Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,868
Ödül Puanları
213
1 İtem çıkıyorsa anlamı ne :ROFLMAO: . Sorduğun sorunun cevabı group kısmında gizli.İtemleri group şeklinde yazıyorsun aynı group ıd de yazdıgın zaman bütün hepsi aynı scrolldan çıkabiliyor.
Anlatmak istediğim şey;
Garment set ekledim tek tek bir grup içine.. o set parçalarından bir tanesinin çıkmasını istiyorum. tek item derken, o gruptan seçip bir parça vermesi gerek. tabi silahlar ve CH itemleri ekliyorum ben. O grubun içinden aralarından 1 tane seçerek vermeli.

tylu

VSro
.
Alınan Beğeni
981
Ödül Puanları
93
Anlatmak istediğim şey;
Garment set ekledim tek tek bir grup içine.. o set parçalarından bir tanesinin çıkmasını istiyorum. tek item derken, o gruptan seçip bir parça vermesi gerek. tabi silahlar ve CH itemleri ekliyorum ben. O grubun içinden aralarından 1 tane seçerek vermeli.
Tamam zaten onu yapıyor grup içerisinden 1 adet rastgele seçiyor.

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
Premium
.
Alınan Beğeni
6,150
Ödül Puanları
303
Anlatmak istediğim şey;
Ek olarak, ratenin doğru çalışması için Ratio kısmının toplamı tam 1'e denk gelmesi gerekli.

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,868
Ödül Puanları
213
@Sieger ⋋
Aşağıda ki tabloda 10 dg bütün eu ve çin silah + set grubunu ayarladım.. Sorunum eksiksiz olarak 101 adet item olması fakat hepsinin ratio toplamı bu şekilde 1,01 oluyor. Aralarından 1 itemi çıkarmak istemiyorum... Bu değeri nasıl düşürebilirim ? Bilgilendirirsen sevinirim.

İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

tylu

VSro
.
Alınan Beğeni
981
Ödül Puanları
93
@Sieger ⋋
Aşağıda ki tabloda 10 dg bütün eu ve çin silah + set grubunu ayarladım.. Sorunum eksiksiz olarak 101 adet item olması fakat hepsinin ratio toplamı bu şekilde 1,01 oluyor. Aralarından 1 itemi çıkarmak istemiyorum... Bu değeri nasıl düşürebilirim ? Bilgilendirirsen sevinirim.

1/101

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
Premium
.
Alınan Beğeni
6,150
Ödül Puanları
303
Onu düşündüm de 0,0099009900990099 bu değeri sağda üç haneye =0,099 mu yazsam diye düşünüyorum halen. herhalde SQL yuvarlar.

1/101 sonucundan çıkan rateyi yazarsan tam 1'e eşit olur. Harici bir değer düşürür ya da yükseltir.

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,868
Ödül Puanları
213
1/101 sonucundan çıkan rateyi yazarsan tam 1'e eşit olur. Harici bir değer düşürür ya da yükseltir.
İlginiz için teşekkürler @tylu dahil..

Hesaplamadan çıkan sonuç 1/101= 0,0099009900990099‬
Bunu sQL'in kabul edeceğini düşünmedim başta.. sonra denedim ve tabloya uymuyor bu değer..
Excelde düzenleyip tabloya attığımda ratio kısımları bu şekilde değişiyor. 0,000
Ya yuvbarlayıp bana göstermiyor, ya da virgülden sonra ondalıklar fazla girdi var diye sıfıra çeviriyor. Bu boxu ilk defa deniyorum. Gayet kolay ama bu kısmı sıkıcı geldi :)

141841ITEM_BOX_SOSITEM_CH_BLADE_10_A_RARE100,000

tylu

VSro
.
Alınan Beğeni
981
Ödül Puanları
93
@Sieger ⋋

İlginiz için teşekkürler @tylu dahil..

Hesaplamadan çıkan sonuç 1/101= 0,0099009900990099‬
Bunu sQL'in kabul edeceğini düşünmedim başta.. sonra denedim ve tabloya uymuyor bu değer..
Excelde düzenleyip tabloya attığımda ratio kısımları bu şekilde değişiyor. 0,000
Ya yuvbarlayıp bana göstermiyor, ya da virgülden sonra ondalıklar fazla girdi var diye sıfıra çeviriyor. Bu boxu ilk defa deniyorum. Gayet kolay ama bu kısmı sıkıcı geldi :)

141841ITEM_BOX_SOSITEM_CH_BLADE_10_A_RARE100,000
Böyle basit şeylere takılma 100 tanesini 0,099 yap geriye kalan bir taneyi ise 0.1 yaparsın olur biter :)

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.