Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

Sohbet Muhabbet Private Server Tutundurma

risesun97

not for money but for humanity
.
Alınan Beğeni
735
Ödül Puanları
93
Açıkçaksı çok vizyonsuz bulduğum çoğu oyun çok kalabalık ve insanların paralar yatırdığı oyunlardı :( Notice atarken sokak ağzıyla konuşan yöneticilerden,client problemleri olan, vb. bir çok oyunda bulundum. Ben 2012 2013 de The Legendary Silkroad adı altında 202 Player görmüş ve o yıllardaki silkroad piyasasına rağmen 3 farklı cap oyunda hizmet vermeyi hedefliyordum. Ama ne yazıkkı ne player ne de yeterli bilgi birikimi vardı , maliyeti dahi karşılamıyordu oyunlar. Şimdi bakıyorum aşırı fazla server var ve her oyun kalabalık. Nedir bunun sırrı :D
(Tamamen şahsi görüşümdür hiç bir sunucu sahiplerine hakaret amaçlı değildir sadece eleştiri, hepinizin eline emeğine sağlık)
Sokak ağzı ile konuşan çok sunucu sahibi var, bu abes bir durum. Tamam geliştirici sen değilsin, oyunda çok geniş çaplı bir oyun değil ama en azından yazarken biraz resmi ol, sonuçta topluma hitap ediyorsun.

Pyrodox

Photoshop CC, ECSRO, Video Edit,
Designer
Alınan Beğeni
1,755
Ödül Puanları
93
Reis Yinede Yetmez Ki Bu Net ? 35Mbps
Vallaha türkiyede bu neti bulmak zor gibi hangi arkadaşıma sorsam 1 mb uploadla internet kullanıyor mesela ben 5 gb dosyayı 1 saatte indirebiliyorum şuanki internetim ile bana yetiyor ve artıyor fiyatıda çok uygun yani gidip mesela süperbox'a 300 tl vereceğime buna 60 70 tl verir bunu kullanırım?

Alınan Beğeni
18
Ödül Puanları
8
Sokak ağzı ile konuşan çok sunucu sahibi var, bu abes bir durum. Tamam geliştirici sen değilsin, oyunda çok geniş çaplı bir oyun değil ama en azından yazarken biraz resmi ol, sonuçta topluma hitap ediyorsun.
Kesinlikle katılıyorum :) Veritabanın'dan önce kendi kişisel gelişimimizi editlemeliyiz :)

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
Premium
.
Alınan Beğeni
6,160
Ödül Puanları
303
Olayı tek postta özetleyeceğim size.

Oyunun iyi ya da kötü olması hiç mi hiç önemli değil, reklamın dahi önemli değil.
Yapman gerekli olan tek şey community'i elinde tutmak, eşinin dostunun uzun elleri olması gerekli.
Ve pay vermen gerekli, aramızda bu işi çok iyi bilenler var, damlarlar bu postumu görünce. :D

Bunların hepsini bir kenara atarsak, community yok ve pay vermeyeceksen tamamen reklama dayanman ve forumlara, kişilere, gruplara ücreti ile reklam vermen gerekli.
Bunları yapabilmen için öncelikli olarak grafik tasarımın üst düzey olması gerekli.
Facebook, instagram vb. yerlere sponsor vererek oyuncu çekemezsin, bunu aklından çıkar.
Reklama verilen para forumlar, kişiler ve gruplardan geçer. Çünkü bunların hepsi community elinde tutuyor.

Sunucu konusuna gelirsek, sağlam bir oyun düşünüyorsan OVH alman şart. Bu da tuzlu bir meblaya denk geliyor.
Guard olarak F8 ve Maxiguard harici bir guard yok. İkisi de OVH destekliyor, forumumuz da bulunan @sarkolata Maxiguard'ın yapımcısı ve satışlarını gerçekleştiriyor.

Sağlam bir sistem yaptın, gerek pay, gerek grup vb. yerlere vererek oyunu tutturmayı başardın.
Bundan sonrası köşeyi dönmene bakıyor. 10Bin TL harcadıysan en az 3-4 katını kazanabilirsin.

Pay verirsen, community'i tamamen kendine çekmeyi başarırsan bu kazanç 7-8 katına çıkabilir veya daha fazla.

O sebepten vsro'yu bilmen, çok iyi editör olman hiç bir şey ifade etmiyor.
Kimse sisteme bakmıyor "ben ne kazanıcam? bana ne kadar para vericen?" konusuna bakıyor.

Elini açık tutar, millete para akıtmaya başlarsan tutunursun.

Sonrasında adında çıkan "paycı" söylemlerine de aldırma, piyasada tutunan herkes öyle ve server açtıkları an herkes onlara gidiyor, bunları bile bile.

Hepsini unutursak, vsro piyasasına hizmet verip, bir isim yapınca da oyununu tutturabilirsin ama bu da yıllarını alıyor.

Başka soracağınız varsa detaylıca anlatabilirim, bunların hepsine şahit olmuş, duymuş, kanıtlarıyla okumuş biriyim. :D

Alınan Beğeni
18
Ödül Puanları
8
Böyle birşey düşünüyorsan sunucuyu kesinlikle silkroad sunucu firmalarından alma derim.
Max sunucudan 3 aylık test sunucu kiraladım ilk ve son olucak:( Böyle bir şey düşünüyormuyum kısmına gelirsek evet kafamda bir plan yok diyemem. Genel pazar araştırması yapıyorum diyebiliriz :D, 2012 2013 Yıllarında da server açmışlığım var fakat o zamanlar işler paradan ziyade beceri ile ilgiliydi ve böyle oyun tutundurma da guild payları vb. ahlaki açıdan etik olmayan hareketler yoktu. Şimdi server açmaya niyetlensek kim bilir bizden neler talep ederler ne zorluklar ile karşılaşırız :D 2 3 Aydır oyunları oynuyor, farklı guildler içerisinde bulunuyor genel olarak oyuncuların taleplerini inceliyorum. İnanılmaz derecede vizyonsuz noticeler gördükçe insan kendine ''Daha önce yaptın neden şimdi yapamayasın ? '' sorusunu soruyor :D

Alınan Beğeni
18
Ödül Puanları
8
Olayı tek postta özetleyeceğim size.

Bunların hepsini bir kenara atarsak, community yok ve pay vermeyeceksen tamamen reklama dayanman ve forumlara, kişilere, gruplara ücreti ile reklam vermen gerekli.
Bunları yapabilmen için öncelikli olarak grafik tasarımın üst düzey olması gerekli.
Facebook, instagram vb. yerlere sponsor vererek oyuncu çekemezsin, bunu aklından çıkar.
Reklama verilen para forumlar, kişiler ve gruplardan geçer. Çünkü bunların hepsi community elinde tutuyor.
Pay kısmı hariç tamamen kafamdaki her şeyi yazmışsınız. Üst düzey grafik tasarımı ve üst düzey reklam en büyük hedefimdi fakat pay verme olayını hâla kendime yedirebilmiş değilim :(

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
Premium
.
Alınan Beğeni
6,160
Ödül Puanları
303
Pay kısmı hariç tamamen kafamdaki her şeyi yazmışsınız. Üst düzey grafik tasarımı ve üst düzey reklam en büyük hedefimdi fakat pay verme olayını hâla kendime yedirebilmiş değilim :(
O halde diğer dediklerimi harfiyen uygulamanız gerekli, özellikle yayıncıları da kendinize bağlamanız gerekli. Kaypak çok yayıncı var, onları dahi çekmeniz gerekli.

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.