Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

ecSRO Paylaşım Joymax in Ecsroya Açtığı Dava

Alınan Beğeni
145
Ödül Puanları
43
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
Türkçe dava sonucu;

1. Varsayılan karar Joymax Co., Ltd. lehine ve Grzegorz Grycuk, ECSRO ve ECSRO.NET aleyhine girilir.
2. Joymax Co., Ltd., 17 U.S.C §504 (c) (2) uyarınca, 75.000 $ tutarında, telif hakkının kasten ihlaline dayanarak yasal zararları geri alacaktır.
3. Joymax Co., Ltd., 17 ABD uyarınca dava masraflarını karşılayacaktır. §505, 4.750 $ tutarında.
4. Joymax Co., Ltd., 17 ABD uyarınca avukatlık ücretlerini geri alır. §505, 28.050 $ tutarında.
5. Sanıklar Grzegorz Grycuk, ECSRO ve ECSRO.NET ve bu sanıklarla birlikte hareket eden tüm kişi ve kuruluşlar, telif hakkıyla korunan Silkroad Online Server yazılımının herhangi bir sürümü ile bağlantılı olarak herhangi bir bilgisayar, sunucu veya diğer elektronik aygıtları kullanmaktan kalıcı olarak yararlanmaktadır. ve ayrıca Silkroad Online ile birlikte kullanılmak üzere herhangi bir altın, ipek, silah, zırh ya da diğer karakter arttırıcı jeton ya da cihazın satışını ya da kullanımını sunmaktan ya da teklif etmekten zevk alırlar.
6. 15 ABD uyarınca §1125 (d) (ii) (C) ve alan adlarının yeniden atanması ile ilgili yürürlükteki ICANN kurallarına uygun olarak, alan adı için mevcut kayıt sahibinin Joymax davacısına yeniden atanması emredilir. Co., Ltd. ve bu mahkeme, Joymax Co., Ltd. tarafından gerekliliğin uygun şekilde gösterilmesi üzerine, sicil memuruna veya diğer yetkililere hitap eden gerekli ek siparişleri verme yetkisini elinde bulunduracaktır.

75bin $ günümüz kuruyla 530 milyon TL yapıyor. 10 sene öncedeki tazminat fiyatı tabi. Şimdi 100 bin $ olurdu heralde...

Joysro & Electus & Jollygame & Hitsro... bu 4 eski sunuculardan birine dava açabilirler aslında. İbretlik bir rakamdan sonra piyasa rahatlardı.

tylu

VSro
.
Alınan Beğeni
981
Ödül Puanları
93
Türkçe dava sonucu;

75bin $ günümüz kuruyla 530 milyon TL yapıyor. 10 sene öncedeki tazminat fiyatı tabi. Şimdi 100 bin $ olurdu heralde...

Joysro & Electus & Jollygame & Hitsro... bu 4 eski sunuculardan birine dava açabilirler aslında. İbretlik bir rakamdan sonra piyasa rahatlardı.
Türkiye'de öyle bir davadan sonra kimesenin server açacağını sanmıyorum olan da kapanır :ROFLMAO: :D

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
Bu anlattıklarınızın tamamına destek veriliyor. Sbot'un işbirliği, vSronun dünya genelinde private olarak oynanmasına kadar.
Söz konusu dosyalar GM tarafından paylaşıldı. Forumlarda bunun hakkında bir çok bilgi vardı. Bir diğerine gelecek olursak bu dava konusu çok farklı bir boyutta olduğu için dava işlem sürecine katıldı.
Şuanda hiç yetkili privatelere dava açmaya kalkmaz. Adam yok değil, böyle bir şey yok. Sadece Video oyunlarına yatırımı belli çaplı sağlıyorlar. Ayrıca Joymax hisselerinin çoğunu devretmiş durumda. Joymax artık oyunda fazla bir yetkisi ve getirisi yok.
Bu dosyalar paylaşıldı. Hemde kendileri tarafından. Burada telif hakkı kalkıyor. Emin olun bunların hepsi ileriye dönük bir yatırım. Konu içerisinde bilinen bir çok yanlış, burada ve değinmek istedim.

risesun97

not for money but for humanity
.
Alınan Beğeni
735
Ödül Puanları
93
Bu anlattıklarınızın tamamına destek veriliyor. Sbot'un işbirliği, vSronun dünya genelinde private olarak oynanmasına kadar.
Söz konusu dosyalar GM tarafından paylaşıldı. Forumlarda bunun hakkında bir çok bilgi vardı. Bir diğerine gelecek olursak bu dava konusu çok farklı bir boyutta olduğu için dava işlem sürecine katıldı.
Şuanda hiç yetkili privatelere dava açmaya kalkmaz. Adam yok değil, böyle bir şey yok. Sadece Video oyunlarına yatırımı belli çaplı sağlıyorlar. Ayrıca Joymax hisselerinin çoğunu devretmiş durumda. Joymax artık oyunda fazla bir yetkisi ve getirisi yok.
Bu dosyalar paylaşıldı. Hemde kendileri tarafından. Burada telif hakkı kalkıyor. Emin olun bunların hepsi ileriye dönük bir yatırım. Konu içerisinde bilinen bir çok yanlış, burada ve değinmek istedim.
Kendileri neden paylaşsın ki neden kendi sonlarını kendileri hatırlasın, bariz çalıntı gözüküyor. O kişi de Chernobyl

Alınan Beğeni
145
Ödül Puanları
43
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
@Wolwec asıl sizin doğru sandığınız yanlışlar var :D

Hani nerede bunların paylaşım konusu :D

Alınan Beğeni
5
Ödül Puanları
3
ecsro ile joymax arasında lisans yoktu. Dosyaların nasıl alınıp ecsro açıldığını tam olarak hatırlamıyorum. Kopyalanma değildir. Belki emülator olabilir. Sızdırıldığını düşünüyorum ben.

vSRO ise test files idi. Joymax ile lisans anlaşması yapan bir firmanın test dosyaları sunucularından çalındı. Şuan joymax tüm private serverlara dava açma hakkına sahip ama uğraşacak adam yok. Geçtiğimiz yıllarda lisans davasıyla ilgilenen bir kore şirketine vekalet vermişlerdi. O şirket bir kaç private serverin facebook sayfalarını kapattırmıştı. Ancak bundan öteye gidilemedi. Zaten uğraşılacak gibi değil. Günübirlik serverlar açılıyor.

Ek bilgi geçeyim, Resmi lisanslı vSRO serveri hala açık, 2 ve 3 joblu şekilde sunucuları var. Elimizdeki dosyalar test ama onlardakiler lisanslı son dosyalar.

ecsro dan da önce açılan ilk pserver

MHTC, ECSRO ile aynı sunucu ve ekip MHTC olarak Ocean tarafından açıldı kısa sürede adı ECSRO oldu. Ocean 2008 sonlarında CIMO'nun sunucularına sızmış ve kopyalamış. Aynı sunuculara sızan birisi ocean ismiyle açılmış bir windows kullanıcısı olduğunu söylemişti. ve taşlar yerine oturdu.

Oyunun tasarım süresince bütün bu olacaklar önceden planlanmıştı zaten ve dosyalar şuanda 250 cape kadar destekliyor. Şirket sürekli botlara karşı olduğunu dile getiriyordu ama sbot'u satan kendileri... Oyuna yeni patch geliyor. 2 saat olmadan sbot update getiriyor. Bu ne hız be?

@Parzival ecsro dbsine girip _refobjcommon tablosunda şu mobcodename128 okuturmusun
Kod:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

Bu sonuc çıkıyor olmalı... Oyun herşeyi daha tasarım sürecinde iken planlamış. Güya botlara karşı savaş yapacağız diyerek bu mobu eklemişlerdi.

vsro yu epvp de Chernobyl adlı kullanıcı sızdırdı ve paylaştı. Epvpden yayılmaya başlamıştı zaten ve kendisi hala aktif olarak bu dosyalar ile uğraşıyor.

sbot ile bağlantıları olmadığını biliyorum fakat sroking bot ile bağlantıları olduğunu düşünüyorum.

F

forsa04

beyler hep merak etmişsimdir bu dosyalar çalindimı joymax kendisi paylaştı kesin bilgi varmi?

tylu

VSro
.
Alınan Beğeni
981
Ödül Puanları
93
Bu chernobyl denilen arkadaşın doğum tarihi forumda 1994 olarak gözüküyor.Dosyalar 2011 de paylaşıldığı dönemde 17 yaşında oluyor bu adam nasıl bu dosyaları ele geçirdi anlamadım.

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.