Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

vSRO Çözüldü Job Suit Str/Int Hk.

Rouran

.
Alınan Beğeni
42
Ödül Puanları
18
Selamlar, normalde blue ları buff sistemi ile veriyordum ancak orjinale çevirdim ve 5 er adet suit olacak şekilde npc ekledim. Problem şu ki blue değerlerini nalet gele GS kabul etmiyor. :D

Orjinal STR / INT değerleri:

SQL:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

Bunları client kabul ediyor, GS kabul etmiyor.

3JOB olarak tanımlanmış STR / INT değerleri:

SQL:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

Bunlarıda client kabul ediyor, GS ise sadece 1,3,5 lvl lerini kabul ediyor. 2 ve 4 yok.

GS nin kabul ettiği doğru paramları bilen varmı? :D

Rouran

.
Alınan Beğeni
42
Ödül Puanları
18
Merhaba,
Önemli bir detay veriyim
Generator, MagicOpt ID lerini kontrol etmen gerekir. Param değerlerini buna nazaran düzenliyor. Nasıl ki 5 ID için MATTR_INT,1 değerini veriyor ise, Son ID için de veri tabanında olan ile eş değerde olması gerekir. Bu şekilde eksik olan ID yi eklediğinde textine vericeği param değeri tam olarak doğru sayıyı vermesine neden olacaktır. Aksi halde param değeri hesaplamasında hata yapacaktır.

Saygılarımla,
ilk verdiklerim normal itemlerde zaten kullanılan doğru param değerleri. İkinci verdiklerim 3JOB olarak kullanılanlar.
3JOB paramlarında sadece tekil rakamları 1,3,5 i kabul ediyor GameServer. Çoklu rakamlar yani 2 ve 4 ü kabul etmiyor. Dediğiniz gibi her türlü denemesini yaptım ama düzelmiyor.

GS okuma yaparken job suitleri için farklı bir kontrol yapıyor. Bu konuyla ilgili epvp de de postlar atılmış ama doğru paramları kimse paylaşmamış... Belki de hala bulunabilmiş değil. :D

Oyla 0

SQL

.
Alınan Beğeni
219
Ödül Puanları
43
Bunun açıklayıcı bir çözümünü bilen birileri olabilir aklımda bir iki kişi var semih sarı - ozan daban - burak bayır bu arkadaşlara ulaşmanı tavsiye ederim .

Oyla 0

Rouran

.
Alınan Beğeni
42
Ödül Puanları
18
rhF0cab.png

bu uygulama ile yapıyorum zaten, problemi sürekli tekrardan anlatıyorum :D

3JOB paramlarında 1-3-5 lvl STR/INT olanları kabul ediyor ama 2 ve 4 ü kabul etmiyor. 1 ile 5 arasında sıralama olarak gitmesi gerekiyor npcde...

Oyla 0

SQL

.
Alınan Beğeni
219
Ödül Puanları
43
bende sana bir cevap verdim @Rouran cevap bile vermemişsin

Oyla 0

Rouran

.
Alınan Beğeni
42
Ödül Puanları
18
Konu sürekli başa sarıp durdu, kimse de demiyor ki aga bu nedir? Bir okuyayım problemi anlıyayım. Ama yok, sürekli sorunu tekrar anlatıp durdum. Job suitlerinde param sınırlaması var. Bekledim doğru düzgün yardım edicek insan çıkar diye ama olmadı. Neyse.

#KonuKilit

Oyla 0

Rouran

.
Alınan Beğeni
42
Ödül Puanları
18
Sorunu anlamadın, hala daha anlamıyorsun. Ben zaten diyorum ki Job suitlerini GS okurken bir koşul istiyor yani burada bir sınırlama var. Öyle kafamıza göre normal iteme blue verir gibi veremiyoruz. Joymax tarafından GS kodlanırken yapılmış bir limitleme bu. Orjinal oyunda da paramlar STR 1 / INT 1 olarak 2 iteme bölündüğü için böyle bir limitlemenin olduğu zaten gayet açık ve ortada. Amacımız 1-2-3-4-5 lvl olarak itemlere sıralı blue vermek. Ama GS doğru param olmadığı için yükleme yapmıyor. Buraya zaten her türlü denemeleri yaptığımı söyleyerek paramları paylaşarak gelmişim dimi? İlk defa deniyormuşum veya ne yaptığımı bilmiyormuşum gibi bana davranmayı bırak. Normalde buff sistemi olarak kullanıyorum, normale yani npc sistemine çevirmek istedim. Ama kodlama ile yapılan bir limitleme olduğu için generator app ile denememe rağmen doğru paramları bulamadım. 1-3-5 lvl paramları çalışıyor sadece ama 1-2-3-4-5 olması için 2 ve 4 paramlarınıda bulmam gerekiyordu.
GS kodlama sırasında yapılan limitle anladığım kadarıyla çoğul rakamları kabul etmiyor yani tekil 1-3-5-7-9 gibi olacak şekilde kabul ediyor.

Burada konu hakkında deneyimi/tecrübesi olan biri vardır diye ümitlenerek konu açtım ama ben başa sarmaktan başka birşey yapamadım. Şu sorunu tam manasıyla anlayan çıkmadı. İyi forumlar.

• Haha
Tepkiler: SQL
Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.