Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

Sohbet Muhabbet Private Server Tutundurma

Alınan Beğeni
18
Ödül Puanları
8
Genel olarak açılan silkroad server'ları takipteyim. Başarılı bulduğum çoğu oyunun oyuncu kitlesi yakalayamaması ve tam tersine oyunda bir çok eksiği olan oyunların yüksek kitleler yakalmasını anlayamadım. Aklımda genel olarak bazı sorular var. 2012 2013'de İlk serverımı açmıştım bidaha da hiç açmadım. Şuanda sadece test sunucusunda keyfe keder edit yapıyorum. Sadece merakımdan bir kaç sorum var.

-Açmaya kalksam beni neler bekler ?
-Sizce Silkroad Private Server piyasasında oyunu tuturdumanın temel gereksinimleri nelerdir ?
-Server içeriğimi yoksa reklam mı daha ön planda olmalıdır ?
-Guild masterlarına pay verme muhabbetleri var gerçekten herkes pay veriyormu ? Vermessen oyunda oyuncu olmaz gibi yorumlar gördüm cidden bu kadar pay dönüyormu ?
-Genel maliyet nedir ? (Sadece sunucu - guard ve reklam maliyeti)
-Oynadığım server'larda içerisinde bulunduğum guild'ler Server sahiplerinin çok ciddi miktarlarda paralar kazandığını söylüyor gerçekten bunlar doğrumu ? En alt seviyede ne kadar kazanıyor ?

F

ferhat1

Genel olarak açılan silkroad server'ları takipteyim. Başarılı bulduğum çoğu oyunun oyuncu kitlesi yakalayamaması ve tam tersine oyunda bir çok eksiği olan oyunların yüksek kitleler yakalmasını anlayamadım. Aklımda genel olarak bazı sorular var. 2012 2013'de İlk serverımı açmıştım bidaha da hiç açmadım. Şuanda sadece test sunucusunda keyfe keder edit yapıyorum. Sadece merakımdan bir kaç sorum var.

-Açmaya kalksam beni neler bekler ?
-Sizce Silkroad Private Server piyasasında oyunu tuturdumanın temel gereksinimleri nelerdir ?
-Server içeriğimi yoksa reklam mı daha ön planda olmalıdır ?
-Guild masterlarına pay verme muhabbetleri var gerçekten herkes pay veriyormu ? Vermessen oyunda oyuncu olmaz gibi yorumlar gördüm cidden bu kadar pay dönüyormu ?
-Oynadığım server'larda içerisinde bulunduğum guild'ler Server sahiplerinin çok ciddi miktarlarda paralar kazandığını söylüyor gerçekten bunlar doğrumu ? En alt seviyede ne kadar kazanıyor ?
Hocam İlk Başta Primciler, Şunu Ver Gelelim Filan Sonra Geleceğiz Deyip Gelmeyenler Olacaktır.

Alınan Beğeni
18
Ödül Puanları
8
Açıkçaksı çok vizyonsuz bulduğum çoğu oyun çok kalabalık ve insanların paralar yatırdığı oyunlardı :( Notice atarken sokak ağzıyla konuşan yöneticilerden,client problemleri olan, vb. bir çok oyunda bulundum. Ben 2012 2013 de The Legendary Silkroad adı altında 202 Player görmüş ve o yıllardaki silkroad piyasasına rağmen 3 farklı cap oyunda hizmet vermeyi hedefliyordum. Ama ne yazıkkı ne player ne de yeterli bilgi birikimi vardı , maliyeti dahi karşılamıyordu oyunlar. Şimdi bakıyorum aşırı fazla server var ve her oyun kalabalık. Nedir bunun sırrı :D
(Tamamen şahsi görüşümdür hiç bir sunucu sahiplerine hakaret amaçlı değildir sadece eleştiri, hepinizin eline emeğine sağlık)

F

ferhat1

Açıkçaksı çok vizyonsuz bulduğum çoğu oyun çok kalabalık ve insanların paralar yatırdığı oyunlardı :( Notice atarken sokak ağzıyla konuşan yöneticilerden,client problemleri olan, vb. bir çok oyunda bulundum. Ben 2012 2013 de The Legendary Silkroad adı altında 202 Player görmüş ve o yıllardaki silkroad piyasasına rağmen 3 farklı cap oyunda hizmet vermeyi hedefliyordum. Ama ne yazıkkı ne player ne de yeterli bilgi birikimi vardı , maliyeti dahi karşılamıyordu oyunlar. Şimdi bakıyorum aşırı fazla server var ve her oyun kalabalık. Nedir bunun sırrı :D
(Tamamen şahsi görüşümdür hiç bir sunucu sahiplerine hakaret amaçlı değildir sadece eleştiri, hepinizin eline emeğine sağlık)
Haftalık Veya Aylık Serverler :) Vakit Geçirmelik Ya Da Donate Kasmalık Ne Yapsınlar :)

Pyrodox

Photoshop CC, ECSRO, Video Edit,
Designer
Alınan Beğeni
1,750
Ödül Puanları
93
(Normal şartlar altında bir server 32 gb tr lokasyonlu ssd sunucu fiyatı 270 tl.)
Guardıda maxiguard almayı düşünürsen bu şekilde bir fiyat listesi var
Reklama gelecek olursak sunucu ve guarddan fazla reklam parası gidiyor hemen hemen belirli yerlere reklam vermelisin.
1589934321910.png 1589934270528.png

F

ferhat1

İntel i7 8700k 32 GB 3200GHZ Ram 8 GB Ekran Kartı Asus, Sıvı Sogutma Vs. 1000W Power Supply 1TB SAMSUNG SSD Bunun İçin Sadece İnternet Olsa Yinede Açamaz Mısın Server ?

Alınan Beğeni
18
Ödül Puanları
8
Normal şartlar altından kastın nedir max player ne kadar destekleyebilir sunucu ?
Maxiguard player limiti ile aklıma takılan bir soru var atıyorum 1500 kullanıcı limitli paketi satın aldık fakat oyunda 1800 2000 player var böyle bir durumda guard aktif olmuyormu ?

Pyrodox

Photoshop CC, ECSRO, Video Edit,
Designer
Alınan Beğeni
1,750
Ödül Puanları
93
Kısa bir özel geçeyim para konusunda mesela diyelim siz oyun açtınız oyununuza 200 player geldi 100 player kişi başı 20 tl para atsa 2000 bin tl para yapar bunlara göre hesaplayabilirsin bunları.

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.