Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

vSRO Çözüldü Navmesh Problemi

Karabiber

Elite
.
Alınan Beğeni
12
Ödül Puanları
8
Merhaba arkadaşlar,

Video'da göründüğü şekilde mapi editledim. Navmeshleri sw files'e de attım. Patch verdiğim için kendi clientimde de otomatik navmeshler değişti. Fakat hala bu objelerin içinden geçebiliyorum. Çözümünü bilen var mı?

iMonarch

KGuardEDGE
.
Alınan Beğeni
1,014
Ödül Puanları
214
Navmesh Edıtor programını indirip bölgeyi region olarak tarat , sana örneğin nv_7815 gibi gelir , bunu object.ifo'dan bulup noplarsan o bölgeyi yürünebilir hale yada yürüyemez hale getirebilirsin.
[Compound(*.cpd)]->CollisionResource (*.bsr)->CollisionMesh(*.bms)->Collision(pointer.Collision)
->Collision Değeri 1 geçemez Collision 0 geçebilir.

Oyla 0

Karabiber

Elite
.
Alınan Beğeni
12
Ödül Puanları
8
Deneyeceğim teşekkür ederim
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Navmesh Edıtor programını indirip bölgeyi region olarak tarat , sana örneğin nv_7815 gibi gelir , bunu object.ifo'dan bulup noplarsan o bölgeyi yürünebilir hale yada yürüyemez hale getirebilirsin.
[Compound(*.cpd)]->CollisionResource (*.bsr)->CollisionMesh(*.bms)->Collision(pointer.Collision)
->Collision Değeri 1 geçemez Collision 0 geçebilir.
Hocam navmesh editör programını buldum ama nasıl açacağımı ve kullanacağımı, belirttiğiniz işlemlerin yapılışını bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Oyla 0

Dorth

.
Alınan Beğeni
241
Ödül Puanları
43
Mapi Sen mi editledin ? o zaman editlediğin program map editör açıkken Navmesh Ediförü aç ve watch Komutunu gir, sonrasında map editörden mapi kayıt ettiğinde Otomatik olarak o mapin navmeshini çıkartacaktır.

Oyla 0

Karabiber

Elite
.
Alınan Beğeni
12
Ödül Puanları
8
Hocam Navmeshini çıkarttım editlediğim kısmın, orda sorun yok. Navmesh'in içinde bulunan objelerin çarpışma ayarını değiştirmem gerekiyor ki yürürken içinden geçmiyim, ama değiştirebileceğim bir tool yok
Mapi Sen mi editledin ? o zaman editlediğin program map editör açıkken Navmesh Ediförü aç ve watch Komutunu gir, sonrasında map editörden mapi kayıt ettiğinde Otomatik olarak o mapin navmeshini çıkartacaktır.

Oyla 0

iMonarch

KGuardEDGE
.
Alınan Beğeni
1,014
Ödül Puanları
214
Buna uygun bir kaç program var , sanırım bu olmalı @sarkolata bununla ilgili bir çalışma mutlaka yapmıştır.
Program önerisi hakkında bilgisi vardır diye tahmin ediyorum , nesne çarpışmalarını ayıran birde nvmviewer var programların kullanış şekline bakman lazım..

Oyla 0

Karabiber

Elite
.
Alınan Beğeni
12
Ödül Puanları
8
Buna uygun bir kaç program var , sanırım bu olmalı @sarkolata bununla ilgili bir çalışma mutlaka yapmıştır.
Program önerisi hakkında bilgisi vardır diye tahmin ediyorum , nesne çarpışmalarını ayıran birde nvmviewer var programların kullanış şekline bakman lazım..
@sarkolata'nın programını indirdim, ama sanırım kaynak kodlarında ufak bir sorun olmalı. Navmesh'i okuyor, değerleri görüyorum fakat editledikten sonra save alamıyorum

Oyla 0

Dorth

.
Alınan Beğeni
241
Ödül Puanları
43
Galiba işine yarayabilir. Kullanmasını bilmiyorum Exe çift tıkla birinci Datapk2 seç kinci açıldığında Mappk2 seç Sonrasında restart atacak girebilirsin
Mapi 'Setting Kısmından X ve Y girerek ayarlarsın
Boşluk çubuğu - Farenin kilidini aç

W/A/S/D -

Fareyi Hareket Ettir - Bak

Numpad 4 / Numpad 6 / Numpad 8 / Numpad 2 - Bölgeyi değiştir (sol/sağ/yukarı/aşağı)

Numpad 5 - Varsayılan bölgeye dön

ESC- Çıkış

Oyla 0

Karabiber

Elite
.
Alınan Beğeni
12
Ödül Puanları
8
Hocam bu sanırım zemin görüntülemek için, objeler görünmüyor. Fakat yinede teşekkür ederim <3

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.