Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
vsupload kguardedgeakademi

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,760
Ödül Puanları
213
1/101 sonucundan çıkan rateyi yazarsan tam 1'e eşit olur. Harici bir değer düşürür ya da yükseltir.
İlginiz için teşekkürler @tylu dahil..

Hesaplamadan çıkan sonuç 1/101= 0,0099009900990099‬
Bunu sQL'in kabul edeceğini düşünmedim başta.. sonra denedim ve tabloya uymuyor bu değer..
Excelde düzenleyip tabloya attığımda ratio kısımları bu şekilde değişiyor. 0,000
Ya yuvbarlayıp bana göstermiyor, ya da virgülden sonra ondalıklar fazla girdi var diye sıfıra çeviriyor. Bu boxu ilk defa deniyorum. Gayet kolay ama bu kısmı sıkıcı geldi :)

141841ITEM_BOX_SOSITEM_CH_BLADE_10_A_RARE100,000

tylu

VSro
.
Alınan Beğeni
977
Ödül Puanları
93
@Sieger ⋋
Aşağıda ki tabloda 10 dg bütün eu ve çin silah + set grubunu ayarladım.. Sorunum eksiksiz olarak 101 adet item olması fakat hepsinin ratio toplamı bu şekilde 1,01 oluyor. Aralarından 1 itemi çıkarmak istemiyorum... Bu değeri nasıl düşürebilirim ? Bilgilendirirsen sevinirim.

İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.
İlginiz için teşekkürler @tylu dahil..

Hesaplamadan çıkan sonuç 1/101= 0,0099009900990099‬
Bunu sQL'in kabul edeceğini düşünmedim başta.. sonra denedim ve tabloya uymuyor bu değer..
Excelde düzenleyip tabloya attığımda ratio kısımları bu şekilde değişiyor. 0,000
Ya yuvbarlayıp bana göstermiyor, ya da virgülden sonra ondalıklar fazla girdi var diye sıfıra çeviriyor. Bu boxu ilk defa deniyorum. Gayet kolay ama bu kısmı sıkıcı geldi :)

141841ITEM_BOX_SOSITEM_CH_BLADE_10_A_RARE100,000
Böyle basit şeylere takılma 100 tanesini 0,099 yap geriye kalan bir taneyi ise 0.1 yaparsın olur biter :)

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,760
Ödül Puanları
213
Silahları zorlaştırdım artık daha güzel oldu. Fikir ve yardımlarınız için teşekkürler.

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,760
Ödül Puanları
213
Zannerdersem proc ile bir sıkıntım var. :(
Procda sadece common ID'lerini ekledim ve üst kısım böyle başlıyor IF(@Operation=41 AND @slot_To=255 AND (@ItemRefID IN (41839,41840,41841)))

3 box yapacağım için üst ve aşağıda ki kısımları 3 IDye göre düşürdüm

Hatasız kaydoldu lakin common ID'dışında neyi değiştirmem gerektiği hakkında bir fikir edinemedim.

Örneğin burası bu şekilde kalacak mı ? O harfi kafamı karıştırdı. Kırmızı renkle belirttiğim kısım paylaşımdaki hali ile aynı... GoupID olarak arada R harfi olmadan yazılmış.<<<Bu kısım hatalı diyebilir miyiz ? Ya da orası doğru... ben bir yerde eksik bir şey yapıyorum.

SELECT
O.*,
OddStart = CONVERT(DECIMAL(4,3), SUM(O.[Ratio]) OVER (ORDER BY O.[ID]) - O.[Ratio]),
OddsEnd = CONVERT(DECIMAL(4,3), SUM(O.[Ratio]) OVER (ORDER BY O.[ID]))
FROM PICK_Common AS O WHERE
GroupID=@GoupID
)
SELECT @ItemCodeName_PICK=O.ItemCodeName , @ItemCount_PICK=O.ItemCount , @ItemPlus_PICK=O.ItemPlus FROM OddIntervals AS O WHERE
GroupID=@GoupID AND
@Random > O.OddStart AND
@Random <= O.OddsEnd

Yuppi

vsro.org
.
Alınan Beğeni
2,567
Ödül Puanları
113
Zannerdersem proc ile bir sıkıntım var. :(
Procda sadece common ID'lerini ekledim ve üst kısım böyle başlıyor IF(@Operation=41 AND @slot_To=255 AND (@ItemRefID IN (41839,41840,41841)))

3 box yapacağım için üst ve aşağıda ki kısımları 3 IDye göre düşürdüm

Hatasız kaydoldu lakin common ID'dışında neyi değiştirmem gerektiği hakkında bir fikir edinemedim.

Örneğin burası bu şekilde kalacak mı ? O harfi kafamı karıştırdı. Kırmızı renkle belirttiğim kısım paylaşımdaki hali ile aynı... GoupID olarak arada R harfi olmadan yazılmış.<<<Bu kısım hatalı diyebilir miyiz ? Ya da orası doğru... ben bir yerde eksik bir şey yapıyorum.

SELECT
O.*,
OddStart = CONVERT(DECIMAL(4,3), SUM(O.[Ratio]) OVER (ORDER BY O.[ID]) - O.[Ratio]),
OddsEnd = CONVERT(DECIMAL(4,3), SUM(O.[Ratio]) OVER (ORDER BY O.[ID]))
FROM PICK_Common AS O WHERE
GroupID=@GoupID
)
SELECT @ItemCodeName_PICK=O.ItemCodeName , @ItemCount_PICK=O.ItemCount , @ItemPlus_PICK=O.ItemPlus FROM OddIntervals AS O WHERE
GroupID=@GoupID AND
@Random > O.OddStart AND
@Random <= O.OddsEnd
Dostum bu kısmı kurcalarsan sistem çalışmayabilir decimal veri tipinde 10,000 de birlik bir hassasiyete sahip rate, milyonda bir rate ayarlama gibi bir amacın yok ise olduğu gibi bırakmanı tavsiye ederim. Yukarıdaki kod common table expression olarak yazılmış bir kod kafa karıştırıcı o yüzden biraz.

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,760
Ödül Puanları
213
Dostum bu kısmı kurcalarsan sistem çalışmayabilir decimal veri tipinde 10,000 de birlik bir hassasiyete sahip rate, milyonda bir rate ayarlama gibi bir amacın yok ise olduğu gibi bırakmanı tavsiye ederim. Yukarıdaki kod common table expression olarak yazılmış bir kod kafa karıştırıcı o yüzden biraz.
Cevabın için teşekkür ederim...
Bu kısımları kurcalamadım, sadece sormak için yorum attım.
Ben bunu belki 10 kere denedim ama yaptığım 3 box maalesef item vermedi.. Tablo içeriğini de doğru doldurdum..

Oluşan tabloda gerekli eklemeleri yaptım.
Prosedürde Common ID'lerini üst satır ve alt alta olan satırlarda ki yerlerine doğruca girdim.. Olduğu gibi almadı ve between ile yaptım.
Lakin o boxlar asla item vermedi.

Şimdilik dengeli Drop Group ayarladım bakalım.... Box'u da başarırsam başka itemler için kullanıcam.

Alınan Beğeni
558
Ödül Puanları
93
bende bir kaç şekilde denedim bayağa ama ne yaptıysam itemi verdiremedim boxa en az 100 150 tane açtım hiç bişe düşmedi

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,760
Ödül Puanları
213
bende bir kaç şekilde denedim bayağa ama ne yaptıysam itemi verdiremedim boxa en az 100 150 tane açtım hiç bişe düşmedi
Doğru adımları yaptık emin ol.. Unuttuğumuz tek şey bu sistemin loglarla alakası olup olmadığı. :)
Tabi sonradan aklıma geldi.. Tekrar denersem bir de o şekilde deniycem. Çünkü benim kullandığım box sisteminde

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.