Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
ecr-online rebels reklam

vSRO Çözüldü Selam clientten db yaratılabılırmı ?

jadde07

.
.
Alınan Beğeni
11
Ödül Puanları
18
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
clıentten db uyumlamak ıstıyorum bunu nasıl yaparım refobjcommon ve refıtem refobjchar gıbı tabloları nasıl sırasıyla uyarlarım yardımcı olabılecek varmı?

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
Kendi eklentilerimde var olduğu gibi geçirmedim maplarda model switcherda job system vs. Prosedür kullanarak oyun içindeki birçok şeyi clientten çekerek db de aktif ettim. Sistemi kendime göre düzenledim. Birebir aynısını yapmak değil amacım sadece clientteki yeniliği kullanmak. Bu işlem dbyi ve clienti hazırlamaktan yarısınından fazlasını tamamlıyor yeni db yapmak için. Ayrıca ben bu forumda yetiştim modların ve bazı üyelerin yardımı çok oldu. Ben burada amatör bir girişimden bahsetmedim neyin nasıl yapılacağını öğrendiğimden beri. Zamanında yeni başlayanlar için copy paste şeklinde (map ekleme, drop ayarlama vs) paylaşımlar yaptım anlatımlı şekilde hazır kodları inceleyip kullanmak bana tecrübe kattığından daha çabuk öğrenileceği düşüncesindeyim. Ben herşeyi kusursuz biliyorum da diyemem. Bu işlem için yeterli olduğumu düşünüyorum :D Pratiklik açısından güzel bir yöntem yapabilenler için.
Çin ve th serverleri araştırıyorum türk serverlerinde pek bişiy yok hep gördüğümüz şeyler :)
Dostum bir şey soracağım. Beni kesinlikle yanlış anlamanı istemem ve küçük düşürmeye de çalışmıyorum ama SQL de veyahut Visual studio gibi programlarda 2 satır kod yazmasını biliyor musun? Hani Dbtomedia programı gibi bir şey olmadan bu dediğini pratik olarak çıkartmak çok zor. Basit gibi görülen ufak bir şeyde bile satırlarca mantık kodu oluşturabiliyorsun.
He, biliyor isen kendini geliştirip bir şeyleri yapmaya uğraş diyorum. Olurunu olmazını zaten göreceksin.
Şayet bilmiyor isen elmayı bütün yutmamalısın.

Saygılarımla..

Oyla 0

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,401
Ödül Puanları
113
Dostum bir şey soracağım. Beni kesinlikle yanlış anlamanı istemem ve küçük düşürmeye de çalışmıyorum ama SQL de veyahut Visual studio gibi programlarda 2 satır kod yazmasını biliyor musun? Hani Dbtomedia programı gibi bir şey olmadan bu dediğini pratik olarak çıkartmak çok zor. Basit gibi görülen ufak bir şeyde bile satırlarca mantık kodu oluşturabiliyorsun.
He, biliyor isen kendini geliştirip bir şeyleri yapmaya uğraş diyorum. Olurunu olmazını zaten göreceksin.
Şayet bilmiyor isen elmayı bütün yutmamalısın.

Saygılarımla..
Tıklayınca seni seviyorum diyip kişinin resmini gösteren bir program hazırlamıştım sevgililer gününde :D Neyse.. Dbtomedia programı elimizde varolan bişey zaten. Ben birşeyleri kendime yontmaya çalışmıyorum aksine çabam var her zaman öğrenmek için. Hatta Senua ile bir durumu paylaştım mümkün olursa forumlardaki vsro clienti ve dbsinden daha güzel bir işçilik çıkartıp paylaşıcam. Ya ben anlatamadım ya siz anlamadınız ama ben geliştirmeye açık kullanılabilir şeyleri paylaşıyorum bu durumlardan herkes yararlanabilir.

Oyla 0

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,401
Ödül Puanları
113
Bu arada arşivim sağlamdır gerek prosedürler olsun. Üstünde olduğum işi çözersem herşeyi paylaşacağım

Oyla 0

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,401
Ödül Puanları
113
Dostum dbtomedia programi sana sadece media text girişlerini çıkartıyor. Biraz mantıklı düşün. Yani dbdeki textleri. sana olduğu gibi db nin mediasını vermiyor. Uyarlayıp da veriyor.
mediatodb diye bir şey olsa bile en kötü şöyle olur. Mediadaki kodların db girişini verir. Başka bir şeyini vermez.
Media ile db yapmanın mümkünatı yok. İllaki bir şeyler eksik kalır. Çünkü db de bir sürü şey var prosedürlere girmiyorum bile.
Şimdi sen burda mediatodb derken ki kastın nedir? Tekrar düşün derim.. Bende ona göre yorum yapayım.
Ben bu konuda fikir attım ortaya sadece. Farzetki clean db üzerinde çalışacaksın. Başka bir txt den bu henüz olmayan programla txt bilgilerini BOŞ tablolara yazdırmak söylemek istediğim. Dediğin gibi nasıl çıkarınca uyarlayıp veriyor txtde bazı tablo kodlarını birleştiriyor mediatodb de ise tam tersi. Prosedüre bende girmiyorum gerekli olanlar arşivimde mevcut zaten kullanıyorum. Fakat böyle bir program olursa kopya çıkar ortaya databasenin eksik yanı clean dbye işlem yapılacağı için prosedür ve varolan genel bugların fixi.

Oyla 0

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
Şimdi textleri tamam diyelimki çıkarttın böyle bir şey yapılabilir. Tabloya aktardın veya çıkarttığını SQL 'le ekledin v.s

Bug fix ne alaka mediadan ne db ye döküceksin de bug fixliceksin orasını anlamış değilim ben..

Oyla 0

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,401
Ödül Puanları
113
Şimdi textleri tamam diyelimki çıkarttın böyle bir şey yapılabilir. Tabloya aktardın veya çıkarttığını SQL 'le ekledin v.s

Bug fix ne alaka mediadan ne db ye döküceksin de bug fixliceksin orasını anlamış değilim ben..
İşlemi clean dbye yaptığımız için varolan bugların fixlenmesi 1. Prosedürlerin girilmesi 2.
Ve bazı belli başlı şeylerin tablolara girilmesi txtde olmayan map girdileri mob spawnları. Tersine mühendislik yapılırsa aldığımız clientin kopyası çıkar dbyi ve oyun içi sistemi nasıl istersen öyle oturtmak kişiye kalıyor.
Nihayetinde denenmiş olmuş bişiy tarafımca prosedürleri ekleyip ve varolan clean db bugları fixleyip oynanabilir hale getirmek kişinin kendi marifetine kalıyor artık. Mob spawn map ayarları drop ayarları kalıyor yani kısacası kopya çıkartıp toparlamak kalıyor.

Oyla 0
Alınan Beğeni
13
Ödül Puanları
8
Bu dbtomedia programının kaynak kodları varmı acaba? Var ise bakılıp tersine bir program yapma ihtimali doğabilir ben evde olmadığım için bakamıyorum bakabilen birisi veya bilen birisi yazar ise sevinirim. Arkadaşın dediği gibi bir program eğer işe yarar ise mükemmel olur.

Oyla 0

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,401
Ödül Puanları
113
Bu dbtomedia programının kaynak kodları varmı acaba? Var ise bakılıp tersine bir program yapma ihtimali doğabilir ben evde olmadığım için bakamıyorum bakabilen birisi veya bilen birisi yazar ise sevinirim. Arkadaşın dediği gibi bir program eğer işe yarar ise mükemmel olur.
Sonunda tersine mühendislikten biri anladı. Konuyla ilgilenirsen yardımcı olabilirim program harici.

Oyla 0
Ü

Üye silindi 3096

Oyla 0

jadde07

.
.
Alınan Beğeni
11
Ödül Puanları
18
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
db to media gibi media to db yapsalar gozel olurmus xd

Oyla 0