Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

vSRO Çözüldü Clientles - DC Problemi

shadow

.
Alınan Beğeni
10
Ödül Puanları
8
Clean database üzerinden çalışıyorum bu db de client ile alakalı olduğunu sanmıyorum dump dosyasına her seferinde farklı hata yazıyor hatalı dosya adı yazmıyor. Ekran kartı hatası vb. gibi şeyler yazıyor ama 20-30 kişi test etme oynama şansımız oldu db de prosedür kaynaklı diye düşünüyorum ama tam emin değilim fikriniz bile bana yol gösterebilir.
Şimdi hata detayımda şu şekilde.

- Oyunda mevcut oyuncular var aralıklarla bazı kişiler mbot açıksa clientles yiyor botsuz giriyorsa DC yiyor.
- Bu durum aralıklarla farklı kişilere oluyor ( toplu bir olay değil )
- Örn; Janganda 20-30 kişi varız bunların 10 u birden clientles oluyor diğer 20 si duruyor. Garip bir olay bir türlü çözemedim bu sebeple sıfırdan db kurdum tekrar açtım ve yine aynı sorun sanırım kullandığım db kaynaklı prosedür vb. artık bulamadım bir hata var gibi.
- Client dosyalarımı en güncel dosyalarla değiştirdim ama hata hale devam ediyor. Dediğim gibi çözüm yoksa bile fikriniz işimi çözebilir.

Hades

Developer
.
Alınan Beğeni
891
Ödül Puanları
93
Sunucu mu kullanıyorsunuz yoksa local'demi server'ı aktif ediyorsunuz?

Oyla 0

shadow

.
Alınan Beğeni
10
Ödül Puanları
8
hazır database mi clean mi
Direk ilk cümlemde de dediğim gibi 120cap clean db üzerinde çalışıyorum hazır değil. Bu clean db 2012016 hatırlamıyorum o yıllarda kullanmaya başlamıştım başlarda önemsemiyordu bu hatayı ama son açtığımız oyun tuttu aksine bu hata yüzünden battı artık çözüm buluyum istedim. Bu arada her açılışta sıfırdan aynı clean db üzerinden edit yapıyorum 2014-2016 daki oyunu sürekli açmıyorum.

Oyla 0

Hades

Developer
.
Alınan Beğeni
891
Ödül Puanları
93
ortada hiç bir şey yokken random bir şekilde clientless atıyorsa sebebi fazla editten diye düşünüyorum çünkü clientless olmasına sebebiyet veren birşey yok sanırım, yani demek istediğim bir yere gider gitmez clientless atardı sanırım biryere gitmeden veya birşey yapmadan clientless atıyor. Bunu daha önce birkaç serverda yaşadım örneğin jangana teleport oluyordum client donuyordu bazende clientless oluyordu ama tekrar girdiğimde böyle bir sorunla karşılaşmıyordum. Bim diye bir arkadaş vardı o optimizasyonlu bi sro_client paylaşmıştı onu bir deneyebilirmisin tam emin değilim ama belki işine yarar

Oyla 0

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,881
Ödül Puanları
213
Dimension Pillar spawn kapalı mı ?
Ya da unique eliteleri kaldırıldıysa defaultskiller üzerinden mi kaldırıldı yoksa RefSkill servisleri mi kapatıldı ?
Oyunun editleri ile ilgili notlarınız varsa paylaşınız.

Oyla 0

shadow

.
Alınan Beğeni
10
Ödül Puanları
8
ortada hiç bir şey yokken random bir şekilde clientless atıyorsa sebebi fazla editten diye düşünüyorum çünkü clientless olmasına sebebiyet veren birşey yok sanırım, yani demek istediğim bir yere gider gitmez clientless atardı sanırım biryere gitmeden veya birşey yapmadan clientless atıyor. Bunu daha önce birkaç serverda yaşadım örneğin jangana teleport oluyordum client donuyordu bazende clientless oluyordu ama tekrar girdiğimde böyle bir sorunla karşılaşmıyordum. Bim diye bir arkadaş vardı o optimizasyonlu bi sro_client paylaşmıştı onu bir deneyebilirmisin tam emin değilim ama belki işine yarar
Maxiguard clinetini kullanıyorum aynen dediğin gibi o sorunun aynısı var normalde o bölgede full aynı sorun olsa dump dosyasından fixlerim fakat oyunun her hangi bir alanında oluyor. Edit hiç yapmasam bile kullandığım clean db de oluyor bu durum
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Dimension Pillar spawn kapalı mı ?
Ya da unique eliteleri kaldırıldıysa defaultskiller üzerinden mi kaldırıldı yoksa RefSkill servisleri mi kapatıldı ?
Oyunun editleri ile ilgili notlarınız varsa paylaşınız.
Hiç edit yapmadım yeni dress dahi eklemedim sadece clean db de olan sorunları fixlemiştim f1 bug f10 dres gösterme item yere atınca atılmaması gibi prosedür sorunlarını bunların dışında extra bir eklenti yada edit yok nerede clientles olduğumda önemsiz bir jangan içi olurken bir hotan kasılma alanı oluyor ve günde 2-4 arası kesin olunuyor.
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

şöyle ki eğer fileste bir hata gözülmüyor ise sorun direkt olarak clientten kaynaklıdır textleri tek tek kontrol et sonra bsrleri etmen gerekir yaptığın edit işlemlerine göre hata yerini bulman daha kolaydır. clientless olayı bir çok hatadan kaynaklıdır bu yüzden en başta txtler sonra yaptığın editlerde bsr vb. işlem var ise onları kontrol et mutlaka bir hata vardır
Cevabın ve vakit ayırıp bana yazdığın için çok teşekkür ederim. Ben belli bir bilgi birikimine sahibim sorun yok onların hepsini kontrol ettim zaten. Db clean zaten edit yok fixlemeler dışında. Clean db de bu tarz hata lıp xx tablodaki prosedürler hatalı gibi bir bilgi beklentim olduğu için konuyu açtım. Clean db değiştirip yeni db de kullanabilirim evet ama bu db en azından tanıdığım ve tek hatası bu olan bir db yeni googleden bulacağım dbde bilmediğim kim bilir kaç hata vardır o sebeple bu db de ısrarcı kaldım.

Oyla 0

keeppp

.
Alınan Beğeni
245
Ödül Puanları
43
defenderdan dışlamalara sro klasörünü ekleyip test edermisiniz

Oyla 0

shadow

.
Alınan Beğeni
10
Ödül Puanları
8
defenderdan dışlamalara sro klasörünü ekleyip test edermisiniz
Evet dediğiniz işlem yapıldı. Zaten sırf bende değil oyundaki aktif 20-30 kişi var hepsinde aynı sorun yaşanıyor. Dediğiniz gibi dışlamalara full client eklemelerini ilk çözüm yolunda test etmiştim ama bir faydası olmadı.

Oyla 0

keeppp

.
Alınan Beğeni
245
Ödül Puanları
43
clientles olma nedeni genelde ya sro_client.exe kendini kapanır defendardan dolayı veyahutta en önemli sebepte oyunda ekli olan avatar unq pet item vs bsrleri eksik olursa clientless olabilirler oyundaki grafik ayarlarınıda low yada medium yapıp test edin

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.