Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

ecSRO Paylaşım Joymax in Ecsroya Açtığı Dava

sarkolata

.
Developer
Alınan Beğeni
792
Ödül Puanları
93
Bunları isro files+client mi zannediyorsun?
Öyle zaten... Megamax'ta vsro 188 kaynak kodları (client+server) var. ISRO dosyalarının kaynak kodu var mı bilmiyorum ama dosyaların kendi var.

Bu arada ecsronun sahipleri biraz hayalet tipler olduğu için dava ecsronun bayilerinden goldsold.pl adlı sitenin sahibine patladı çoğunlukla.

tylu

VSro
.
Alınan Beğeni
981
Ödül Puanları
93
Öyle zaten... Megamax'ta vsro 188 kaynak kodları (client+server) var. ISRO dosyalarının kaynak kodu var mı bilmiyorum ama dosyaların kendi var.

Bu arada ecsronun sahipleri biraz hayalet tipler olduğu için dava ecsronun bayilerinden goldsold.pl adlı sitenin sahibine patladı çoğunlukla.
Şuanda bu dosyalarla açık bir server var mı ? Ayrıca bu adamlar kaynak kodlarıyla dosyaları neden aynı sunucuda tutsunlar ki ? Böyle bir şeye niye ihtiyaç duysunlar internete erişimi olmayan bir makinede tutarlar diye düşünüyorum.

sarkolata

.
Developer
Alınan Beğeni
792
Ödül Puanları
93
Şuanda bu dosyalarla açık bir server var mı ? Ayrıca bu adamlar kaynak kodlarıyla dosyaları neden aynı sunucuda tutsunlar ki ? Böyle bir şeye niye ihtiyaç duysunlar internete erişimi olmayan bir makinede tutarlar diye düşünüyorum.
ISRO dosyalarını soruyorsan yeni Sailor açıldı. Ondan önce RIGID açılmıştı. Birebir aynı dosyalar olmayabilir ama o da ISROydu.

Geliştirirken debuglamak için tutuyor olabilirler, modülleri veya clienti ollydbg gibi bir debuggerla incelerseniz çoğu yerde hatanın hangi source dosyasının kaçıncı satırında olduğuna dair not düşülmüş.

ByMnkn

Eskilerden :)
.
Developer
Alınan Beğeni
268
Ödül Puanları
63

MeGaMaX benimde tahminimce elinde vSro var ancak ekledikleri çoğu olayı cSro-r den aldığını düşünüyorum.
Çünkü zaten bir çok şey isroda vardı csro-r de olan buna göre oradan GUI gibi dosyaları kopyalaması daha kolay olur onun için.

ECSRO zamanında çok oynamıştım ancak hiç anlamadığım o zamanlar tek el iken neden hiç oyuna ufak tefek değişiklikler olmadıydı.

tylu

VSro
.
Alınan Beğeni
981
Ödül Puanları
93
ISRO dosyalarını soruyorsan yeni Sailor açıldı. Ondan önce RIGID açılmıştı. Birebir aynı dosyalar olmayabilir ama o da ISROydu.

Geliştirirken debuglamak için tutuyor olabilirler, modülleri veya clienti ollydbg gibi bir debuggerla incelerseniz çoğu yerde hatanın hangi source dosyasının kaçıncı satırında olduğuna dair not düşülmüş.
Evet şimdi dediklerin mantıklı geliyor ama yine de bunu yapmaları acemilikten başka bir şey değil.Bakalım bir gün o SRC lere biz de ulaşabilecek miyiz ?

sarkolata

.
Developer
Alınan Beğeni
792
Ödül Puanları
93
Evet şimdi dediklerin mantıklı geliyor ama yine de bunu yapmaları acemilikten başka bir şey değil.Bakalım bir gün o SRC lere biz de ulaşabilecek miyiz ?
Çok bir şey değişmez... İnsanların %99'u zaten o dosyaları compile bile edemez.

@ByMnkn
Dosyaların sadece senin elinde olduğunu düşün. Nasıl kurulduğunu bile çözmen bayağı bir vakit alır, kaldı ki o kadar edit yapmak vs... Bir de tek tabancalardı tabii o da var, yüzlerce private arasından seçme şansın yoktu. Ben de başından sonuna kadar oynamışımdır ECSRO. Değişmediği halde zevk alıyordum gayet de.

Bir de şu var, bildiğim kadarıyla bu insanların elinde çok farklı oyunların da dosyaları vardı ve SRO en az gelir sağlayandı. Bizim adını bile duymadığımız ama Çin taraflarında çok daha meşhur oyunların private serverlarıyla muhtemelen çok daha fazla gelir elde ettikleri için onlara daha çok emek harcadılar.

Alınan Beğeni
249
Ödül Puanları
63
@tombalaci_46 bu konuların en iyi söz sahibi beraber psro oynamıştık silk satışı türklerin bayisiydi hiç unutmam proxy le girerdik devamlu proxy arayıp dururduk. sonra komple avrupaya kapatmışlardı ecsro açılmıştı :D

tylu

VSro
.
Alınan Beğeni
981
Ödül Puanları
93
Çok bir şey değişmez... İnsanların %99'u zaten o dosyaları compile bile edemez.

@ByMnkn
Dosyaların sadece senin elinde olduğunu düşün. Nasıl kurulduğunu bile çözmen bayağı bir vakit alır, kaldı ki o kadar edit yapmak vs... Bir de tek tabancalardı tabii o da var, yüzlerce private arasından seçme şansın yoktu. Ben de başından sonuna kadar oynamışımdır ECSRO. Değişmediği halde zevk alıyordum gayet de.

Bir de şu var, bildiğim kadarıyla bu insanların elinde çok farklı oyunların da dosyaları vardı ve SRO en az gelir sağlayandı. Bizim adını bile duymadığımız ama Çin taraflarında çok daha meşhur oyunların private serverlarıyla muhtemelen çok daha fazla gelir elde ettikleri için onlara daha çok emek harcadılar.
Zaten insanlar bildiklerini paylaşmasa bugün vsro dosyalarıyla server açan bile bence bir elin parmağını geçmeyecekti.Eğer Src'ler olursa compile etmek düzenlemek veya değiştirmek çok ta zor olmaz.Sonuçta bu adamlar bu dosyaları ilk ele geçirdiğinde oturup 30 Dk da kurup çalıştırdığını sanmıyorum .

risesun97

not for money but for humanity
.
Alınan Beğeni
735
Ödül Puanları
93
Şu arap ırkı gelmeden şirket kapanırsa ya da geliştirmeyi bırakırsa en çok ona üzülcem :D

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.