Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

Röportaj DragonSlayer' ı tanıyalım. Gurbetteki Türk! Röportaj No: #9

risesun97

not for money but for humanity
.
Alınan Beğeni
734
Ödül Puanları
93
#Yabancı Adam...

Yaparken zaman zaman güldüğüm, zaman zaman keşke dediğim ve okurken keyif aldığım bu röpotajı @DragonSlayer ile yaptık. Ben sordum o da cevap verdi bakalım ne demiş...

? Merhaba @DragonSlayer Bize kendinden bahseder misin ?

--> Merhaba @risesun97 , Adım Serkan, 40 yaşındayım, Avusturya'da öğrenim gördüm, halkla ilişkiler ve tanıtım. Ülkemizde önce bellboyluktan başlayıp sonra otel yönetiminde kendimi geliştirdim. Geçirdiğim bir kaza sebebiyle üç sene çalışamadım. Şu an pandemi nedeniyle halen işsizim ve bu durum beni foruma daha fazla ilgi göstermeye itti.

? Fotoğrafını paylaşmak ister misin?(İsteğe bağlı) ?

İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

? vsro.org ile ilk nasıl tanıştın ? İlk günden bugüne vsro.org'un hayatına etki eden olumlu/olumsuz yönlerini anlatır mısın ?

--> Kardeşimle kendi çapımızda editle uğraşırken vsro.org ile karşılaştık. vsro.biz iken. Ben forumda fazla takılmaz onu izlerdim. Zaten sonradan o bıraktı.. Ben hesabını devraldım. Hayatıma etkisi pek fazla olmadı. Daha çok bir hobi olarak yaptığım işte faydasını gördüm. Olumsuz yönü; dizi veya film izlerken birden, "Acaba forumda yeni konu var mı?" diye baktığımdan dolayı dizi sezonlarını çok karıştırır oldum.

? Bir idolün, hayat felsefesini örnek aldığın biri var mı ?

--> Kendime idol olarak seçtiğim biri hiç olmadı. Kendim olmayı sevdim.

? Yapılmasından en çok rahatsız olduğun şey nedir ?

--> Yüksek sesle konuşulması. (İş yerinde)

? Hiç bir zaman affedemeyeceğin yanlış ?

--> İftira, haksızlık yapılması.

? Hayatta asla yapmam dediğin şey nedir ?

--> Bungee Jumping, akrofobim yok ama akıl sağlığı yerinde biri kendini boşluğa bırakmaz.

? Boş zamanlarını nasıl değerlendirirsin ?

--> Film izler, kitap okur, müzik dinler ve gitar çalarım. Koyu bir Supernatural hayranıyım.. Dizide kendimi Castiel'e çok benzetirim. Crowley ise adamım.

? Çevrenden seni farklı kılan, belirgin bir özelliğin var mı ?

--> Normal biriyim.

? En çok yapmak isteyip yapamadığın şey ?

--> Amerika'ya gitmek, orada ticaret yapmak.. Bir lahmacun ya da döner salonu belki. Maksat kültür tanıtmak değil, sadece para :) Senede bir de olsa tatil için 14 gün Hawaii.

? Bugüne kadar yaptığın en abartı, çılgın şey ?

--> Beşiktaşlı biri olarak Galatasaray'ın Avrupa şampiyonluğunu şehir meydanında kutlarken içinde kimliğim bulunan cüzdanımı düşürmüştüm.. Başkalarının yaptığı taşkınlık sebebiyle biz de emniyet tarafından alınmıştık. Spor okulundan direkt oraya gittiğimden dolayı çantamda bir de Çin sopası vardı. Nezarete atmak isteyen polis amirine "Siz benim kim olduğumu bilseniz ekip arabasıyla eve bırakırdınız, bırakmıyorsanız yarın resmi plakalı araçla buraya getirirler, bende tek tek parmakla sizi gösteririm. Artık doğuda donarsınız" deyip salıverilmiş, ekip arabasıyla eve bırakılmıştım. Sorsan akrabalarımda öyle resmi plakalı araçla gezen bir Allah'ın kulu yok. :)

? Hayatının bir dönüm noktası oldu mu ?

--> Yurtdışından askerlik için geldiğimde babamı kaybettim... Sonra her şey değişti.

? Siteden kendine en az kişi olacak şekilde seçip kendine göre yorumlar mısın ?

-->
@AleriyaSama : Çok nazik ve enerjik.
@EfsaneSro : Çok hevesli, hazır cevap ve yeni çıkan edit malzemelerine saldırır, içine dışına döker ve paylaşır sağ olsun.

? 10 yıl geriye dönme şansın olsaydı, neleri farklı yapardın ?

--> O zamanlardaki Alman sevgilim Janine ile hiç tanışmaz, Kanada'da yaşayan Zeynep'in evlilik teklifine EVET derdim.. Aaaah ah.

? GSRO hakkında olumlu/olumsuz görüşlerini bizimle paylaşır mısın ?

--> 120 CAP 'in geldiği gün bıraktığım ve enkaz olarak gördüğüm bir kuruluş.

? vSRO Private Server sektörünün son durumu için neler söylemek istersin, sence bu illegal sektörün sonu gelecek mi ?

--> Elbette her şeyin bir sonu var. İşini yapana saygım sonsuz, çok güzel iş çıkaranlar var ama 10 sene içinde buradaki herkes VSRO sektörünü bırakır bence.

? Daha önce hiç illegal sunucu açmayı denedin mi? Açmış isen başarılı olabildin mi? Kaç hafta sürdü?

--> Hiçbir şey bilmezken bağlantılarımı ve sermayemi koyarak 2013-2014 yıllarında 4 serverım oldu. Biri 2 hafta sürdü Guard yoktu doğru dürüst. Diğerleri 6 ayın sonunda oyuncu kaybı yaşadı. Kazanç iyiydi ama o para haydan geldi gibi oldu.

? Silkroad Online ile nasıl ve kaç yılında tanıştın?

--> 2005 şubat ayında Ali isminde bir arkadaşım bir CD'ye çekip vermişti..

? İlk kestiğin Unique 'yi hatırlıyor musun?

--> 71 seviye okçum ile Isyutaru, sunucu (GSRO)Alps.

? Silkroad Online' da yapmaktan en çok keyif aldığın şey nedir?

--> Aktif bi oyundaysam JobCave, Hwt ve Fgw'den çıkmam. Edit yapıyorsam da eklediğim yeni bir şeyi defalarca test ederim. Hatta localde 1x ile karakter kasmışlığım da vardır.

? Türk şirketi olan GameGami'nin, Güney Kore şirketi olan Joymax ile yaptığı anlaşma sonucu lisansını aldığı TRSRO'nun seyri için neler söylemek istersin? Sence maksimum kaç sunucu daha açılacak ?

--> Başarılılar. Böyle bir girişim yapmaları beni çok sevindirdi. Eski meslek sistemi olsa oynardım. Maksimum sunucu 10.

? Son olarak bize söylemek istediğin bir şey var mı?

--> İnsanları insan olarak sevin. Diline, dinine ve ırkına bakmayın. Düşünceleri size uymuyorsa konuşmayın. Zarar veriyorsa uzaklaşın.

Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Evet ilk Unique olarak ilk defa Isyutaru geldi var mı arttıran :D

risesun97

not for money but for humanity
.
Alınan Beğeni
734
Ödül Puanları
93
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.