detayını sağ altta verir.(Bir şey /wp gibi nokta ekliyor ama ne ekliyor çözemedim)
/loadmonster: Canavarın doğması için kullanılır. Devamında canavar kodu girilir veya F2 tuşuna basılıp canavar kodu seçilir.
/showwp: Kayıtlı olan ışınlanma noktalarını gösterir.
/threectrl: Hayali pencere çıkarır.(Ne işe yarar anlamadım.)
/add_temppos: Hayali Manyang çıkarır. Devamın da yazılan isim olur ve sadece siz görürsünüz.
/getcurpos: Mevcut pozisyon bilgilerini çıkarır.
/setspeed: Görüntü olarak karakterin hızı ayarlanır ama gerçek değildir.
/invincible: Dokunulmaz yapar.
/delwp: Kayıtlı olan ışınlanma alanını siler.
/textchat: Sohbet kutusu ile aynı işlevi görür. Mesaj yazmak için kullanılır.
/useskill: Skill kullanmanın komut halidir.
/id: Karakterlerin üzerinde görünen isimleri siler.
/isattack: Saldırı yapılıp yapılmadığını test etmek için kullanılır.
/wp: Kaydedilen ışınlanma noktasına gitmek için kullanılır. Devamında /addwp'e tanımlı kod girilir.
/reg_draw: Yatay gökkuşağı çıkarır.(Birşeyin ölçüsü için)
/script_object_create: Bu komut /add_temppos' a benzer.
//SON

Arkadaşlar bunları deneyerek keşfettim, sizin de aklınızda yukarıdakilerden hariç varsa eklersiniz. Çoğunu yazamama rağmen Succes diyor anlamadım ne işe yarıyor.
Sizin de bildikleriniz varsa paylaşın lütfen...

İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.
Konu sabitlendi. :)

Bence çok faydalı bir konu olmuş, önerilere göre içeriği güncel tutarsanız daha güzel olur ve konu birazdaha özenilerek hazırlanabilirdi. ❤️?

risesun97

not for money but for humanity
.
Alınan Beğeni
734
Ödül Puanları
93
Konu sabitlendi. :)

Bence çok faydalı bir konu olmuş, önerilere göre içeriği güncel tutarsanız daha güzel olur ve konu birazdaha özenilerek hazırlanabilirdi. ❤?
Hoş görünmeyen kısımlarını söyleyin düzelteyim.

RİME

.
Alınan Beğeni
186
Ödül Puanları
43
/movetonpc Npc kodu yazılarak npc'lerin yanına gidebilirsiniz ayrıca spawn olan uniquelerin yanınada bu kod ile gidebilirsiniz.
Bu kod sayesinde kervan testlerini yapabilir veya oyun içindeki LURE yapılmış uniqlere kısa zamanda ulaşıp sorunu düzeltebilirsiniz.

Son düzenleme:

Dragon

.
Alınan Beğeni
94
Ödül Puanları
28
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
/movetonpc komutunu ekler misiniz?
Devamında MOB_ şeklinde herhangi bir mobun slotuna, ya da standart bir uniquein noktasına gidebilirsiniz. Ayrıca bunun yerine NPC_şeklinde aratırsanız seçtiğiniz herhangi bir npcnin yanına gidebilirsiniz.

Dragon

.
Alınan Beğeni
94
Ödül Puanları
28
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
Pardon ya
/movetonpc Npc kodu yazılarak npc'lerin yanına gidebilirsiniz ayrıca spawn olan uniquelerin yanınada bu kod ile gidebilirsiniz.
Bu kod sayesinde kervan testlerini yapabilir veya oyun içindeki LURE yapılmış uniqlere kısa zamanda ulaşıp sorunu düzeltebilirsiniz.
Pardon kardeşim... telefondan yazıyorum sen yazmışsın zaten olayı.

Alınan Beğeni
125
Ödül Puanları
43
Yeni başlayanlar için oldukça yararlı olmuş, teşekkürler.

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.