Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

vSRO Çözüldü Selam clientten db yaratılabılırmı ?

jadde07

.
.
Alınan Beğeni
11
Ödül Puanları
18
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
clıentten db uyumlamak ıstıyorum bunu nasıl yaparım refobjcommon ve refıtem refobjchar gıbı tabloları nasıl sırasıyla uyarlarım yardımcı olabılecek varmı?

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,401
Ödül Puanları
113
Dostum dbtomedia programi sana sadece media text girişlerini çıkartıyor. Biraz mantıklı düşün. Yani dbdeki textleri. sana olduğu gibi db nin mediasını vermiyor. Uyarlayıp da veriyor.
mediatodb diye bir şey olsa bile en kötü şöyle olur. Mediadaki kodların db girişini verir. Başka bir şeyini vermez.
Media ile db yapmanın mümkünatı yok. İllaki bir şeyler eksik kalır. Çünkü db de bir sürü şey var prosedürlere girmiyorum bile.
Şimdi sen burda mediatodb derken ki kastın nedir? Tekrar düşün derim.. Bende ona göre yorum yapayım.
Demek istediğim dbdeki verileri txtye çektiği gibi txtden de dbye yazılabilse clientten db çok basit yapılır. Misal başka bir serverin güncel client bilgileri olduğu gibi npcsiydi itemleriydi moblarıydı vs bunlar hep mevcut. Denediğim için yorum yapıyorum bazıları gibi pusuda bekleyip akıllılık budalalığı yapmıyorum.

Media ile db yapmak mümkün haritalar moblar itemler scrollar vs. Eksik olarak genel fix ve prosedürler kalıyor.

Oyla 0

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
Demek istediğim dbdeki verileri txtye çektiği gibi txtden de dbye yazılabilse clientten db çok basit yapılır. Misal başka bir serverin güncel client bilgileri olduğu gibi npcsiydi itemleriydi moblarıydı vs bunlar hep mevcut. Denediğim için yorum yapıyorum bazıları gibi pusuda bekleyip akıllılık budalalığı yapmıyorum.

Media ile db yapmak mümkün haritalar moblar itemler scrollar vs. Eksik olarak genel fix ve prosedürler kalıyor.
Önemli olan zaten "item" sıfatı değil ki istediğin zaman bunların hepsinin satırını oluşturabilirsin önemli olan db içeriğindeki prosedürler ve algoritması

Oyla 0

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,401
Ödül Puanları
113
Önemli olan zaten "item" sıfatı değil ki istediğin zaman bunların hepsinin satırını oluşturabilirsin önemli olan db içeriğindeki prosedürler ve algoritması
Algoritmasını triggerini bilmem de prosedür kısmı çoğu mevcut forumda. Ben %100 benzerlik oranı vermedim zaten. Db ve client uyumluluğu + mediadan db yapılabildiğini söylemek istedim. Zaten günümüz serverlarında prosedürden başka doğru düzgün ne kullanılıyor ki

Oyla 0
Ü

Üye silindi 3096

Cidden çok tartıştınız ha :D internette hazır olmasa önünüzde client ekleyin bakalım baghdat skytemple oyuna ? :D

anca clientten herkesin yapabileceği şeyler
item ekleme(13-14-15-16 dg misal örnek silah takı kıyafet kalkan )
dres ekleme(kafalık-zırh-arka gövde-kanat)
pet ekleme(saldırı-toplayıcı-binek)
gerisini anca bilgisi olan yapabiliyor

ha yok anlatımı varsa clientten yeni bölge eklemenin anlatın veya konu linki atında öğreneyim bana çok lazım o yüzden
misal clientte txtlerde örneğin muhan var (tamam internette anlatım var örnek dedim)
nasıl ekliyecez clientten neyi kopyalıyacaz item ekleme pet ekleme gibi 1 satırı kopyalayıp refobjcommon-1 satırı kopyalayıp refobjitem mi :D

Oyla 0

Yuppi

vsro.org
.
Alınan Beğeni
2,577
Ödül Puanları
113
Clientten DB yapamazsın, veri çekip ekleyebilirisin ama DB yi baştan yapamazsın. Neden yapamazsın diyorum çünkü id ler komple değişmiş olacak vsro fileslerinde gameserver içerisine gömülü id leri patlatmış olacaksın haliyle gameserver belli başlı yerlerde runtime hatası verecek.
Bu arada belirtmem gerek vsronun db si oldukça komplike bir db uğraşırken veri eklerken bunları görmeyiz veriyi ekler geçeriz genellikle ama bu durum db yi yapmanın kolay olduğu izlenimi uyandırmamalı.

Oyla 0

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,401
Ödül Puanları
113
Cidden çok tartıştınız ha :D internette hazır olmasa önünüzde client ekleyin bakalım baghdat skytemple oyuna ? :D

ha yok anlatımı varsa clientten yeni bölge eklemenin anlatın veya konu linki atında öğreneyim bana çok lazım o yüzden
misal clientte txtlerde örneğin muhan var (tamam internette anlatım var örnek dedim)
nasıl ekliyecez clientten neyi kopyalıyacaz item ekleme pet ekleme gibi 1 satırı kopyalayıp refobjcommon-1 satırı kopyalayıp refobjitem mi :D

2 item ekleyince editor oluyorlar ona hayran oluyorum :D
Hakan bana laf attığını seziyorum :D clientte mapların db kısmıda mevcut maplar basitlikle eklenebilir mobların spawnı hariç.
Burdan clean dbye sadece clientten çektiklerimi bakabilirsiniz bir kısmı paylaşılmıştır.

Oyla 0

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,401
Ödül Puanları
113
Clientten DB yapamazsın, veri çekip ekleyebilirisin ama DB yi baştan yapamazsın. Neden yapamazsın diyorum çünkü id ler komple değişmiş olacak vsro fileslerinde gameserver içerisine gömülü id leri patlatmış olacaksın haliyle gameserver belli başlı yerlerde runtime hatası verecek.
Bu arada belirtmem gerek vsronun db si oldukça komplike bir db uğraşırken veri eklerken bunları görmeyiz veriyi ekler geçeriz genellikle ama bu durum db yi yapmanın kolay olduğu izlenimi uyandırmamalı.
Direk olarak copy paste elbette yanlış olur. Kendine göre düzenlenilmesi lazım oyunu var eden db ve client nihayetinde. Sonrasında clean db üzerine yapıldığı içim varolan bugların fixlenmesi ve prosedürlerin girilmesi gerek.

Oyla 0

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,401
Ödül Puanları
113

Neyi nasıl ekleyeceğini bilmiyorsan zaten bu durumla ilgili yorum yapman biraz show :D

Oyla 0

Yuppi

vsro.org
.
Alınan Beğeni
2,577
Ödül Puanları
113
Yapabileceğin maximum şey Paylaşım - VSRO | Design Database bu konudaki gibi bir db olur clientten tabi konudaki db de bazı tablolar eksik kullanılmayacağını düşündüğüm için eklemedim ama anladığım kadarıyla senin amacın herhangi birinin yaptığı vsro clientini alıp clean db yi kullarak o clientin db sini çıkartmak eğer amacın bu ise bunu yapabilirsin prosedürler vs hariç ama hiçte kolay olmaz bunu yapması ve bu durumda db yi sen yapmış olmazsın 😂

Oyla 0

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,401
Ödül Puanları
113
Yapabileceğin maximum şey Paylaşım - VSRO | Design Database bu konudaki gibi bir db olur clientten tabi konudaki db de bazı tablolar eksik kullanılmayacağını düşündüğüm için eklemedim ama anladığım kadarıyla senin amacın herhangi birinin yaptığı vsro clientini alıp clean db yi kullarak o clientin db sini çıkartmak eğer amacın bu ise bunu yapabilirsin prosedürler vs hariç ama hiçte kolay olmaz bunu yapması ve bu durumda db yi sen yapmış olmazsın 😂
Kendi eklentilerimde var olduğu gibi geçirmedim maplarda model switcherda job system vs. Prosedür kullanarak oyun içindeki birçok şeyi clientten çekerek db de aktif ettim. Sistemi kendime göre düzenledim. Birebir aynısını yapmak değil amacım sadece clientteki yeniliği kullanmak. Bu işlem dbyi ve clienti hazırlamaktan yarısınından fazlasını tamamlıyor yeni db yapmak için. Ayrıca ben bu forumda yetiştim modların ve bazı üyelerin yardımı çok oldu. Ben burada amatör bir girişimden bahsetmedim neyin nasıl yapılacağını öğrendiğimden beri. Zamanında yeni başlayanlar için copy paste şeklinde (map ekleme, drop ayarlama vs) paylaşımlar yaptım anlatımlı şekilde hazır kodları inceleyip kullanmak bana tecrübe kattığından daha çabuk öğrenileceği düşüncesindeyim. Ben herşeyi kusursuz biliyorum da diyemem. Bu işlem için yeterli olduğumu düşünüyorum :D Pratiklik açısından güzel bir yöntem yapabilenler için.
Çin ve th serverleri araştırıyorum türk serverlerinde pek bişiy yok hep gördüğümüz şeyler :)

Oyla 0