Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra
ecr-online rebels reklam

vSRO Çözüldü Navmesh Problemi

Karabiber

Elite
.
Alınan Beğeni
12
Ödül Puanları
8
Merhaba arkadaşlar,

Video'da göründüğü şekilde mapi editledim. Navmeshleri sw files'e de attım. Patch verdiğim için kendi clientimde de otomatik navmeshler değişti. Fakat hala bu objelerin içinden geçebiliyorum. Çözümünü bilen var mı?

Karabiber

Elite
.
Alınan Beğeni
12
Ödül Puanları
8
Nasıl save almıyor tam save alıyor yazmıyormu yoksa ?

Ekli dosyayı görüntüle 17787

Ekli dosyayı görüntüle 17788
muhtemelen save to da hata yapıyor.
Save to yolu navmesh editör içerisinde sizde ki gibi mi olmalı? Ben sizin yaptığınız gibi yaptım, fakat değeri değiştirip save yaptığımda yine hata alıyorum :)

@EfsaneSro sizde ki programın sürümü daha güncel yada farklı olabilir mi? @sarkolata'nın son paylaşımı varsa güncel olarak ben bulamadım

1705174388905.png

Oyla 0

EfsaneSro

Sıkıldım
.
Alınan Beğeni
9,255
Ödül Puanları
113
Programda minimum obje sayısı 16' dı 1 e düşürülüp .exe dosyası verildi deneyip çözülürse sorunu resim atar inş :D
[22:52:48] nv_7ee4.nvm saved successfully

Oyla 0

Karabiber

Elite
.
Alınan Beğeni
12
Ödül Puanları
8
Programda minimum obje sayısı 16' dı 1 e düşürülüp .exe dosyası verildi deneyip çözülürse sorunu resim atar inş :D
[22:52:48] nv_7ee4.nvm saved successfully
Hocam teşekkür ederim, program şuan çalışıyor.

@iMonarch fakat collusion değerini 0 dan 1 e çektiğimde yinede objelerin içinden geçiyorum
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Eski navmeshler ile kullanıma devam edildi, konu çözülemedi herkese verdiği cevaplardan ötürü teşekkür ederim

Oyla 0

sarkolata

.
Developer
Alınan Beğeni
792
Ödül Puanları
93
Benim program kullanıma hazır bitmiş bir programdan ziyade bir prototip. Nvm görüntülemek için işe yarayabilir, veya kendi programını geliştirmek isteyenler için yararlı olabilir.

Ancak objelerin geçilebilirliği navmesh dosyalarındaki collision ile ayarlanmıyor malesef. Bu sadece bir indikatör. Esas geçilebilirliği bms dosyasındaki collision ayarlıyor.

Yani eklediğiniz objenin aslında bmsden katı olması lazım.
Sonra bu objeyi navmeshte tanımlamanız lazım. Ama dediğim gibi mesela normalde geçirgen olan bir obje navmesh ile katı yapılamaz. Aynı şekilde katı bir obje navmesh ile geçirgen yapılamaz. (Ha objeyi map dosyalarına ekleyip navmeshten tanımlamazsın geçirgen olur zaten.)

Navmeshle ilgili sıkıntı nvm dosyaları 3 farklı bloktan oluşuyor. 2. 3. Bloklar sanırım farklı regionların kesişimiyle ilgili bilgiler içeriyordu emin değilim. Benim programda oralar tam çözülü değil. Epvpde bu konuda daha kapsamlı bir program paylaşılmıştı onunla deneyin. Ve muhtemelen söylememe gerek yok ama files tarafındaki nvm dosyalarını değiştirmeyi unutmayın..

Oyla 0

Karabiber

Elite
.
Alınan Beğeni
12
Ödül Puanları
8
Benim program kullanıma hazır bitmiş bir programdan ziyade bir prototip. Nvm görüntülemek için işe yarayabilir, veya kendi programını geliştirmek isteyenler için yararlı olabilir.

Ancak objelerin geçilebilirliği navmesh dosyalarındaki collision ile ayarlanmıyor malesef. Bu sadece bir indikatör. Esas geçilebilirliği bms dosyasındaki collision ayarlıyor.

Yani eklediğiniz objenin aslında bmsden katı olması lazım.
Sonra bu objeyi navmeshte tanımlamanız lazım. Ama dediğim gibi mesela normalde geçirgen olan bir obje navmesh ile katı yapılamaz. Aynı şekilde katı bir obje navmesh ile geçirgen yapılamaz. (Ha objeyi map dosyalarına ekleyip navmeshten tanımlamazsın geçirgen olur zaten.)

Navmeshle ilgili sıkıntı nvm dosyaları 3 farklı bloktan oluşuyor. 2. 3. Bloklar sanırım farklı regionların kesişimiyle ilgili bilgiler içeriyordu emin değilim. Benim programda oralar tam çözülü değil. Epvpde bu konuda daha kapsamlı bir program paylaşılmıştı onunla deneyin. Ve muhtemelen söylememe gerek yok ama files tarafındaki nvm dosyalarını değiştirmeyi unutmayın..
Hocam öncelikle detaylı bilgilendirme için teşekkür ederim. Biz 2 gündür bununla uğraşıyoruz ve bir türlü çözüme ulaşamadık. 2 Farklı region'a eklediğimiz aynı türde ki objelerin birinden geçiliyor, diğerinden geçilmiyor. Yani örnek 32484 numaralı regiona eklediğimiz objeden geçiliyor. 33555 numaralı regiona eklediğimiz objeden geçilmiyor. Çok tuhaf.

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.